Ú s t í n/L. - Zápas mezi Jihlavou a Ústím bude součástí oslav 80 let nejvyšší soutěže. Oba týmy extraligu hrály, a tak nastoupí v první třetině v retro dresech. Hokejisté Dukly obléknou tradiční bavlněné bordó svetry a Slovan nastoupí v replikách historických modrých dresů. Úvodní buly bude vhozeno ve středu 4. ledna v 17:30.

• Asistenti trenéra: František Zeman, Viktor Ujčík

Jihlavě se v současné době daří. Od 21. listopadu prohrála jediný zápas, nestačila na Horáckou Slavii Třebíč. Z posledních deseti zápasů ztratila Dukla pouze pět bodů, 25 jich vybojovala. Poslední dva zápasy v roce 2016 vyhrála. Dvakrát hrála na ledě soupeře. Nejprve porazila Most 3:1. Jihlava o své výhře rozhodla v první třetině, kterou vyhrála 2:0. V zatím posledním zápase cestovala Dukla do Českých Budějovic. Jihlava po dvou třetinách vedla o dva góly. V posledních třech minutách zápasu dokázal Motor vyrovnat, a tak se prodlužovalo. Nastavený čas netrval příliš dlouho, v 63. minutě rozhodl hostující Jergl.

Komu se daří

Nejproduktivnějším hráčem Jihlavy je čtyřiatřicetiletý Tomáš Čachotský. Během aktuální sezóny zaznamenal 36 kanadských bodů za jedenáct branek a dvacet pět přihrávek. Druhým je Jiří Říha, který má na svém kontě 27 bodů. Nad dvacet bodů se dostal ještě Josef Skořepa - 11+11. Obráncem s nejvíce kanadskými body je právě Jiří Říha. Druhý je pak Petr Šidlík. Oba dva mají v tabulce pravdy +10 bodů. V brance odchytal devatenáct zápasů Miroslav Svoboda. O dva starty méně má objev letošní sezóny, člen reprezentační dvacítky, Jakub Škarek.

Vzájemná utkání mezi Ústím a Jihlavou

V letošní sezóně proti sobě Slovan a Dukla odehrály dva zápasy. Nejprve se hrálo v Jihlavě a domácí vyhráli s přehledem 5:1. Odveta byla na severu Čech a domácí Ústí vyhrálo 2:0. Jihlavští střelci vyšli gólově naprázdno.

37. kolo z pohledu obou celků

• ČEZ Motor České Budějovice – HC Dukla Jihlava 2:3 v prodloužení (0:1, 0:1, 2:0 – 0:1)
    Branky a nahrávky: 58. Žovinec (Škoda, Babka), 59. Škoda (Nouza, Čermák) - 15. Danišovský (TS), 30. Čachotský, 63. Jergl (Skořepa).
    Sestava HC Dukla Jihlava: M. Svoboda – Bilčík, Kajínek, Kaláb, Dundáček, Šidlík, Půža, Dobrovolný – Důras, Skořepa, Jergl - Březina , F. Seman, Protasenja - Čachotský, Zeman, Diviš - Danišovský, Jícha, Stoklasa
  • HC Slovan Ústí nad Labem – HC Slavia Praha 3:1 (1:1, 2:0, 0.0)
    Branky a nahrávky: 8. Melka (Roubík), 25. Přindiš (Z. Doležal), 35. Vrdlovec (Kasík, Z. Doležal) – 1. Šafránek (Endál, Jankovský).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Husák, M. Vágner, Kasík, Vl. Brož, Macek, Přindiš, M. Zdvořáček – Melka, Roubík, Poulíček – Z. Doležal, Vrdlovec, D. Merta – Dalecký, Gengel, Moučka – Markulinec, Komárek, Navarra.