OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Ústí zahajuje těžkou sérii v Boleslavi
10.09.2005 | Jan Horák

Ústí zahajuje těžkou sérii v Boleslavi

Ú s t í n/L. - Po vydřeném vítězství v úvodním kole prověří Ústecké Lvy soupeř z docela jiné kategorie. Mladá Boleslav zahájila letošní ročník výhrou 3:1 v Olomouci. Nejen výsledek prvního utkání spojuje dnešní protivníky, a tak v sobotu 10. září v 17:30 na sebe narazí soupeři, jejichž úsilí by mělo směřovat do bojů o nejvyšší soutěž. Budeme tedy doufat, že Lvi si v Boleslavi povedou neméně skvěle, jako ústěčtí junioři doma. Ti včera na svém ledu rozstříleli vrstevníky z města automobilů 7:2.

Loňská sezóna

Nejen boleslavští hokejisté, ale i trenéři a fanoušci týmu ze středních Čech bezpochyby hodnotili sezónu 2004/2005 jako úspěšnou. Základní částí proplula Boleslav bez výraznějších problémů a do play-off se vydala po 52 kolech jako čtvrtý nejlepší mančaft. Ve čtvrtfinále se Boleslavští nijak nezdržovali a ve třech zápasech smetli Berounské Medvědy. Ústeckým fanouškům budou následující řádky notoricky známé, ale je třeba připomenout, že namlsaným boleslavským hráčům vystavili semifinálovou stopku právě Ústečtí Lvi. Boleslav vzdorovala čtyři utkání, ale po domácí porážce 2:5 pro ni sezóna skončila.

Změny v kádru

Sestava Boleslavi doznala před zahájením soutěže mnohých změn, avšak nutno dodat, že se tak stalo ku prospěchu věci. Boleslavskou kabinu opustila šestnáctka hráčů, kteří vesměs hostování v Mladé Boleslavi ukončili či se naopak vydali na hostování do jiných klubů. Druhý případ se týká trojice Kostourek, Weiss a Šindelář, kteří se v letošní sezóně budou objevovat v dresech Chomutova, Benátek nad Jizerou, respektive Třebíče.
Během této sezóny si budou muset příznivci Boleslavi zvykat na šestnáct nových tváří. V některých případech lze s jistotou předpokládat, že tak učiní velmi rádi. Novým strážcem branky se stala někdější dvojka Petra Břízy - Petr Přikryl, který po loňském ročníku opustil znojemské řady. Obranu vystuží dvojice Ondřej Staněk a Robert Horák, oba vypůjčení na hostování z pražské Slavie. Mezi útočníky se nejvíce skví jména extraligistů, kterými ještě loni byli Ivo Kratěna ze Sparty, litvínovský Vojtěch Kubinčák a Ocelář Marek Zadina. Posledně jmenovaný přišel z tohoto trojlístku jako jediný na přestup, ale po prvním kole hned putoval na měsíční hostování do Litvínova. Pikantní bude zápas mimo jiné pro Jakuba Langhammera, jenž byl v Ústí na zkoušce a odešel až poté, co se podílel na porážce svého chlebodárce Sparty 6:2. Sparta si ho ihned stáhla a následně poslala na hostování do Mladé Boleslavi.

Příprava

V přípravě vyjeli Boleslavští na led celkem šestkrát a konečná bilance vypadá následovně: 3-1-2. Tuto statistiku vylepšila především poslední dvě utkání. Boleslav nejprve porazila v domácím prostředí výběr Francie 4:1 a přípravu zakončila s Hradcem, který ani napodruhé nedokázal Boleslavské pokořit. Tentokrát Hradec podlehl 2:3. Hradečtí tak neodčinili neúspěch z domácího ledu, odkud si na úvod přípravy odvezla Boleslav výhru 2:1. Středočeši si během přípravy ještě stačili zajet do německého Wolfsburgu, kde neuspěli v poměru 2:3, a v Budějovicích se se soupeřem rozešli smírně 1:1. Pozorným fandům Slovanu zde určitě chybí střetnutí s Ústeckými Lvy, které Boleslav před zraky návštěvníků Lví Arény prohrála 1:2.
O korunu nejlepšího střelce přípravy se s dvěma zářezy na pažbě podělili David Nedorost, Mojmír Musil a Pavel Metlička. Nejlépe pak svým spoluhráčům servíroval Petr Štrach společně s Tomášem Hradeckým, jemuž se také podařilo nasbírat nejvíce kanadských bodů.

Vzájemné zápasy

Bilance dnešních soupeřů je naprosto vyrovnaná, oba celky si v základní části pohlídaly vítězství na domácím hřišti a naopak nevyhrály ani jednou venku.
Boleslav - Ústí 2:1pr.
Ústí - Boleslav 4:3
Boleslav - Ústí 5:4
Ústí - Boleslav 4:1

Play-off

Ústí - Boleslav 3:2
Ústí - Boleslav 5:1
Boleslav - Ústí 2:1
Boleslav - Ústí 2:5

Předpokládané sestavy

Ústí n./L.: Sáblík - Drábek, Vála, Kudrna, Klobouček, Pavlas, Mazanec, Gróf, Zápotočný - Jankových, Sýkora, Kudrna - Fink, Pazourek, Antoš - Kysela, Slížek, Kuchler - Buďa, Klimt, Lopuski.
BK Mladá Boleslav: Přikryl - Jelínek, Toužimský, Braniš, Horák, Staněk, Klimeš - Kubinčák, Vrbata, Nouza - Jaroš, Hradecký, Kadlec - Kameš, Musil, Metlička - Nedorost, Langhammer, Kratěna.

 
 
Aktuálně na webu

Letní příprava je potřeba, uvědomuje si David Tůma

Ú s t í n/L. - Na startu letní přípravy jsme po tréninku vyzpovídali Davida Tůmu, jednu z... Celý článek

Přihlášení na HSM 2021

Ú s t í n/L. - Po několika měsících usilovné práce a příprav, je to tady. Máme pro Vás online... Celý článek

Letošní sezóna bude těžká, ale opět se chceme poprat o play-off, říká trenér Mach

Ú s t í n/L. - Před novou sezónou jsme vyzpovídali trenéra týmu Miroslava Macha. Po krátkém shrnutí... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv