Ú s t í n/L. – V pátém utkání sezóny míří ústecký celek na led frýdecko-místeckých Rysů. Tento tým má v letošním ročníku Chance ligy odehráno pouze jedno utkání a patří mu předposlední místo tabulky. Zápas startuje v Hale Polárce v sobotu v 17:00 hod.

Ústecký tým má odehrané již čtyři utkání, ve kterých nasbíral celkem šest bodů, v tabulce mu zatím patří sedmé místo. V posledním zápase zvítězil na domácím ledě v severočeském derby nad Litoměřicemi v prodloužení. Slovan dokázal otočit nepříznivý vývoj zápasu, ve kterém prohrával již 0:3. Hattrickem se blýskl Jiří Severa a vítěznou branku přidal Michal Trávníček (v utkání 1+3).

HC Frýdek-Místek

Frýdek-Místek musel kvůli několika nakaženým hráčům nemocí Covid-19 odložit první tři utkání Chance ligy. Kvůli vynucené pauze se také nepředvedl ideálně v prvním utkání, ke kterému nastoupil v Benátkách nad Jizerou. Benátky byly po celý zápas lepším týmem a zaslouženě vyhrály 5:2. Za Frýdek-Místek pouze snižovali ve třetí třetině Kurovský a Mikulík.

V loňském ročníku hráli Rysi část poražených, ve které dlouho pomýšleli na jedno z míst, zaručujících předkolo play-off. To se jim nakonec, například i díky prohře v Ústí, nepovedlo a skončili jedenáctí, jedno místo za postupovými pozicemi. Slovan odehrál s Frýdkem-Místkem v minulé sezóně celkem 6 duelů, bilance z těchto zápasů je vyrovnaná – 3:3.

Posledních pět utkání Frýdku-Místku

20.8.2020 – Frýdek-Místek - Vsetín 3:1 (příprava)
25.8.2020 – Frýdek-Místek - Třebíč 4:5 (4:4) (příprava)
27.8.2020 – Vsetín - Frýdek-Místek 2:3 (2:2) (příprava)
2.9.2020 – Poruba - Frýdek-Místek 8:4 (příprava)
23.9.2020 – Benátky nad Jizerou - Frýdek-Místek 5:2

Sestava Frýdku-Místku v minulém utkání

Malík (41. Raszka) – Haman, Husák, J. Michálek, Zahradníček, Hrachovský, J. Adámek – Kofroň, R. Veselý, Kurovský – Šedivý Šedivý, Peterek, Mikulík – Martynek, Klimša, Tomi – Kaukič, Stuchlík, Matiaško – Przybyla.

Poslední vzájemné utkání

Poslední vzájemné utkání se uskutečnilo 19. února na ledě Ústí nad Labem. Slovan po celé utkání vedl, soupeř pouze snižoval svou ztrátu, což se mu nakonec nepovedlo. Za domácí se postupně trefili Krliš, Svoboda a Severa. Utkání skončilo výhrou domácích 3:2.

Branky a nahrávky: 5. Krliš (Kordule, Severa), 15. Svoboda (Tůma), 33. Severa (Zukal) – 21. Hladonik (J. Michálek, R. Szturc), 47. Martynek (Hrachovský). Rozhodčí: Jechoutek, Micka – Bohuněk, Pechánek. Vyloučení: 3:2 Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 517. Střely na branku: 24:39.