Úterní rozlučka s děčínským ledem
23.08.2004 | Karel Greiner

Úterní rozlučka s děčínským ledem

Ú s t í n/L. - Po jedenácti dnech se znovu potkají na ledě hokejisté Slovanu a Děčína. Zatímco v zápase se Salzburgem stáli spolu pod hlavičkou HC Děčín na jedné barikádě proti nováčkovi nejvyšší rakouské soutěže, nyní spolu vybojují vzájemný duel, který bude zároveň rozloučením Ústeckých Lvů s děčínským útočištěm. Utkání hrané v úterý 24.srpna začíná v 17:00.

HC Děčín, působící ve druhé lize, obsadil v loňské sezóně páté místo ve skupině Západ, čímž si zajistil účast v play-off. V prvním kole ale nestačil na tým NED Hockey Nymburk a podlehl mu hladce 2:0 na zápasy po dvou shodných výsledcích 0:4

Nejproduktivnějším hráčem Děčínských v loňském ročníku druhé ligy byl útočník Jaroslav Hašek, který nasbíral 36 kanadských bodů za 22 gólů a 14 přihrávek. Zdatně mu sekundovali Marcel Tomeček s Alešem Havlíkem, kteří nasbírali 26, resp. 25 bodů.

Díky úzké spolupráci obou klubů se v dresu Ústeckých Lvů v závěru loňského ročníku dva z těchto hráčů objevili. Byli to Hašek a Havlík, kdo pomáhali hokejistům Slovanu v nepříjemné situaci malého počtu hráčů vyřadit v play-off Olomoucké.

V přípravě na letošní sezónu dosahují Děčínští střídavých výsledků. Zatím podlehli ambicióznímu týmu Mostu 3:4, Klášterci 1:3 a právě Salzburgu 3:5. Naopak porazili Teplice 4:1 a podařila se jim odveta s Kláštercem 4:2.

V utkání se s nejvyšší pravděpodobností neobjeví Milan Buďa, který si natáhl stehenní sval v zápase s Mladou Boleslaví, a také start Tomáše Sýkory je vzhledem k poraněnému kotníku nejistý. Jedním z témat zápasu bude otázka, zda se kapitánovi a nejlepšímu střelci Lvů v minulé sezóně podaří zlomit střeleckou smůlu, která ho zatím v přípravných zápasech provází.

Soupiska Děčína: Volke - Bedan, Havlík, Luka, Svatoš, Havlíček, Černý, Petlák, Vorel - Hašek, Vaníček, Tomeček, Stibor, Werner, Filipovský, Franěk, Karli, Kratochvíl, Hlavička, Pokorný, Jurda

 
 
Aktuálně na webu

4. třída: Prohra s Litoměřicemi

Žáci ústecké čtvrté třídy nestačili v severočeském derby na Stadion Litoměřice. Kališníci dokázali... Celý článek

4. třída: Slovan vyhrál nad Drážďany

Žáci ústecké třetí třídy dokázali porazit soupeře z Německa. Nad týmem Drážďan vyhráli 9.6. Celý článek

3. třída: výrazná výhra nad Bílinou

Celkem 35 gólů vstřelil žáci ústecké třetí třídy v zápase s Bílinou. V severočeském derby vyhráli... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv