Ú s t í n/L. - Hokejisté Slovanu v posledním domácím zápase zaváhali. V sobotu 19. prosince cestují žlutomodří v rámci předehrávky 35. kola WSM Ligy do Benátek nad Jizerou, kde změří síly s tamním hokejovým klubem. Souboj startuje v 17:00 hodin. Bilance vzájemných utkání je příznivější pro Severočechy, kteří již dvakrát soupeře porazili. První vzájemný souboj vyhráli 6:2, ten druhý 6:3.

Aktuální forma

Středočeši jsou na dvanáctém místě tabulky. Během svého působení v letošním ročníku WSM Ligy získali třiatřicet bodů. Stejný počet bodů má i třináctý Šumperk, ale bílomodří mají lepší zápasovou bilanci s Moravany a proto jsou v tabulce před nimi. Svěřenci trenéra Čelanského devětkrát zvítězili v základní hrací době a dvakrát zaznamenali úspěch po samostatných nájezdech. Hráči z města nad Jizerou dvacetkrát padli po šedesáti minutách hry a dvakrát odešli z ledu poraženi po penaltách. Nejvíce se jim dařilo v utkání proti Budějovicím, které porazili 5:0. Naopak nejhorší výsledek utrpěli v souboji proti Rytířům z Kladna, kterým podlehli 2:7.

Antonín Nečas

Nejproduktivnějším hráčem Benáteckých je útočník Jan Plodek (6+14), který nasbíral dvacet kanadských bodů. Na druhém místě se umístili Jan Ordoš (11+6) a Dominik Lakatoš (5+12), kteří mají shodně sedmnáct bodů. Třetí příčka náleží Lukáši Volfovi (5+9), jenž získal čtrnáct bodů. Nejlepším střelcem modrobílých je Jan Ordoš, který jedenáctkrát překonal soupeřova brankáře.

Nejvytíženějším maskovaným mužem je Jan Lukáš, který odchytal třináct zápasů. Jeho úspěšnost je 91,56% a průměrně obdrží 2,89 gólů. Devětkrát se do klece postavil Marek Schwarz. Tento gólman průměrně dostane 3,10 branek v utkání a jeho úspěšnost zákroků je 90,81%. Sedm odchytaných klání má na svém kontě Lukáš Hosnedl. Jeho statistiky vykazují brankový průměr 3 gólů na zápas s úspěšností 89,41%.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Slovan měřil síly s Benátkami v letošním ročníku zatím dvakrát. V obou zápasech byli lepším týmem žlutomodří. První utkání se hrálo na ledě Středočechů. Skóre otevřeli hosté, ale Benátečtí dokázali vyrovnat. V první třetině žlutomodří přidali další gól a zvýšili na 2:1. V prostřední části daly oba celky po jednom gólu. Třetí třetinu ovládli Ústečtí, kteří přidali další tři zásahy a zvítězili 6:2.

Druhý duel se hrál na severu Čech a byli to znovu hráči Slovanu, kteří bodovali. Úvod souboje vyšel lépe hostům, kteří již ve druhé minutě skórovali. Modrožlutí ale nejprve vyrovnali a poté přidali další gól. Ve druhé třetině se prosadili pouze domácí. Ve třetí části domácí znovu odskočili na rozdíl tří branek, ale hosté korigovali. Deset minut před zavěrečným hvizdem v brance Benátek skončily další dvě střely. Bílomodří ještě jednou odpověděli, ale to bylo z jejich strany vše. Tři body za výhru 6:3 zůstaly v krajském městě.

Poslední utkání z pohledu obou celků

• HC Benátky nad Jizerou – HC AZ Havířov 2010 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
    Branky a nahrávky: 38. Vlach (Stránský) – 24. Kanko (Okál, Maliník), 26. Okál (TS).
    Sestava HC Benátky nad Jizerou: Růžička – Říha, Havlín, Kalina, Vitásek, Kajínek, Ulrych, Čermák – Černoch, Plodek, Pletka – Stránský, Lakatoš, Vlach – Jonák, Volf, Špaček – Havel, Kuťák, Dlouhý.
  • HC Slovan Ústí nad Labem – LHK Jestřábi Prostějov 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)
    Branky a nahrávky: 32. Tenkrát (Roubík, Kloz), 36. Roubík (Tenkrát, Kloz), 54. Pohl (Roubík, Kloz) – 6. Illéš (Krejčík, Zadražil), 27. Venkrbec (Dragoun, Husák), 31. Venkrbec (Cetkovský, Protivný), 55. Drtina (Dragoun, Venkrbec).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Pohl, D. Sobotka, Vl. Brož, Hes, Bernad, Smetana, Od 41. Holomek – Tenkrát, Roubík, Kloz – Dalecký, Melka, D. Merta – Rys, Kuchler, Gengel – od 41. Křivohlávek.