Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem vs. AZ Heimstaden Havířov 4:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
V sobotu zajíždí na ústecký led Vsetín
04.12.2020 | Jan Koudelka
Autor fotografie: Sporty Ústí

Ú s t í n/L. – V rámci patnáctého kola Chance ligy zajíždí na led Slovanu Valaši ze Vsetína. Slovanu se zatím po znovurozjetí soutěže vůbec nedaří, o body se tak pokusí obrat právě vsetínský klub. Utkání startuje v 16:00 hodin na ústeckém zimním stadionu.

Nula bodů, skóre 17:1, propad v tabulce o čtyři příčky. To je bilance ústeckého celku za poslední čtyři utkání. V posledním zápase zavítal Slovan na led Sokolova. Utkání začalo vyrovnaně, během dvou minut ale obdrželi žlutomodří tři branky, a zdálo se být po zápase. Do druhé třetiny vlítli ovšem ústečtí s větším nasazením a zásluhou Bláhy se jim podařilo snížit. I přes další šance se již skóre utkání neměnilo, Baník tak získal tři body.

VHK ROBE Vsetín

Vsetínu se po pauze daří o poznání lépe, z pěti zápasů uhráli devět bodů. Prohráli s Třebíčí a Porubou. Naopak tři body získali v zápasech s Litoměřicemi, Frýdkem-Místkem a naposledy s Benátkami nad Jizerou, se kterými vyhráli na domácím stadionu 4:1. Na všech čtyřek brankách se podílel Březina (2+2).

Vsetín se po dvanácti utkáních nachází na třetím místě ligové tabulky. Nejproduktivnějším hráčem Valachů je Sebastian Gorčík, ten má na svém kontě již 14 kanadských bodů (6+8) a vévodí i střeleckým statistikám. Nejlepším nahrávačem je s devíti asistencemi Antonín Pechanec.

Sestava Vsetína v minulém utkání

Málek – Ondračka, Smetana, Kudělka (C), Bartko, Hryciow, Štach (A), Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – R. Vlach, J. Kloz, Půček – Machač, Kucharczyk (A), Babka – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Poslední vzájemné utkání

Poslední vzájemné utkání se uskutečnilo 16. listopadu loňského roku. Soupeři na sebe tedy již přes rok nenarazili. Ústí bylo i v tento zápas domácím mužstvem a v první polovině utkání se dostalo do vedení o dvě branky. Kucharczyk s Tůmou, který je dobře znám ústeckým fanouškův, ovšem dokázali vyrovnat. Tůma následně rozhodl svou trefou v prodloužení a Vsetín si odvezl dva body.

Branky a nahrávky: 7. Maršoun (Vildumetz, D. Krejčí), 33. Š. Bláha (O. Bláha) – 36. Kucharczyk (Hunkes), 54. D. Tůma (Jonák), 64. D. Tůma (Slováček). Rozhodčí: Grech, Micka - Hnát, Doležal. Vyloučení: 2:3 Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 609. Střely na branku: 14:30.