OFFLINE: Ptejte se na našem webu Michala Trávníčka
V obraně mi to svědčí, libuje si přeškolený útočník Sklenička
30.09.2009 | Martin Pešout

V obraně mi to svědčí, libuje si přeškolený útočník Sklenička

Ú s t í n/L. - Překvapilo to. Důrazný útočník Zbyněk Sklenička už nemá v popisu práce dotírat na soupeřova brankáře a úřadovat v útočném pásmu. Představuje se v nové roli. Na pozici, s kterou nepočítal leckterý ústecký příznivec. V obraně nastoupil potřetí a i s jeho pomocí Ústečtí Lvi dosud nepoznali hořkost porážky a proti Hradci Králové konečně dovedli domácí zápas do vítězného konce v základní hrací době.

Tah kouče Rosola funguje. Tým se zvedá a obranná dvojice Sklenička – Gýna nechybuje. Ani ve třetím utkání po sobě zbrusu nový tandem nebyl u inkasované branky. „V obraně jsem spokojený. Nové místo si pochvaluji,“ říká Sklenička.

V defenzivě má jiné povinnosti, než dosud. „Upravil jsem tréninkový plán. Musím se více vracet a bruslit směrem dozadu. A jde to. Obrana je především o zodpovědnosti. Jestli mě to táhne dopředu? Snažím se hrát jednoduše a nic nevymýšlet. Mým úkolem je hlavně nedostat gól, což se zatím daří.“

I díky obětavosti Zbyňka Skleničky Slovan vítězí. Tentokrát přehrál Hradec Králové. „Udrželi jsme nulu. To je pozitivní. Obranná hra sice není ještě úplně ideální, ale každý takový výsledek je výborný,“ ví další obránce Jiří Zeman.

Zemana hra ústeckého středečního soupeře překvapila. „Hradec přijel trošičku ustrašený a nehráli ten hokej, co loni. Asi ještě nejsou sehraní, jak by chtěli. Hráli jinak, než jsme byli zvyklí. Dřív se prezentovali velmi aktivní hrou. Dnes vůbec. To z jejich strany nebylo,“ diví se.

Svým pohledem na věc přispěl i Jan Klobouček, který si pochvaluje nulu v kolonce obdržených branek. „Z pohledu defenzivy to bylo lepší než v předchozích zápasech. Nebylo to ještě stoprocentní, ale už si naše hra sedá. Žádné vítězství se nedá předem označit jako povinné. To je hloupost. Bojujeme o první místo s Chomutovem, ale rozhodovat se bude v play-off,“ povídá.

Plné ruce práce měla východočeská obrana s útočnou trojicí Janků – Alinč – Pazourek. Postarala se o oba gólové zásahy. Nejdříve pálil do černého Pavel Janků a vítězství důležitým gólem pečetil Jan Alinč. „Musím především pochválit naše levé křídlo Davida Pazourka. Byl velkou jistotou. Spolupráce s Pavlem Janků taktéž klapala. Naše lajna vsítila obě branky. Měli jsme i další šance.“

Ač Slovan bere všechny body, Alinč si je vědom, že zdolání hradeckého celku nebyla jednoduchá záležitost. „Jsou to těžší zápasy než v přípravě proti exraligovým týmům. Až jsem z toho překvapený,“ uzavírá.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

V Ústí se mi líbí, máme tu výbornou partu, říká Štěpán Havránek

Ú s t í n/L. - Před sezónou 2019-2020 přišel do Ústí nad Labem obránce Štěpán Havránek. Mladý... Celý článek

Souhrn úvodu juniorské sezóny s pěticí rozhovorů

Ústí n/L. – Vládní opatření nařídily z důvodu rychle se šířící nákazy nemocí Covid-19 zastavení... Celý článek

7. třída: Sedmáci nestačili na Litvínov

Ú s t í n/L. - V posledním zápase před nucenou pauzou, se naše sedmá třída utkala na zimním... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv