Ú s t í n/L. - Stalo se něco, co očekával asi málokdo. Ústí vede ve čtvrtfinálové sérii 3:1 nad Kladnem a je tak jedno vítězství od semifinále. Poslední bod však bývá vždy ten nejtěžší a Slovan nemá rozhodně nic jistého. Na ledě Rytířů však dokázali Ústečtí vyhrát ve druhém zápase a po dobrých domácích výkonech by se mohli radovat i tentokrát. Zápas začíná v pondělí 7. března v 18:00 hod. a můžete ho sledovat na SPORT 5.

Komu se v play-off daří?

V kanadském bodování patří první tři příčky ústeckým hráčům, ale je potřeba připomenout, že Slovan odehrál díky předkolu o čtyři zápasy více. Se čtrnácti body je na prvním místě Jak Kloz, který má na svém kontě pět branek a devět asistencí. Za ním zaostává o jediný bod Jaroslav Roubík (5+8). Nejlepším střelcem týmu je David Tůma (7+5).

V bráně se střídají oba dva brankáři. Do pěti zápasů nastoupil Jakub Soukup, který inkasoval patnáct branek s úspěšností 92,15 %. Martin Volke odchytal tři utkání a inkasoval čtyři góly s 96,52% úspěšností.

V týmu Kladna je nejlepším útočníkem David Stach. Ten vstřelil jeden gól, ke kterému si připsal čtyři asistence. O bod za ním je nejlepší střelec Denis Kindl (3+1). Třetím nejlepším hráčem je Václav Skuhravý, který má tři body (1+2).

V brance se představil ve čtyřech zápasech Lukáš Mensator. Utkání odchytal s úspěšností 90,57 %. Celkem inkasoval deset gólů. Po čtyřech inkasovaných brankách v posledním utkání se dostal do hry Lukáš Cikánek. Inkasoval dva góly s 87,50% úspěšností.

Čtvrté utkání

Zatím poslední zápas byl jasně v režii Ústí. Mezi střelce se zapsalo hned šest různých hráčů. Jako první otevřel skóre utkání v jedenácté minutě Petr Tenkrát. O čtyři minuty později se radovali opět domácí, tentokrát po trefě Vladimíra Brože. Další dvě branky vstřelil Slovan v prostřední části. Nejprve se prosadil Jan Pohl a za dvě minuty také Jaroslav Roubík. Ve 45. minutě se poprvé v sezóně 2015/2016 v dresu Slovanu trefil Roman Navarra a už na 6:0 zvyšoval Jan Kloz. Hosté po trefách Václava Skuhravého a Jana Daleckého pouze upravili výsledek na konečných 6:2.

• HC Slovan Ústí nad Labem – Rytíři Kladno 6:2 (2:0, 2:0, 2:2)
    Branky a nahrávky: 11. Tenkrát (Smetana, Merta), 15. Brož (Vágner, Merta), 24. Pohl (Tůma, Kloz), 26. Roubík (Pohl), 45. Navarra (Melka, Smetana), 48. Kloz (Tůma, Roubík) – 51. Skuhravý (Stach), 52. Dalecký (Skuhravý, Pitule).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Volke – Bernad, Pohl, Vl. Brož, M. Vágner, Hes, Smetana, od 41. Holomek – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Kuchler, D. Merta – Křivohlávek, Melka, Navarra – od 41. Gengel.
    Sestava Rytíři Kladno: Mensator (26. Cikánek) – Kehar, Nash, Repe, David Růžička, Těrnavskij, Ptáček, od 41. Zajíc – Rudovský, Skuhravý, Machač – Dalecký, Stach, D. Kindl – V. Bílek, Pitule, M. Procházka – Dvořáček, Redlich, Lukáč.

Třetí utkání

V prvním zápase na ledě Ústí sehrály důležitou roli přesilové hry. Slovan dokázal využít tři a jeho soupeř ani jednu. Jako první šli do vedení domácí, když se na začátku druhé třetiny prosadil David Tůma. Ve 26. minutě vyrovnával hostující Denis Kindl. Minutu před koncem druhé části využilo Ústí podruhé výhodu hráče navíc, když se trefil Jan Pohl. Ale o pouhých patnáct sekund později bylo opět vyrovnáno, když se ze svého druhého gólu radoval Denis Kindl. Jedenáct minut před závěrečnou sirénou našel přesně v přesilové hře Kloz Jaroslava Roubíka, který vstřelil rozhodující branku.

• HC Slovan Ústí nad Labem – Rytíři Kladno 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
    Branky a nahrávky: 21. Tůma (Roubík, Kloz), 39. Pohl (Roubík, Kloz), 49. Roubík (Kloz, Tůma) – 26. Kindl (V. Bílek, Stach), 39. Kindl (Stach, V. Bílek).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Bernad, Pohl, Vl. Brož, M. Vágner, Hes, Smetana – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Kuchler, D. Merta – do 20. Křivohlávek, Melka, Navarra – od 21. Gengel.
    Sestava Rytíři Kladno: Mensator – Kehar, Nash, Repe, David Růžička, Ptáček, Těrnavskij – Rudovský, Skuhravý, Machač – V. Bílek, Stach, Kindl – Dvořáček, Pitule, M. Procházka – Strnad, Lukáč, Redlich.

Druhé utkání

Druhý zápas přinesl o polovinu branek méně. Až do třiapadesáté minuty byl stav nerozhodný 0:0. Právě sedm minut před koncem se trefil ústecký David Tůma. Denis Kindl však o čtyři minuty později vyrovnal a svým gólem poslal utkání do prodloužení. V tom rozhodl svojí druhou brankou v utkání Tůma a vyrovnal stav série na 1:1.

• SK Rytíři Kladno – HC Slovan Ústí nad Labem 1:2 po pr. (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)
    Branky a nahrávky: 57. Kindl (Pitule, Procházka) – 53. Tůma (Roubík, Pohl), 68. Tůma (Roubík).
    Sestava Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Kehar, D. Růžička, Repe, Ptáček, Těrnavskij – Procházka, Skuhravý, Rudovský – Kindl, Stach, V. Bílek – Machač, Pitule, Dvořáček – Redlich, Lukáč, Strnad.
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Volke – Pohl, Bernad, Vl. Brož, M. Vágner, Hes, Smetana – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Kuchler, D. Merta – Křivohlávek, Melka, Navarra.

První utkání

První zápas měli jasně ve své režii Kladenští, kteří vyhráli 5:1. Ústí se nepovedly vstupy do jednotlivých třetin, v každé inkasovalo do tří minut branku. Na konci druhé části šlo Kladno do vedení 4:0. David Tůma vstřelil v 51. minutě pouze čestný gól a první bod v sérii si připsali domácí.

• SK Rytíři Kladno – HC Slovan Ústí nad Labem 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
    Branky a nahrávky: 2. Stach (Dvořáček, Kindl), 23. Strnad (Skuhravý, Ptáček), 31. Machač (Stach, Strnad), 39. Nash, 42. Růžička (Repe) – 51. Tůma (Kloz).
    Sestava Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Kehar, D. Růžička, Repe, Ptáček, Těrnavskij – Rudovský, Skuhravý, Procházka – V. Bílek, Stach, Kindl – Dvořáček, Pitule, Machač – Strnad, Lukáč, Redlich.
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Bernad, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, Hes, od 40. Skočovský – D. Tůma, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Kuchler, Pohl – Gengel, Melka, D. Merta – od 40. Křivohlávek, od 40. Macek.