Slovan si v minulém kole poradil s Mostem a i díky tomu ztrácí na předkolo play-off pouze už jen jeden bod. Deváté Benátky mají o čtyři body více a tento náskok můžou Ústečtí v sobotu 17. 1. skoro celý smazat. V letošní sezóně je porazili už dvakrát a rozhodně si budou chtít připsat ještě třetí výhru. Zápas startuje v 17:00.

Benátky pod lupou

V loňském roce postoupily Benátky do play-off z osmého místa. Nyní jim patří osm kol před koncem základní části devátá příčka, která pro ně zatím znamená účast v předkole. O toto místo se musejí však ještě bát a pořádně se o něj poprat s dalšími dvěma týmy, které jim šlapou na paty. Po čtyřiačtyřiceti kolech mají na svém kontě dvaašedesát bodů. O něco více se jim daří na domácím ledě, kde dokázaly získat čtrnáct výher, u soupeře to je o pět méně.

V minulém kole svedli Benátští velký boj s prvním Chomutovem. V šesté minutě šli poprvé do vedení, na konci druhé části podruhé, ale Piráti dokázali pokaždé vyrovnat. Třináct minut před koncem šli dokonce do vedení, které už nepustili.

Antonín Nečas

Do brány Středočechů se postavilo během letošní sezóny už pět brankářů. Nejvíce prostoru dostává devatenáctiletý Vítek Vaněček, který se představil na letošním MSJ. V brance Benátek odchytal sedmnáct zápasů s úspěšností 92,17 %.

Druhým nejčastěji vytěžovaným strážcem benátské brány je Marek Schwarz. Má odchytáno o čtyři zápasy méně s průměrem 2,64. Navíc se představil v šesti zápasech v dresu Bílých Tygrů.

O dva zápasy méně má Jan Lukáš, který momentálně chytá v Kladně. Jelínek se Stejskalem mají oba odchytané dva zápasy a oba nastupují ve druhé lize za HC Vlci Jablonec nad Nisou.

Vzájemná střetnutí Ústí a Benátek

V sobotu 17. 1. je čeká poslední čtvrtý zápas v rámci základní části. Bilance je zatím kladná pro Ústí 2:1. V prvním zápase vyhrálo na ledě soupeře 2:1, když ve třetí třetině otočilo dvěma brankami utkání. Ústečtí přečkali závěrečné power play soupeře a odvezlo si zpátky na sever Čech všechny tři body.

I ve druhém měření sil šly poprvé do vedení Benátky, ale i tentokrát to byl jediný gól, který vstřelily. Ústí vstřelilo tři branky a výsledek pojistil ještě Jaroslav Roubík gólem do prázdné branky. Konečný výsledek 4:1 a další tři body pro Slovan.

V posledním střetnutí šly do vedení opět Benátky, ale tentokrát už si dokráčely až pro výhru. Slovan v 59. minutě při power play snížil na rozdíl jedné trefy, ale Středočeši podruhé už prázdnou bránu trefily a slavily výhru 4:2.

44. kolo z pohledu obou celků

• HC Most – HC Slovan Ústí nad Labem 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
    Branky a nahrávky: 36. Slavíček (Kousalík, Alinč), 52. Přeučil (Alinč, Slavíček) – 10. Rod (Roubík), 13. Baránek (Vágner, Kloz), 32. Roubík (Rod, Holomek), 60. Roubík (Tůma, Rod).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek – Holomek, Kolafa, Vágner, Brož, Smetana, Černý – Rod, Roubík, Tůma – Merta, Kloz, Baránek – Vávra, Gengel, Pořický – Suchan, Hanzl, Vykouk.
  • Piráti Chomutov – HC Benátky nad Jizerou 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
    Branky a nahrávky: 25. Rutta, 46. Gajovský, 47. Kämpf (Veselý) – 6. Skořepa (Říha, Špaček), 40. Jonák (Dlouhý).
    Sestava HC Benátky nad Jizerou: Vaněček (Jelínek) – Beránek, Havlín, Ulrych, Jandejsek, Říha, Pabiška,Pálek, Mrázek – Špaček, Skořepa, Miškovský – Kalfiřt, Plodek, Hrníčko – Jonák, Mikyska, Dlouhý – Ordoš, Skalický, Bittner.

• Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal soupeř ze Slaného. První zápas vyhrálo Slaný vysoko 11:1. Domácím se však povedlo vytvořit tří brankový náskok, ale hosté jej v závěru během krátké chvíle smazali a v prodloužení vstřelili vítěznou branku. Deváťáci Slovanu tak berou z utkání pouze bod. Poslední zápas nadstavby čeká naše deváťáky v neděli proti Litoměřicím, kdy půjde o přímý souboj o druhé místo, které by nám zajistilo účast v závěrečném play-off o účast v extralize.

• Dorostenecký Try-out

20. 3. 2024

Ústí nad Labem - Ve středu 27.3. na zimním stadionu v Ústí nad Labem se koná Try-out do kategorie dorostu pro sezónu 2024/2025. Dorost bude již třetím rokem účastníkem 2.nejvyšší soutěže. Try-out se týká hráčů ročníku 2008 a 2009.