Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi vkročili do ročníku 2010/2011 první hokejové ligy pravou nohou a úvodní zápas s Táborem proměnili ve vítězství. Slovan si s Kohouty dokázal hravě poradit a po výhře 3:1 si připsal na konto tři body. Druhý zápas české druhé nejvyšší hokejové soutěže nabízí atraktivní podívanou, protože do města nad Labem zavítá favorit soutěže, celek KLH Chomutov. Ústecké šelmy mají po nevydařeném finále Pirátům z Chomutova co oplácet. Severočeské derby bude na programu v sobotu 18. září 2010 ve Zlatopramen aréně od 17:00 hodin.

Finále Play – off 2009/2010

Uplynulá sezóna se lépe vydařila celku KLH Chomutov, který v sedmém finálovém zápase připravil Ústecké Lvy o možnost vyzvat nejslabší tým z extraligy v baráži. Ústečtí však odstartovali finále velmi dobře. V prvních dvou zápasech na domácím ledě zdodali Chomutovské poměrem 2:1 a 5:2. Chomutovský led ale jako by byl pro Slovan zakletý, protože právě zde přišel o dvou-zápasový bonus. Ve třetím kole finálové série doslova Chomutovští utekli hrobníkovi z lopaty, kdy o jejich výhře rozhodlo až prodloužení – 4:3pp. Ve čtvrtém zápase se ústecké šelmy ukázaly jako bezzubé a Piráti po vítězství 5:2 srovnali stav série na 2:2. O tom, že Ústečtí jsou úspěšní v domácím prostředí, se mohli diváci přesvědčit v pátém finálovém zápase. Žlutomodří si vybojovali vítězství 4:2 a odčinili tak svůj debakl z Chomutova. Šestý zápas hostil ČEZ stadion a Lvi jakoby si vzpomněli na nepříliš povedený víkend. Do města nad Labem se vraceli s vysokou prohrou 2:6. Finále tak dospělo do sedmého zápasu, který se konal v ústecké Zlatopramen aréně. Domácí hokejisté se ujali vedení už v 8. minutě zápasu, ale jejich radost netrvala dlouho. Piráti z Chomutova vyslali ve 14. minutě jasný signál, že se nehodlají lehce vzdát. Atmosféra na stadionu s přibývajícícím časem houstla a deset minut před koncem zápasu to vypadalo, že zápas dospěje do prodloužení. Na ledě byla vidět jedna přestřelka za druhou. Lvi se snažili střílet ze všech možných pozic, ale jejich projektil vždy zastavil výtečný Hanuljak. V 53. minutě vypálil chomutovský Kovář, jehož střela se dokutálela za brankovou čáru Salfického. Modrožlutí však neházeli flintu do žita a stále bojovali. V úplném závěru utkání zkusili power-play, ale tato akce jim gólový užitek nepřinesla. Nakonec to byli právě Piráti z Chomutova, kteří poslali ústecký koráb ke dnu.

Změny v kádru

Celku z Chomutova se nepodařilo úspěšně zvládnout baráž o postup do extraligy, a tak i jeho kádr doznal před zahájením další sezóny několil změn. Z týmu odešel útočník Petr Domin (HC Olomouc) a obránce David Všetečka (SK Kadaň). Na hostování byli uvolněni tito forwardi: Michal Jeslínek (HC Dukla Jihlava), Zdeněk Tauš (SK HC Baník Most), Jaroslav Hašek (HC Stadion Litoměřice), David Hruška (HC Energie Karlovy Vary), Tibor Radulay, Karel Ton a Petr Frieberg – všichni (SK Kadaň). Zadák Ondřej Malinský vyztuží obranu v SK Horácká Slávia Třebíč, kde bude působit formou hostování. Naopak jako hosté budou v týmu KLH Chomutov působit útočníci David Zucker, Pavel Kuběna, Milan Hluchý a bek Ján Mucha – všichni (HC Energie Karlovy Vary). Klubu bude také pomáhat obránce Jan Benda, který přišel na sever Čech z Plzně. Dalšími dvěma posilami do útoku jsou Martin Davídek (HC Olomouc) a Tomáš Horna (HC GEUS OKNA Kladno). Změny proběhly i na trenérských postech. Tým v sezóně 2010/2011 povede Vladimír Kolek (Kärpät Oulu – Finsko) a Jaroslav Liška.

Nejlepší hráči po 1. kole

Mezi nejúspěšnější hráče po prvním kole patří z týmu Ústeckých Lvů útočníci Robin Hanzl a Marek Hovorka, kteří si v úvodním zápase připsali na své konto v kanadském bodování po jednom bodu za gól. Mezi obránci si nejlépe vede Ondřej Holomek, který se také proti Kohoutům gólově prosadil a na svůj účet si tak připsal jeden bod. V týmu KLH Chomutov se střelecky dařilo Radku Dudovi, Milanu Procházkovi a Martinu Davídkovi, kteří si do svých statistik zapsali po jednom bodu za vsítění branky.

Sestavy z posledních zápasů:

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Hořava, Gureň, Boháč, Holomek - Janků, Alinč, Pazourek - Hovorka, Pajič, Šagát - Diviš, Hanzl, Rod - Kanko, Mikulík, Ludvík.

KLH Chomutov: Hanuljak - Havíř, Pavlas, Pulpán, Bombic, Mucha, Benda, Rutta, Grof - Kuběna, Skořepa, Duda - Procházka, Hrdel, Jíra - Seman, Sikora, Zucker - Selingr, Freiberg, Davídek.