V sobotním utkání se ústečtí hráči utkají už po šesté s jejich severočeským rivalem a také tabulkovým sousedem z Kadaně. Dokáže domácí Slovan protáhnout domácí sérii tří výher? To se dozvíte 29.2.2020 od 16:00 na zimním stadionu v Ústí nad Labem.

HC Trhači Kadaň

Hosté se nacházejí na předposledním místě tabulky, kdy na Ústecký celek ztrácí 7 bodů. Jejich forma v posledních zápasech není ideální. Z posledních pěti zápasů dokázali zvítězit jen jednou a to doma proti poslednímu Sokolovu. S Ústeckým celkem se letos setkali pětkrát s bilanci tří proher a dvou výher.

26.2. Kadaň - Prostějov 1:6

Nejproduktivnějším hráčem hostů je Jaroslav Kůs, který si připsal 37 bodů za 10 vstřelených branek a 17 asistenci. Nejlepším střelcem je František Wágner, který vstřelil 19 branek.

Poslední vzájemný zápas

Poslední zápas těchto dvou celků se odehrál na začátku únoru na ledě Kadaně. Zápas začal lépe pro hosty, které dostal do vedení v 6.minutě Severa. Ještě ke konci první třetiny dokázal stav srovnat domácí Zeman. V druhé části se trefili jen domácí, které ve 32.minutě dokázal dostat do vedení Žolobov. Začátek třetí třetiny byl rozhodující, nejdřív ve 42.minutě dokázali domácí odskočil na rozdíl dvou branek zásluhou jejich nejlepšího střelce Wágnera a minutu na to se trefil Wojnar. Hosté dokázali už jen snížit v 46.minutě na konečných 4:2, kdy se trefil Mrňa.

Branky a nahrávky: 20. D. Zeman (Wojnar, Čech), 33. Žolobov (J. Müller), 43. Wágner (Trefný, Neužil), 43. Wojnar (D. Zeman, Prymula) – 7. Severa (Mrňa), 47. Mrňa (Vl. Brož). Rozhodčí: Hucl, Šindel – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:36. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.

HC Trhači Kadaň Neužil – Trefný, Eliáš, Foltýn, Klodner, Procházka, D. Zeman, Delmarche – Wágner, Kůs, M. Zabloudil – Koblížek, Žolobov, J. Müller – Čech, Prymula, Wojnar – Homer, Rindoš, Dubský.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Hes, M. Vágner, Mareš, Vl. Brož, Steinocher, Zukal – Kordule, Svoboda, Tůma – Severa, Mrňa, Filip – Hasman, Čermák, Š. Bláha.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.