HSM 2018: Podrobné informace k soustředění Akce sezóny: 2017/2018
V sobotu naposledy na Slovan
23.02.2018 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Ústí nad Labem - Poslední zápas čeká ústecké hokejisty v sezóně 2017-2018. V sobotu bude Slovan netradičně již v 15 hodin hostit Frýdek-Místek. V předchozím kole Ústí prohrálo na ledě Kadaně, naopak Frýdek-Místek zvládl domácí duel s Třebíčí 5:4

5

Výhry střídají prohry, a tak si jako na houpačce mohou připadat hokejisté Frýdku-Místku. Z posledních pěti zápasů vyhrál Frýdek tři. Všechny tři výhry zaznamenal v domácím prostředí. Nejprve si poradil s Kadaní 4:1, Benátkami 4:1. V zatím posledním utkání dokázal tento tým porazit Třebíč 5:4. Ani přes výhru nedokázal Frýdek-Místek postoupit mezi osm nejlepších.

Frýdek-Místek hraje útočný hokej, v posledních třech zápasech vstřelil deset branek. Celkově v této sezóně zatím zaznamenal 130 vstřelených gólů. Jedná se o čtvrtý tým s nejnižším počtem branek.

Vzájemná střetnutí

V letošní sezóně se Ústí s Frýdkem-Místkem utkalo již třikrát. Hrálo se v Moravskoslezském kraji a Slovan v zápase hned třikrát vedl – 2:0, 4:2 a 5:4. Dva góly vstřelil Pavel Smolka. Domácí celek ale hrál výborně, dokázal vždy srovnat a tři minuty před koncem třetí třetiny bylo srovnáno na 5:5. Následovalo prodloužení, které o vítězi nerozhodlo. Proto utkání pokračovalo samostatnými nájezdy. V nich o výhře domácího týmu rozhodl Bartko.

Poslední dva vzájemné zápasy Slovan zvládl. Nejprve v domácím prostředí díky skvěle takticky odehrané třetí třetině vyhrál 5:4. Předchozí měření sil dopadlo také lépe pro Ústí, vyhrálo na ledě soupeře 3:1. I tento duel rozhodla třetí třetina, kterou Slovan vyhrál 2:0. Vladimír Brož s Davidem Mertou dokázali zápas přiklonit na stranu Ústí.

Statistické zajímavosti

Ve své premiérové sezóně ve WSM Lize se Frýdek dostal přes předkolo s Benátkami až do čtvrtfinále, ve kterém podlehl Jihlavě 1:4 na zápasy. Letos si sezónu neprodlouží.

Gólman Jan Strmeň je v počtu zákroků na čtvrté pozici v lize. Zastavil 742 střel soupeřů.

Nejproduktivnějším hráčem je Antonín Pechanec

HC Slovan Ústí nad Labem

Jaroslav Roubík bodoval v posledních čtyřech zápasech (4+6).

Poslední dva vzájemné zápasy dokázal Slovan vyhrát.

Jedná se o osmý vzájemný zápas v novodobé historii (3-1-1-2).

51. kolo z pohledu obou celků

• HC Frýdek-Místek - SK Horácká Slavia Třebíč 5:4 (4:0, 0:1, 1:3)
    Branky a nahrávky: 8. Franek (Štumpf, Pechanec), 11. Kuťák (Kofroň, Zahradníček), 13. Štumpf (Piegl), 20. Martynek (Bajtek), 53. Peterek (Bajtek, Martynek) – 39. Kusko (L. Vágner, P. Kratochvíl), 41. Kaláb (T. Havránek, Kusko), 43. Dolníček (R. Erat), 58. Nedbal (Malec).
    Sestava HC Frýdek-Místek:Strmeň (43. L. Daneček) – Bartko, Zahradníček, Hrachovský, Pastor, Matyáš, Piegl – Klimša (A), Pechanec, Štumpf – Martynek (C), Bajtek, Peterek – Kvasnica, Kuťák, Kofroň – Franek, Przybyla, J. Kalus – Poruba
  • SK Trhači Kadaň- HC Slovan Ústí nad Labem 6:4 (1:1, 3:2, 2:1)
    Branky a nahrávky: 1. Chrpa (Kadeřávek, Tůma), 21. Rindoš (Kůs, Trefný), 29. Havlíček (Chrpa), 34. Rindoš (Kůs, Ringler), 51. Rezek (Hejcman, Kůs), 55. J. Müller (Hejcman, Kadeřávek) – 9. Roubík (M. Vágner, Severa), 30. Krliš (Markulinec, Najman), 31. Roubík (Weinhold, Severa), 54. Severa (Melka, Roubík).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Volke – Weinhold, M. Vágner (C), Bernad, Vl. Brož, Mlčoch, M. Zdvořáček – Smolka, Roubík (A), Severa – Davídek, Melka, D. Merta (A) – L. Volf, Pšenička, Gengel – Krliš, Najman, Markulinec.