V play-off bude konečně o co hrát, těší se Pavlas
17.02.2006 | Jan Horák

V play-off bude konečně o co hrát, těší se Pavlas

Ú s t í n/L. - Další tvrdá lekce potkala ve Lví aréně tentokrát prostějovské Jestřáby. "Divákům se určitě takové kanonády musí líbit, ale teprve teď v play-off bude o co hrát, na což se těšíme a doufáme, že se dostaneme co nejdál," neskrývá nadšení z nejdůležitější části sezóny Aleš Pavlas, autor čtyř finálních přihrávek. Opačné starosti, tedy přípravu na baráž, má celý prostějovský mančaft, kanonýra Martina Piechu nevyjímaje.

Po střeleckém galakoncertu Ústeckých Lvů v nadsázce politoval štírek domácí obrany Aleš Pavlas strážce svatyně Slovanu. “Podobné zápasy jsou většinou o tom, jak rychle se podaří skórovat a podle toho se to pak odvíjí. Posledních pár minut jsme opravdu nebyli příliš koncentrovaní a naneštěstí to odnesl náš brankář,“ s nesmělým úsměvem glosuje Pavlas.

Vyloučení dnes o dvě čárky ovládli domácí borci, ale Jestřábi jim zdatně sekundovali - nenápadné držení hole, „neviditelné“ háčky, to vše bylo k nalezení v prostějovském repertoáru. Jiří Kuchler si dokonce „užil“ hákování přímo z prostějovské střídačky. “Není to určitě příjemné, každý tým hraje, na co má, potom záleží jen na našem pohybu. U takhle nízko postavených týmů to funguje jednoduše - pokud nebruslíme, tak soupeř stačí a pokud nestačí, tak si vypomáhá těmito drobnými fauly, ale nakonec stejně většinou odpadne,“ nedělá z taktiky Prostějova a spol. vědu účastník světového šampionátu do 18 let v roce 2000.

Výhra nad Prostějovem byla pro Slovan vítanou náplastí po třígólové sprše v Hradci Králové. “Já jsem v Hradci zrovna nebyl, ale tohle vítězství je rozhodně velké povzbuzení do zápasu s Kometou. Žádný bezbrankový zápas z naší strany není pro nás ideální, a proto jsme rádi, že to proti Prostějovu takhle vyšlo,“ líčí populární „Pačes“ a ani po třetí porážce od Východočechů v řadě by se případné hradecké hrozby v play-off nebál. “Já si myslím, že je to jedno, že ta bilance s Hradcem je taková. První kolo play-off je těžké samo o sobě, navíc teď na ty čtyři vítězné zápasy, takže bych Hradec zatím nijak zvlášť neřešil,“ nenechává se strašákem z Hradce Králové vyvést z míry čerstvý čtyřiadvacátník.

Příští domácí duel s Kometou dělí od utkání s Jestřáby pouhých 24 hodin, Slovan tak už v základní části pozná zamýšlený jízdní řád play-off, kdy nebudou dvě utkání ve dvou dnech žádnou raritou. “Tak asi si to malinko očucháme, jak ten systém v play-off bude fungovat. Žádná větší únava by na nás zítra neměla sednout a je dobře, že už teď si to takhle oťukáme. Pokud se nám třeba v play-off podaří to čtvrtfinále zvládnout rychle, pak by se nějaké síly zase mohly ušetřit. Ale zdejší kádr je natolik široký, že bych se nějakého vyčerpání nebál,“ je připraven na zátěž vyřazovacích bojů svého času slávistický obránce.

Široký kádr dává trenéru Hynkovi veliké pole působnosti, jak najít před play-off tu správnou hráčskou chemii a složení mužstva. Například jen v obranných řadách se tísní jedenáct hráčů, tedy konkurence jak se patří. “Jak se v posledních zápasech ti hráči točili a naopak dostali čas na odpočinek, tak o té konkurenci člověk moc nepřemýšlí. To je otázka pro trenéra, on si musí vybrat. Zatím každý čeká na svou šanci a snaží se ji co nejlépe využít. Někomu se pak trenérovo rozhodnutí koho postavit nebude úplně zamlouvat, ale teď je lepší na to nemyslet,“ soustředí se na přítomnost bek nevelký vzrůstem, ale velký výkonem.

I přes svou postavu, která má do proporcí hromotluka daleko, nemá Aleš Pavlas problém jít do každého souboje naplno. Nic na tom nemění ani brzké play-off, kdy se hráči obvykle soustředí na to, aby z ledu odešli po svých a bez zranění. “Mám ve zvyku hrát každé utkání na sto procent. Sice už se mi stalo, že jsem se hned z kraje play-off zranil, ale neřeším to. Snažím se odvádět maximum ve chvíli, kdy jsem na ledě, a pokud přijde nějaké zranění, bude to smůla, ale takový je život,“ nesleví z požadavků na svou výkonnost obětavý zadák.


Jestřábi z Prostějova už sice neuniknou záchranářským pracím, ale dle slov svého ofenzivního motoru Martina Piechy do Ústí na žádný výlet nepřijeli. “Chtěli jsme tu uhrát co možná nejpřijatelnější výsledek, ale sami jste viděli, jak to dopadlo. V poslední třetině jsme si po těch dvou slepených gólech řekli, že do toho ještě zkusíme jít, jenže Ústí si to s přehledem pohlídalo,“ bilancuje utkání nejproduktivnější Jestřáb.

Dravci z Moravy s vědomím bojů o udržení příslušnosti v 1. lize nastupují již několik zápasů, vyvstává tedy otázka, jak je to s motivací v prostějovské kabině. “Tak je to těžké, teď když už několik utkání nebylo prakticky o co hrát. Zkoušíme vycházet z obrany, abychom ty zápasy uhráli jakž takž se ctí. V podstatě už to všechno bereme jako přípravu na baráž,“ je smířen s nepříjemným faktem Piecha.

Hned první rok účasti v 1. lize nasměroval Prostějov do barážových vod, přestože rozjezd letošního ročníku neměli Jestřábi z nejhorších “Opravdu nevím, čím to je, že to skončilo takhle. Začátek sezóny nevypadal špatně, chvíli se zdálo, že bychom se mohli vejít do desítky, ale pak se to zlomilo a ty porážky se nás držely až do konce. Teď jsme tam, kde jsme, nezbývá tedy než se na baráž pořádně připravit, protože to nebude nic jednoduchého. Někteří kluci už mají s baráží zkušenosti, to by mohla být naše výhoda, takže uvidíme,“ nechává bývalý prostějovský kapitán barážovou kapitolu otevřenou.

 
 
Aktuálně na webu

O budoucnosti klubu rozhodla vyšší moc, mrzí kouče Slovanu

Ústecký hokej zasáhla v pondělí v podvečer nemilá zpráva. Z jednání o navýšení rozpočtu odstoupil... Celý článek

Vyjádření výkonného výboru HC Slovan Ústí nad Labem spolek

Výkonný výbor mládeže HC Slovan Ústí nad Labem spolek prohlašuje, že se jako většinový vlastník... Celý článek

Poděkování J.Alinče

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na sbírce transparentního účtu a dražbě dresů. Zároveň... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv