Ú s t í n/L. - V sobotu 22. října je na programu 17. kolo WSM ligy. V něm se střetnou dva severočeští rivalové. Do krajského města zavítá Stadion Litoměřice. V posledním vzájemném duelu podlehli žlutomodří Kališníkům 4:5. Podaří se Slovanu odčinit tuto porážku? Přijďte se o tom přesvědčit na ústecký zimní stadion. Klání startuje v 17:00 hodin.

Stadion pod lupou

Litoměřičtí odehráli zatím šestnáct mistrovských zápasů. Během nich si šestkrát připsali do tabulky plný počet bodů a jednou získali dva body za výhru v prodloužení. Svěřenci trenéra Říhy sedmkrát odešli z ledu poraženi po šedesáti minutách hry a dvakrát podlehli soupeři po nájezdech.

Hráči z královského města jsou aktuálně na devátém místě. Na kontě mají dvaadvacet bodů, tedy stejně jako desátá Třebíč. Nejvyšší výhry dosáhli v klání proti Prostějovu, který přestříleli 5:1. Nejméně úspěšní byli v zápasech proti Havířovu a Slavii. Oběma soupeřům podlehli 1:4.

Opory týmu

Nejproduktivnějšími hráči jsou forvardi Jan Veselý (4+5) a Jaroslav Kalla (2+7), kteří si do statistik připsali devět bodů. Prvně jmenovaný patří současně s Petrem Beránkem a Matúšem Paločkem mezi nejlepší střelce. Všichni tito útočníci vsítili soupeři čtyři góly. Nejvíce asistencí zaznamenal Jaroslav Kalla, jenž se sedmi nahrávkami okupuje první příčku.

V bráně se střídají tři gólmani. Nejlepší úspěšnost 94,94%Jaroslav Pavelka, který odchytal šest duelů a průměrně obdrží 1,50 gólů. Patrik Rybár za svá záda pustí průměrně 2,01 gólů a jeho úspěšnost je 94,17%. Trojici doplňuje Filip Šindelář. Tento maskovaný muž strávil v kleci 195 minut. Jeho úspěšnost je 88,89% a průměrně inkasuje 3,38 gólů v utkání.

Také v dresu Litoměřic mohou ústečtí fanoušci poznat známé tváře. Obránce Aleš Pavlas působil na severu Čech v letech 2001-2005. Ondřej Smetana strávil v krajském městě osm let. 2008-2011 (U18, U20), 2012-2013 (U20, A-tým), 2013-2016 (A-tým). Zadák Dominik Málek působil ve Slovanu v roce 2013-2016 v kategorii U20. Útočník Jaroslav Kalla strávil v Ústí sezónu 2001-2002. Václav Racek odehrál v ústeckém dresu tři sezóny v kategoriích U18 a U20.

Miloš Říha, Daniel Tvrzník

V ročníku 2016/2017 na sebe oba celky narazily zatím jednou. Utkání se hrálo na ledě Stadionu. První branku zápasu vstřelil litoměřický Paločko, ale hosté nejprve vyrovnali a poté přidali další dva góly. Modrobílí ještě snížili, ale Ústečtí přidali další zásah. Po první třetině tak vedli hosté 4:2.

Prostřední část ovládli domácí. Nejprve se prosadil Frūhauf a poté Beránek. Po dvou periodách tak platil stav 4:4. O vítězi rozhodla až třetí dvacetimitovka. Jedenáct minut před koncem překvapil Soukupa Kopta a zvýšil na 5:4. Modrožlutí ještě v závěru zkusili power-play, ale ta jim nevyšla. Tři body tak zůstaly ve městě pod Radobýlem.

16. kolo z pohledu obou celků

• HC Slovan Ústí nad Labem – HC Frýdek-Místek 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 25. Melka (M. Vágner, Moučka), 28. Kloz (Vrdlovec, Kasík), 59. Z. Doležal (Poulíček, Zajíc) – 10. M. Kovařčík (Chmielewski, O. Kovařčík).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Volke – Vl. Brož, Kasík, Husák, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Zajíc – Vrdlovec, Roubík, J. Kloz – Z. Doležal, Poulíček, D. Merta – Dalecký, Loskot, Moučka – Macek, Melka, Gengel.
  • HC Stadion Litoměřice – Rytíři Kladno 3:5 (1:2, 1:0, 1:3)
    Branky a nahrávky: 12. Bulík (Valášek, Barák), 23. Bulík (Smetana, Kalla), 43. Valášek (Kalla, Bulík) – 2. Machač (Burger, Tenkrát), 18. Jánský (Přikryl, Strnad), 41. Drtina (Burger), 54. Strnad (Kehar, Tenkrát), 60. Ton (Přikryl).
    Sestava HC Stadion Litoměřice: Pavelka – Smetana, Barák, Bílek, Šulc, Plášil, Piegl, Jebavý – Kalla, Bulík, Valášek – Pletka, Hanták, Ondráček – Miškář, Pilař, Procházka – Dvořák, Rubeš, Švagrovský.