Ú s t í n/L. – V sobotní podvečer se střetnou ústečtí hokejisté se severočeským rivalem z Kadaně. V minulém utkání prohrál Slovan v prodloužení na ledě Benátek nad Jizerou, nyní se utkají svěřenci Tomáše Mareše s týmem, který je v ligové tabulce hned za nimi. Úvodní buly padne v 17:00.

SK Trhači Kadaň

Kadaň hraje momentálně ve velmi solidní formě. Za posledních 5 zápasů posbírala 9 bodů, připsala si například cenný skalp jihlavské Dukly. Na poslední místo odsunuli Trhači Sokolov a již se dotahují právě na ústecký tým. S třiceti šesti body ztrácejí už jenom čtyři, ještě ke všemu mají utkání k dobru.

Kanadskému bodování Kadaně vévodí Roman Chlouba, který stihl letos již 34 bodů (13+21). Roman Chlouba, hrající v loňské sezóně za Slovan, je zároveň králem střelců kadaňských hráčů. Nejlepším asistentem je z kádru Trhačů Jaroslav Kůs, ten letos přihrál již na 23 branek.

Sestava Kadaně v minulém utkání

Štěpánek – Trefný, Eliáš, Zeman, Procházka, Foltýn, Klodner – Wágner, Kůs, Müller – M. Zabloudil, Prymula, Wojnar – Homer, Rindoš, Koblížek – Dubský, Čech.

Poslední vzájemný zápas

S Trhači odehrál Slovan poslední utkání 13. ledna na domácím ledě. Dlouho se v utkání čekalo na první branku, tu si v druhé třetině připsal Štěpán Bláha. Ve třetí třetině přidali ještě postupně góly Ondřej Bláha, Vildumetz a Klikorka. Po perfektním výkonu Stahla v bráně jsme Kadaň porazili 4:0.

HC Slovan Ústí nad Labem – SK Trhači Kadaň 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 28. Š. Bláha (Müller, Pšenička), 45. O. Bláha, 50. Vildumetz (TS), 59. Klikorka (Vildumetz). Rozhodčí: Sýkora, Vrba – Štofa, Beneš. Diváci: 311. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:41.