Ú s t í n/L. - Parádní třetí třetina zápasu se Šumperkem je jistě tou nejlepší pozvánkou k dalšímu utkání. Slovan čeká severočeské derby s Mostem, který se vrátil do první ligy a opět zvýšil počet celků z regionu v soutěži. Porce zápasů na začátku letošního ročníku je slušná, Ústí sehraje utkání již v pondělí 26. září 2011 od 17:30 hod.
Jan Alinč; 7b (3+4)
5b: G.Mavrijanidis (1+4), L.Žejdl (2+3), L.Rindoš (0+5)
Jakub Lev; 4
Lukáš Žejdl, Bohumil Slavíček; 2
Martin Šagát; 5
Lukáš Rindoš; 5
Miroslav Třetina; 29
Zdeněk Tauš; 29
Zdeněk Orct - 93,88%; Pavel Francouz - 95% úspěšnost brankáře Marek Benda - 92,39%; Lukáš Melichar - 93,18%
Zdeněk Orct - 1,50; Pavel Francouz - 1,33 průměr inkas. branek Marek Benda - 3,44; Lukáš Melichar - 3,00
4 góly v přesilovkách 8
14,81% využití přesilovek 34,78%
1 góly v oslabení 0

Poslední zápas Lvů se zvrhl v exhibici, ač tomu průběh prvních dvou třetin moc nenasvědčoval. První dvě třetiny se táhly a Šumperk vzdoroval srdnatě. Vypracoval si několik vážných příležitostí, které musel kočírovat až Zdeněk Orct. Po čtyřiceti minutách svítil na kostce stav 2:0 pro domácí a nic nenasvědčovalo tomu, co přišlo v poslední třetině. Šumperk se zcela sesypal. Starší fanoušci na stadionu pátrali v paměti, kdy viděli něco podobného, mladší jen nechápavě kroutili hlavami nad tím, co se s Draky stalo. Zápas se zvrhl v čistou exhibici. Hráči Slovanu si na ledu dělali to, co zrovna chtěli, když si někdo usmyslel dát gól, prostě ho dal. Až by Šumperka bylo člověku líto. Co však čekat od dalšího soupeře?

Prvoligový navrátilec z Mostu zachytil vstup do sezony poměrně dobře. Již první zápas vyhrál fotbalovým výsledkem 1:0 s Třebíčí. Písek a Benátky pak udolal zelené jen o branku, aby Severočeši vyhráli v prodloužení nad Havlíčkovým Brodem. A poté přišel severočeský dvojboj z nejtěžších - Chomutov a Ústí. Proti Pirátům nastoupili Mostečtí s odhodláním, ale po zápase sportovně uznali, že na ambiciózního protivníka prostě neměli. Konečný výsledek se zastavil na 0:4, na utkání přišlo v Mostě velice dobrých dvanáct stovek diváků.

"Musím konstatovat, že soupeř hrál dnes velmi zodpovědně, nepustil nás do žádných vyložených šancí. Ani v přesilovkách jsme si nedokázali vytvořit nějaký tlak. Kluci bojovali, snažili jsme se tím něco udělat. Za stavu 0:2 jsme promíchali útoky, chtěli jsme se dostat gólem do zápasu, což se nepovedlo. Po třetí brance už to bylo těžké, čtvrtá branka vše jenom potvrdila. Dnes jsme na soupeře nestačili," komentoval pro web www.hcmost.cz utkání trenér týmu Kamil Kašťák.

Sestavy z posledních zápasů

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - L. Poživil, Sklenička, Klobouček, Zeman, Gureň, Kučný, Vobořil, Dominik Boháč - Jakub Lev II, Alinč, Pazourek - Šagát, Roubík, Ludvík - Kloz, Pajič, Daniel Boháč - Rod, Nahodil, Handlovský.

HC Most: Benda - J. Hanzl, Charousek, Hranáč, Krejčí, Martinec, Kuncl, Havelka - Maxa, Rindoš, Rudovský - Mavrojanidis, Slavíček, Žejdl - Borovanský, J. Bauer, Ondráček - Tauš, Nedrda, Havlíček - Adámek.