Ú s t í n/L. - V úterý 15. 12. je na programu předehrávka šestatřicátého kola WSM Ligy. Slovan se na svém ledě střetne s Jestřáby z Prostějova. S těmi má letos bilanci 1:1 a zajímavostí je, že obě utkání musely rozhodnou až samostatné nájezdy. Ústí má na svém kontě momentálně tři prohry v řadě. Tak dorazte v co největším počtu a společnými silami mu pomozte získat tři body. Utkání začíná tradičně v 18:00 hod.

Prostějov pod lupou

Jestřábi mají na svém kontě sedmačtyřicet bodů a patří jim devátá příčka. Mají čtrnáct výher a devatenáct proher, z nichž sedm bylo buď v prodloužení nebo po samostatných nájezdech. Sedm jejich utkání rozhodly nájezdy, pouze ve dvou případech byli úspěšní Prostějovští. V posledním kole si připsali skalp silné Jihlavy.

• Asistent: Jiří Vykoukal

V kanadském bodování je nejlepší Michal Dragoun, který v minulosti oblékal ústecký dres. Na svém kontě má osm gólů a osmnáct asistencí. O sedm bodů méně má další útočník Martin Novák, který vstřelil za Prostějov nejvíc branek (13). Na třetím místě je s osmnácti body nejproduktivnější obránce Marek Drtina (7+11). V bráně je jasnou jedničkou Luboš Horčička, který ve třiatřiceti zápasech inkasoval čtyřiaosmdesát gólů.

Vzájemná střetnutí Ústí a Prostějova v letošní sezoně

V úterý to bude třetí společné střetnutí v letošním ročníku. Každý zápas zatím měl jiného vítěze, ale oba skončily až po samostatných nájezdech. První utkání bylo v rámci desátého kola, kdy Prostějov zamířil na ústecký led. Po druhé třetině vedl Slovan již 2:0, ale Jestřábi v poslední části zlepšili svojí hru a vyrovnali. V prodloužení branka nepadla a ve čtvrtém nájezdu byl úspěšný Drtina, který přisoudil bonusový bod svému týmu.

Druhý souboj se odehrál v rámci třiadvacátého kola na ledě Prostějova. Opět šel jako první do vedení Slovan, ale poté musel dvakrát dotahovat jednobrankovou ztrátu. Prodloužení ani tentokrát gól nepřineslo. O bod víc získalo po nájezdech Ústí, vítěznou trefu zaznamenal Tomáš Andres.

33. kolo z pohledu obou celků

• HC ZUBR Přerov – HC Slovan Ústí nad Labem 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)
    Branky a nahrávky: 14. Mrázek (Popelka, Ferenc), 21. Grof (Chmelíř, Procházka), 28. Šťastný (Mrázek), 40. Procházka (Pšurný, Chmelíř) – 25. Kloz (Tenkrát, Pohl), 26. Merta (Holomek, Andres).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Volke – Pohl, Holomek, Vl. Brož, Sobotka, Bernad, Smetana - Tenkrát, Roubík, J. Kloz - Rys, Melka, Kuchler - Dalecký, Andres, D. Merta - Křivohlávek, Navarra, Gengel.
  • LHK Jestřábi Prostějov – Dukla Jihlava 6:5 (2:2, 1:2, 3:1)
    Branky a nahrávky: 14. Meidl (Čuřík), 16. Novák (Moskal, Drtina), 36. Illéš (Drtina, Zadražil), 49. Dragoun (Cetkovský, Drtina), 56. Venkrbec (Cetkovský), 58. Venkrbec (Dragoun) – 2. Březina (Flek), 10. Březina (Flek), 25. Důras (Diviš), 37. Flek (Březina, Anděl), 51. Gríger (Diviš, Melenovský).
    Sestava LHK Jestřábi Prostějov: Horčička – Drtina, Vokurka, Špaček, Sova, Husák, Protivný – Cetkovský, Dragoun, Venkrbec – Novák, Moskal, Volek – Šlahař, Meidl, Čuřík – Zadražil, Illéš, Luňák.