Ú s t í n/L. - V posledním zápase v roce 2015 hostí ústečtí hokejisté Kladno. Tabulkově je lépe postavené Kladno, nicméně ve svém posledním utkání Rytíři prohráli. Naopak Ústí nad Labem vyhrálo v Benátkách nad Jizerou. Po prvním gólu Slovanu bude následovat plyšákománie. Úvodní buly bude vhozeno v úterý 22. prosince v 18:00 hodin.

Forma Kladna

V rámci 30. kola cestovalo Kladno do Mostu, kde se utkalo s tamním týmem. Rytíři se dostali do vedení v 15. minutě, prosadil se Václav Skuhravý. Druhou branku hostů vstřelil v polovině zápasu Tomáš Pitule. Konečný stav na 0:3 stanovil hostující Tomáš Pitule, který tak zaznamenal svou druhou branku v utkání.

Další zápas odehráli Rytíři v domácím prostředí, hostili Duklu Jihlava. Nejprve se prosadil hostující Michal Důras. Po něm vyrovnal Jan Rudovský. Domácí poslal do vedení Denis Kindl. Druhou brankou v zápase vyrovnal Michal Důras. Kladno poslal do vedení Jan Rudovský ve 34. minutě. Ve třetí třetině již skórovali jen domácí, jmenovitě Patrik Machač a František Ptáček. Kladno vyhrálo 5:2.

Předposlední duel odehrálo Kladno v Havířově. Domácí se v první třetině dostali díky gólům Daniela Štrumpfa a Davida Klimša do vedení 2:0. Hostující Václav Skuhraný snížil, na to ale odpověděl Daniel Štrumpf. Po polovině utkání se prosadil Rytíř David Stach. Minutu před koncem periody upravil Tomáš Gřeš na 4:2. Ve třetí třetině Kladno zabralo a dokázalo zápas otočit. Václav Skuhravý a Vítězslav Bílek vyrovnali. Domácí poslal znovu do vedení Vojtěch Domi. David Stach vyrovnal a Vítězslav Bílek vstřelil rozhodující branku. Přestřelku vyhrálo Kladno 6:5.

V zatím posledním utkání hostilo Kladno Litoměřice. Stadion dokázal favorita zápasu i soutěže zaskočit, vyhrál 7:4 a navíc vyhnal po sedmnácti minutách Mensatora po čtyřech obdržených brankách z brankoviště.

• Asistent trenéra: David Čermák

Nejproduktivnějším hráčem Kladna je David Stach, který obraně soupeřů nahání strach. Odehrál třiatřicet zápasů, v nichž si připsal 57 kanadských bodů za šestnáct branek a jednačtyřicet asistencí. Druhý je Vítězslav Bílek, nastoupil rovněž do 33 zápasů, své statistiky obohatil o 48 bodů za devětadvacet gólů a devatenáct přihrávek. Jedničkou v brance je Lukáš Mensator, jehož statistiky vykazují 90,66% úspěšnosti zákroků s průměrem 2,65 obdržených branek na zápas.

Poslední zápasy obou týmů

• HC Benátky nad Jizerou – HC Slovan Ústí nad Labem 4:6 (1:1, 2:3, 1:2)
    Branky a nahrávky: 2. Jonák (Špaček, Říha), 23. Pletka (Plodek, Stránský), 28. Plodek (Stránský, Říha), 46. Ulrych (Pletka, Stránský) – 16. Merta (Křivohlávek, Gengel), 24. Křivohlávek (Merta, Smetana), 24. Roubík (Tenkrát, Kloz), 38. Kloz (Pohl, Sobotka), 47. Tenkrát (Sobotka), 60. Kloz (Roubík, Tenkrát).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Pohl, D. Sobotka, Vl. Brož, Hes, Bernad, Holomek, Smetana – Tenkrát, Roubík, J. Kloz – Rys, Melka, Kuchler – Dalecký, Andres, D. Merta – Křivohlávek, Gengel.
  • Rytíři Kladno – HC Stadion Litoměřice 4:7 (2:4, 2:2, 0:1)
    Branky a nahrávky: 14. Pitule (Repe, Horna), 19. V. Bílek (Stach, Růžička), 30. V. Bílek (Stach, Rudovský), 32. V. Bílek (Skuhravý) – 4. Švagorvský (Doležal, Čáp), 7. Doležal, 16. Kalla (Šulc, Doležal), 17. Doležal (Kalla, Šulc), 21. Ondráček (Rousek, Vantuch), 28. Doležal (Kalla, Šulc), 59. Kopta (Vantuch, Pavlas).
    Sestava Rytíři Kladno: Mensator (17. Cikánek) – Nash, Repe, Kolářík, Růžička, Gutwald, Ptáček – Machač, Skuhravý, Rudovský – Dvořáček, Stach, V. Bílek – Horna, Pitule, Redlich – Šilhavý, Lukáč, Strnad.

• Obránkyně Slovanu Veronika Hujová a brankářka Veronika Ortová obdržely nominaci na reprezentační akci žen U16 - Turnaj čtyř zemí, který se uskuteční ve dnech 17. – 22. dubna 2024 ve Švédsku. Kromě naší reprezentace se Turnaje čtyř zemí zúčastní také Švédky, Finky a Švýcarky. Děkujeme za skvělou reprezentaci našeho klubu.

• 4. třída Slovanu o víkendu získala na turnaji vítězů CCM Malé ligy v Plzni 3. místo. Celorepubliková soutěž CCM Malá liga, která se hrála od září 2023 do března 2024 pořádala o víkendu finálový turnaj, kterého se zúčastnily vítězové skupin. HC Slovan Ústí nad Labem postoupil ze své skupiny jako vítěz a postupně se utkal s HC Bílí Tygři Liberec, Wolves Plzeň a BK Havlíčkův Brod. Ve velice vyrovnaných zápasech nakonec ústeckým mladíkům uteklo stříbro o jediný gól. Součástí turnaje vítězů byly i dovednostní soutěže, kde naši čtvrťáci získali ze šesti disciplín, hned čtyři 1. místa. Dětem a realizačnímu týmu děkujeme za skvělou reprezentaci klubu a města.