Ú s t í n/L. - Po vybojovaném vítězství nad Litvínovem čeká Slovan poslední utkání ze série čtyř zápasů doma. Ústečtí Lvi tak zároveň zahájí druhou čtvrtinu sezony. Ve 14. kole budou Lvi hostit jiné severočeské šelmy, Bílé Tygry Liberec. Liberečtí jsou zodpovědní za zatím nejtěžší porážku Ústí v ročníku a v současné době prožívají velmi dobré obdodí. Lvi se pokusí narušit pohodu v libereckém týmu v neděli 21. října od 17:30 hod.

5:1 (Kladno) nejvyšší výhra 6:1 (Ústí)
1:6 (Liberec) nejvyšší prohra 1:4 (Karlovy Vary)
P. Janků; 10b (6+4) nejproduktivnější hráč L. Čermák; 16b (10+6)

První čtvrtina soutěže

Tygři z Liberce zatím nastřádali 29 bodů a spolu se Slavií a Karlovými Vary jsou v patách vedoucím Českým Budějovicím. Za touto trojicí naopak začíná pokulhávat mistrovská Sparta, která se drží již o šest bodů zpátky.
Liberec na úvod ročníku zametl s nováčkem z Ústí (6:1), ve 3. kole pak doma přetlačil mistrovskou Spartu (3:2pp). První komplikace se vynořila v 6. kole, na severu Čech kradly Karlovy Vary (1:4). Hned další utkání padl Liberec v Českých Budějovicích (2:3pp) a po náplasti s Třincem (4:2) nezvládl penalty ve Znojmě (1:2sn).
Tygři se poté díky šňůře tří zápasů doma dali dohromady, bůra nasázeli Litvínovu (5:2), Slavii (5:2) a v prodloužení skolili Pardubice (6:5pp). Ve 12. kole jako první celek přežil Liberec prodloužení v Plzni (4:3pp), kde navíc musel dohánět ztrátu 1:3, a naposled přestřílel 5:3 Zlín.

Změny v kádru

Zatím jedinou změnou v sestavě Tygrů je odchod obránce Lukáše Dernera do Plzně. Na západě Čech má čtyřiadvacetiletý bek, který se z Liberce stěhoval 18. října, hostovat do ledna 2008.

Tahouni mužstva

Hned po brankářském zjevení z Třince Martinu Vojtkovi vykazuje nejlepší statistiky Milan Hnilička (2,05 a 93,92%). V posledním utkání proti Zlínu musel ve 35. minutě po střetu s Kubišem odstoupit a ve zbytku zápasu čelil zlínským střelcům Michal Fikrt.
Obranu Tygrů drží pohromadě osvědčení borci. Valdemar Jiruš je nejlepším střelcem mezi obránci v celé lize (5+2, +7), Jiří Moravec má zaděláno na nejlepší sezonu v Liberci (2+3, +6) a Lukáš Zíb (2+2, +3) dokazuje vedení Tygrů, že při jeho angažování nešláplo vedle.
Tabulka produktivity je zatím pod nadvládou dvou Bílých Tygrů. Leoš Čermák těžko bude vzpomínat na lepší úvod sezony (10+6) a v životní formě hraje i Jan Plodek (10+3). Z Čermákovy fazony těží Václav Nedorost (3+5), který se prohání na levém křídle první liberecké formace vedle Kašpaříka a právě Leoše Čermáka.