CHA Liga: HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem 1:3 | ELJ: IHC Králové Písek - HC Slovan Ústí nad Labem 13. 12. 2019 od 20:00 hod.
Úvod soutěže nabídne severočeské derby. Do Ústí se chystá Most
08.09.2015 | Soňa Jirásková
Autor fotografie: Sporty Ústí

Úvod soutěže nabídne severočeské derby. Do Ústí se chystá Most

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté ukončili přípravnou fázi na novou sezónu. Nyní žlutomodrý celek čeká hlavní část prvoligové sezóny. První kolo startuje ve středu 9. září 2015 od 18:00 hodin, na ústeckém zimním stadionu. Do krajského města zavítá celek HC Most. První liga změnila 7. září název. Nově se bude jmenovat WSM (World systems market) liga.

Jak se Mostu dařilo v přípravě?

Modrobílí odehráli celkem osm přátelských klání. V úvodu přípravy porazili Kadaň 5:2, následovala výhra nad Sokolovem 3:1. V odvetě proti Kadani sice bílomodří podlehli 1:3, ale v dalších třech po sobě jdoucích duelech zvítězili. Severočeši nejprve udolali Benátky nad Jizerou 3:1, poté porazili Litoměřice 5:1 a nakonec přehráli německý klub Lausitzer Fūchse 5:3. V posledních dvou zápasech Krušnohorci podlehli celku Kobry 2:3 a Benátkám nad Jizerou 2:3 po samostatných nájezdech.

Mostecký kádr

HC Most

  • Rok založení: 1946
  • Klubové barvy:
    bílá a modrá
  • Jednatelé klubu: Robert Šatník st., Robert Šatník ml., Bc. Bohumil Slavíček
  • Trenér: Josef Řeháček
  • Asistenti: Jan Zachrla, Lukáš Bednařík

Trenér Řeháček má k dispozici sedmnáct útočníků, dvanáct obránců a čtyři gólmany. Bránu budou hájit Dominik Chabr, Lukáš Horák, Václav Mouček a Michael Petrásek.

V obraně nastoupí Marek Baránek, Jan Bittner, David Cvrk, Kamil Černý, Jakub Grin, Jakub Havelka, Daniel Hora, Martin Kokeš, Tomáš Procházka, Jan Strejček, David Šesták a Radomír Vaněk.

V útoku se představí Jan Alinč, Adam Chlapík, Martin Hanzl, Ondřej Havlíček, Ondřej Jurčík, Vojtěch Kubinčák, Martin Mical, Richard Mráz, Jan Musil, Pavel Písařík, Jakub Procházka, Ivan Řehoř, Bohumil Slavíček, Jakub Šrámek, Zdeněk Tauš, Lukáš Válek a Jakub Zdeněk.

Některá výše jména jsou fanouškům Slovanu velmi dobře známá. V týmu Ústí působili tito hráči: Michael Petrásek, Kamil Černý, Jakub Grin, Radomír Vaněk, Jan Alinč, Martin Hanzl a Ondřej Havlíček.

Vzájemné zápasy Slovanu a Mostu v uplynulém ročníku

V loňské sezóně se oba kluby spolu utkaly čtyřikrát. První klání se hrálo na ledě Mostu. Zápas byl velmi vyrovnaný a dva body za výhru 3:2 v prodloužení nakonec získal Most.

Druhý duel se hrál na zimním stadionu v Ústí nad Labem. Modrožlutí se ujali vedení 2:0, ale soupeř dokázal stav vyrovnat. Prodloužení vítěze neurčilo a o vítězi tak rozhodovaly samostatné nájezdy. V těch se více dařilo domácím, kteří nakonec vyhráli 3:2.

Třetí utkání se znovu hrálo v krajském městě a skončilo fotbalovým výsledkem. Jediným střelcem utkání byl Ondřej Havlíček, který zajistil Mostu těsnou výhru 1:0.

Ke čtvrtému měření sil cestovali modrožlutí do Mostu. Skóre zápasu otevřel Rod. Další zásah přidal Baránek a Ústečtí vedli 2:0. Třetí gól hostům zařídil Roubík. Za domácí nejprve snížil Slavíček a poté Přeučil. Bílomodří ještě v závěru zkusili power-play, ale ta jim nevyšla. Naopak Roubík přidal další zásah do prázdné klece a Slovan si tak odvezl tři body za výhru 4:2.

Po základní části skončil Most na dvanáctém místě tabulky. Severočeský celek tak ještě hrál o udržení. V této skupině skončili modrobílí na druhém místě a udrželi tak prvoligovou příslušnost i pro ročník 2015/2016.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Současný stav kádru HC Slovan

Ú s t í n/L. - Přinášíme Vám informace ohledně hráčského kádru a marodky. Celý článek

Usilovně pracujeme na tom, abych po tréninku neodcházel s úsměvem, říká Krliš

Ú s t í n/L. - Po dvou zraněních se do hry vrací opět Václav Krliš, kterého si do parády vzal... Celý článek

Dorost: Ústí vyhrálo také v Lounech

Ú s t í n/L. - Dorost Slovanu zvládl také domácí zápas proti Lounům. Ústí svého soupeře přehrálo... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv