Vrchlabí - Ve druhé třetině Lukáš Handlovský vykřesal naději, v té poslední pak třemi zásahy během tří střídání obrátil naruby celý vývoj pondělního klání. Nechybělo přitom mnoho a série mezi Ústím a Vrchlabím by dospěla do rozhodujícícho sedmého zápasu. Po čtvrtfinále si řádně oddechl i generální manažer Ústeckých Lvů Robert Kysela. „Vrchlabí nás potrápilo více, než jsme čekali. Měli jsme pořádnou dávku štěstí,“ tvrdil bezprostředně po závěrečné siréně posledního duelu prvního kola play-off.

Zázrák na ledě. Nebylo od něj daleko. Provinční Vrchlabí po čtyřiceti minutách hry nepřestávalo udivovat hokejovou republiku ani v šestém zápase po sobě. Nad jasným favoritem série vedlo 3:1 a bylo dvacet minut od neuvěřitelné senzace, kdy mohlo vítěze základní části soutěže dohnat k sedmému rozhodujícímu zápasu. Vrchlabský zimák se otřásal v základech, za takový kotel by se nestyděli ani fotbaloví příznivci Partizanu Bělehrad. „V tu dobu to s námi nevypadalo vůbec dobře,“ vzpomíná ústecký boss.

Navíc mělo Vrchlabí víceméně zápas pod kontrolou i z herního hlediska....

Do třetí třetiny jsem si přál, abychom zápas dovedli alespoň do prodloužení. V úvodních dvou třetinách jsme podali docela špatný výkon a Vrchlabí hrálo velmi dobře. Věřil jsem, že zápas můžeme ještě srovnat, ale že takhle rychle vývoj utkání otočíme, to se přiznám, že jsem si jistý nebyl. Vrchlabí nás ve čtvrtfinále potrápilo více, než jsme čekali a k postupu jsme potřebovali pořádnou dávku štěstí.

Obrat zařídil forvard vypůjčený z Mladé Boleslavi. Jedna nenápadná střela z rohu, dvě dorážky, využitá přesilovka a stal se hrdinou celé série. Během čtvrtfinále stihl sedm branek v šesti zápasech...

Je to pro nás spíše k zamyšlení. Dá se totiž v podstatě říct, že výsledek celé série je dílem jedné formace, jediného útoku Hanzl, Handlovský, Kloz. Nyní s nimi hrál Šagát. Musíme to ještě dost probrat a najít ideální složení pětek. Postup je především zásluhou Hanzla s Handlovským.

Máte odehraný zápas navíc než například konkurent z Chomutova. Může to mít vliv na další průběh play-off?

Máme sice v nohách o jeden zápas více, ale nevýhodou by to být nemělo. Nyní nastala týdenní pauza, tím se ten jeden zápas eliminuje. Chomutov zvládl sérii s Hradcem Králové bravurně, my se hodně trápili. Takže mluvit o tom, jestli play-off směřuje k finále Ústí – Chomutov, je zatím předčasné.

V semifinále vás čeká Havlíčkův Brod. A to nebude snadná záležitost...

Předpokládám, že nás čeká neméně těžký soupeř. Ale Vrchlabí proti nám předvádělo vynikající hokej a smekám před ním. Protože to, co proti nám dokázalo odehrát, jsem opravdu nečekal. Vrchlabí podalo kolektivní výkon a kromě jediného zápasu, které u nás prohrálo 0:5, bylo ve všech utkáních naprosto vyrovnaným soupeřem.

Proti Havlíčkovu Brodu můžete využít plzeňské hráče Kováře s Jeřábkem, kterým již v domovském klubu skončila sezóna. Dojde na tuto očekávanou spolupráci?

Nyní budeme mít týdenní pauzu, takže můžeme probrat všechny možnosti. Kromě nich by se k nám měl vrátit ještě Dušan Salfický. Trenéři si s tím poradí. Určitě vidí, že ne všechny lajny fungují optimálně, jak by měly. Kromě Kováře s Jeřábkem a Salfickým se do kádru vrátil po zlomenině ruky Martin Šagát, který určitě bude znovu zapracován do sestavy. Kováře s Jeřábkem bychom proti Brodu měli využít, záleží také na nich, jestli budou chtít nastoupit. Ale co jsem se s nimi předběžně bavil, oba tvrdili, že pokud Plzeň v play-off extraligy vypadne, že si k nám rádi přijdou prodloužit sezónu a budou nám chtít pomoct. Reprezentační kempy by se jich taktéž zatím týkat neměly, na to je ještě brzy.

• Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal soupeř ze Slaného. První zápas vyhrálo Slaný vysoko 11:1. Domácím se však povedlo vytvořit tří brankový náskok, ale hosté jej v závěru během krátké chvíle smazali a v prodloužení vstřelili vítěznou branku. Deváťáci Slovanu tak berou z utkání pouze bod. Poslední zápas nadstavby čeká naše deváťáky v neděli proti Litoměřicím, kdy půjde o přímý souboj o druhé místo, které by nám zajistilo účast v závěrečném play-off o účast v extralize.

• Dorostenecký Try-out

20. 3. 2024

Ústí nad Labem - Ve středu 27.3. na zimním stadionu v Ústí nad Labem se koná Try-out do kategorie dorostu pro sezónu 2024/2025. Dorost bude již třetím rokem účastníkem 2.nejvyšší soutěže. Try-out se týká hráčů ročníku 2008 a 2009.