CHA Liga: HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem 7. 12. 2019 17:00 hod. | ELJ: BK Havlíčkův Brod - HC Slovan Ústí nad Labem 4:3 (3:3)
V sobotu proti Chrudimi. Upevní si Ústečtí Lvi vedoucí příčku?
20.11.2009 | Martin Pešout

V sobotu proti Chrudimi. Upevní si Ústečtí Lvi vedoucí příčku?

Ú s t í n/L. - Po třech dnech znovu proti celku z východu Čech. Ústečtí Lvi uprostřed týdne v Hradci Králové natáhli na svou vítěznou šňůru již desátý korálek. O víkendu mohou pokračovat. Do Zlatopramen Areny totiž přijede Chrudim. Úvodní buly sobotního střetnutí bude vhozeno v tradičních 17:00.

18-2-0-1 celková bilance 7-2-3-9
1. postavení v tabulce 9.
58 získané body 28
77:30 skóre 56:61
Roman Pšurný; 20b (8+12) nejproduktivnější hráč Jan Šeda; 16b (7+9)
Rok Pajič; 11 nejlepší střelec Jan Šeda; 7
Roman Pšurný; 12 nejvíce asistencí Tomáš Martinec; 12
Zbyněk Sklenička; 40 nejtrestanější hráč Marek Zadina; 54
Roman Pšurný; 16 +/- hodnocení Tomáš Blažek, Petr Mocek; 5
1,81 průměr inkas. branek 2,31
93,82% úspěšnost brankářů 93,04%

Aktuální forma Chrudimi

V minulé sezóně přinášeli překvapení. Jako nováček skončili na nečekaném pátém místě po základní části. V následném play-off však jako favorité senzačně selhali, když v předkole vypadli s Benátkami nad Jizerou. Letos jim patří příčky ve středu tabulky. Ale Chrudim je klub ambiciózní. Poznal to i Martin Hosták, jenž byl v průběhu ročníku z pozice kouče odvolán.

Chrudim loni a letos. Je to rozdíl. Těžko říci, jestli klub spolupracující s extraligovými Pardubicemi těžil z jakési nečitelnosti a pro kluby první ligy byl týmem vcelku neznámým. V minulém ročníku se Chrudimi povedl úvod, když z prvních sedmi utkání nastřádala jedenáct bodů. Letos? Šest bodů za stejné období dokázalo, že letos to Chrudim mít jednoduché nebude. A ať má každý na věc jiný názor, vykročení do soutěže je pokaždé důležité a předznamená budoucí vývoj. „Vloni nás každý podcenil. Dnes má každý video, podívá se jaké máme přesilovky a založení útoku,“ pravil před časem pro klubový web obránce Zdeněk Toužimský.

S Hostákem Chrudim získala dvacet bodů za třináct mačů. S novým trenérem Rohlíkem se konto klubu rozšířilo za osm utkání o jedenáct bodů. Poslední dny mohly oko diváka chrudimského hokeje potěšit. Tým bodoval čtyřikrát v řadě. Ve dvou případech po výhrách po prodloužení proti Berounu a Vrchlabí bral dva body. Jednou padl v nastaveném čase s favorizovanou Olomoucí a naposledy přehrál 3:0 Tábor.

V následujících dnech přihrál los chrudimskému klubu celkem ďábelské menu. Po utkání v Ústí nastoupí proti Znojmu, pak na ledě silného Chomutova a síly změří i na první ligu kvalitní Jihlavou.

Chrudimi se na Slovan nedaří. Vloni s ním padla ve všech čtyřech soubojích, jednou vydolovala bod za porážku po prodloužení. Ani letos to z jejího pohledu zatím nebylo lepší. Na svém ledě padla 3:5.

Poslední vzájemný duel

V 7.kole Ústečtí Lvi zdolali Chrudim na jejím ledě rozdílem dvou branek. Domácí nebyli žádnými sparing-partnery, se Slovanem odehráli vyrovnané utkání. Dokonce dvakrát vedli. Ve druhé třetině zaznamenal vítěznou trefu Pazourek. Na 4:2 zvyšoval Pajič. Chrudim ještě vývoj utkání zásahem L.Krále zdramatizovala. Konečnou pojistku v samém závěru při power-play přidal M.Pšurný.
Jak to bylo naposledy.

Opory Chrudimi

Klub spolupracuje s Pardubicemi. Proto se na jeho soupisce tu a tam objeví některé zajímavé tváře. V brance se střídají Vladislav Koutský s Martinem Růžičkou. Záda jim kryje Filip Landsman. Všichni tři nastoupili letos i v Pardubicích.

Při pohledu na kádr devátého týmu první ligy určitě zaujme jméno veterána Jiřího Malinského. Dále pak Marka Zadiny a Tomáše Blažka. V klubu zkušenosti nechybí. Zvláště pak, když připočteme přítomnost Tomáše Martince, Martina Vágnera nebo Stanislava Procházky, bývalých hráčů Ústeckých Lvů. Za Slovan v minulosti nastupoval i Jakub Evan.

Sestavy z posledních zápasů

HC Slovan Ústečtí Lvi: Salfický - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Novotný, Vobořil, Gýna, Sklenička - Janků, Alinč, Pazourek, Hovorka, Hanzl, Kloz, Šagát, Pajič, Heřman, Pšurný, Havlíček, Mikulík

HC Chrudim: Landsman (Koutský) - Charousek, D. Mocek - Evan, Drtina - P. Mocek, Toužimský - Vágner, Malinský - Rákos, Klejna, Semorád - Šeda, Zadina, Radil - Žák, Martinec, Procházka - Bláha, Bělohlávek, Buchtele

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

V posledním zápase první části nás vyzvou Benátky

Ú s t í n/L. - Poslední kolo základní částí zavede ústecký Slovan k řece Jizeře. Tam náš tým čeká... Celý článek

Juniorka se vrací s jedním bodem

Havlíčkův Brod - Ústečtí junioři se vydali na cestu za soupeřem, kterému měli co vracet. Po brance... Celý článek

Reakce vedení klubu na odstoupení V. Evana

Na základě rezignace Vladimíra Evana na pozici jednatele klubu a sportovního manažera, vedení klubu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv