OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek zde
Už to chceme ukončit, hlásí před šestou bitvou ve Vrchlabí Čurilla
27.02.2011 | Martin Pešout

Už to chceme ukončit, hlásí před šestou bitvou ve Vrchlabí Čurilla

Ú s t í n/L. - Dostali se do tíživé situace, ale nyní mají znovu navrch. Přestože Ústečtí Lvi v sérii s Vrchlabím nečekaně ztráceli, po posledních dvou úspěšných zápasech mohou přidat klíčový čtvrtý bod k postupu do semifinále. Jenže v pondělí na ledě Vrchlabí je nebude pravděpodobně čekat nic snadného. „Vrchlabí nic nevypouští a navíc je poženou bouřliví diváci,“ ví před šestým utkáním čtvrtfinále ústecký forvard Marek Čurilla. A případnou myšlenku na rozhodující sedmý zápas okamžitě zavrhuje.

„Vracet sérii znovu domů by nebylo vůbec ideální. Sedmý zápas bývá dost o psychice a nikdo ho už nechce hrát. Ať už proto, že bychom místo něj mohli mít volno nebo abychom se mohli věnovat přípravě na semifinále,“ vysvětluje Čurilla.

Ústecký Slovan je odhodlán zasadit Vrchlabí rozhodující úder již v pondělí. „Chceme to už ukončit. Pokud se budeme držet stejné hry jako ve druhém zápase ve Vrchlabí, měli bychom uspět. Tehdy jsme předváděli perfektní hokej, hráli jsme zodpovědně jak dozadu, tak dopředu. Toho je třeba se držet,“ přeje si čtyřiadvacetiletý útočník.

Čurillu nepřekvapuje, že Vrchlabí není žádný outsider a ve čtvrtfinále Ústeckým Lvům silně vzdoruje. Přestože skončilo po základní části až deváté. „Umístění po základní části nehraje žádnou roli. Věděli jsme, že Vrchlabí bude těžkým soupeřem. Je to v podstatě nejtěžší možný soupeř, na který jsme mohli narazit. Na jejich zimáku nemáme metr volna. Vrchlabí bojuje a jsou s ním tvrdé zápasy. Jiné týmy by byli třeba techničtější, hráli by více hokej. Ale s kvalitou našeho kádru bychom přes ně měli přejít,“ usuzuje.

„Máme totiž taktéž obrovskou sílu, což jsme potvrdili naposledy při výhře 5:0. Pro Vrchlabí je postup do play-off už samo o sobě úspěchem, ale nyní si dost věří a hraje naplno,“ všímá si.

Čurilla má z Vrchlabí pozitivní dojem, když v minulé sezóně za tým z Krkonoš krátce hrával. „Znám tam samozřejmě spoustu kluků, jejich tým se od loňska příliš nezměnil. Mám na Vrchlabí úžasné vzpomínky, byl to krásný měsíc, který jsem tam strávil. Zažil jsem loňské předkolo a letos Vrchlabí došlo ještě dále. Projevuje se výborná práce kouče Řeháčka. Během série jsem se bavil se Zímou, Andresem nebo Pácalem, ale na ledě jde vše stranou samozřejmě.“

Pokud by Slovan postoupil do baráže, pravděpodobně by narazil na někoho z dvojice Mladá Boleslav – Kladno. Ústečtí příznivci by se z větší části v baráži raději setkali s bruslařským klubem a navázali tak na velmi emotivní bitvy z nedávné minulosti. Stejně tak Marek Čurilla. Ale z jiného důvodu. „Baráž s Kladnem by pro mě zajímavá příliš nebyla. Hrát proti klukům, se kterými jsem čtyři roky hrával v "áčku" nebo s nimi od malička vyrůstal, by pro mě nebylo vůbec dobré. Takže Kladno ne,“ tvrdí bez přemýšlení.

Čurilla po letním příchodu do Ústí získal významnou formu a patřil v kádru žlutomodrých k nejproduktivnějším hráčům. To mu vyneslo možnost střídavých startů do Slavie. Na spolupráci s klubem hrající pravděpodobně v nejlepší aréně v Evropě ale nikdy nedošlo. „Tohle jde mimo mě. Záleží, jak se dohodly kluby mezi sebou. Až mi zavolají, že mám jít hrát do Slavie, tak půjdu. Jinak se ale snažím hrát svůj hokej a chci odevzdávat maximum pro Ústí. Samozřejmě mě potešilo, že Slavia projevila zájem, ale víc o tom nevím,“ krčí rameny.

O tom, že Čurilla má dlouhodobě produktivní výkonnost jinak svědčí i jeho víkendový gólový zásah. „Dostal jsem krásnou nahrávku od Honzy Kloboučka z rohu kluziště, puk jsem hodil Roku Pajičovi, k brance ještě dojížděl Rod, následně se mi puk odrazil zpět, takže jsem ho dorážel do prázdné branky,“ vrací se naposledy k sobotnímu klání.

 
 
Aktuálně na webu

Hokejová základna začíná svou novou sezónu

Ú s t í n/L. - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad... Celý článek

Erik Mareš přidá další sezónu ve Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký odchovanec Erik Mareš podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

Vladimír Brož bude nadále oblékat dres Slovanu

Ú s t í n/L. - Ústecký obránce Vladimír Brož podepsal se Slovanem novou smlouvu pro sezónu... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv