CHA Liga: HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Slovan Ústí nad Labem 13. 11. 2019 od 17:30 | ELJ: HC Kobra Praha - HC Slovan Ústí nad Labem 15. 11. 2019 od 12:00 hod.
Ústečtí hokejisté jsou na ledě a hlásí posilu v realizačním týmu
22.07.2007 | Marcel Voneš

Ústečtí hokejisté jsou na ledě a hlásí posilu v realizačním týmu

Ú s t í n/L. - Dnešním dnem skončila Lvům dovolená a ve čtyři hodiny už se hlásili trenéru Evanovi ve Lví aréně. V kabině na každého čekala výstroj na letošní sezónu. Kolem šesté hodiny už se hokejisté v tréninkových dresech začali přesunovat na ledovou plochu, kde je čekalo první rozbruslení před letošní sezónou, jehož hlavním úkolem bylo vyzkoušení nové výstroje.

První trénink na ledě

Prvním nedočkavcem byl brankář Martin Volke, který už byl na ledě v době, kdy byl ještě upravován rolbou. Právě on bude v letošní sezóně roli trojky. „Je to mladý kluk, který letos hodně pomohl Děčínu. Rozhodli jsme se, že ho letos vrátíme do týmu,“ říká o něm Vladimír Evan.

Premiérové tréninkové dávce přihlíželo i několik natěšených fanoušků. První čekalo na Lvy lehké rozbruslení, později přišla na řadu střelba na trojici gólmanů, na závěr čekalo ústecký tým několik rychlých koleček. Většinu tréninku zvládli hokejisté s úsměvem, po půl druhé hodině už byli vděční za pokyn k odchodu do kabin. Dnešní první trénink sloužil především k vyzkoušení nové výstroje. „Je to hrozný, než se to rozšlape, tak to bude asi trošku bolet, ale je to každej rok stejný,“ hlásil po tréninku smířeně David Pazourek. O trošku lépe na to byl Jan Klobouček: „Já mám starý brusle, ale pár prvků výstroje je nových, takže to stejně úplně ideální není.“

Většina hráčů byla dnes na ledě po tříměsíční pauze. Výjimkou byl ale Adam Šaffer: „Já už byl párkrát v červenci bruslit s klukama v hale v Leťnanech, takže docela dobrý. Akorát jsem měl nový brusle, novou výstroj, tak to je znát. Po tejdnu už si ale člověk zvykne.“ Asi opravdu těžce by se hledal hokejista, který by měl rád suchou přípravu, v tom se všichni dotazovaní shodli. „Určitě. Ta letní příprava, to běhání, jízda na kole, to není ono. Ta dřina na ledě bude určitě lepší,“ pokračuje navrátilec v ústeckém týmu .

Hrači už se také velmi těší na začátek extraligy. „Bude něco novýho,“ říká na závěr Jan Klobouček.

Posila v realizačním týmu

Novým mužem na ústecké střídačce bude Josef Březina, který bude mít na starost přípravu brankářů. „Petr Přikryl přišel s tím, že existuje firma, která se zabývá brankářským tréninkem. Všichni tři gólmani tam dojížděli už v létě. Byl tam umělý led, tělocvična a bazén. Dojíždí tam i Zdeněk Orct z Kladna. Gólmani si to strašně moc pochvalovali a dostali jsme i nabídku, že by se ten trénink mohl přesunout i sem na led,“ říká o novém kolegovi trenér Evan.

Josef Březina působil čtyři roky v Litvínově, mezi tím vybudoval sportovní centrum v Lomu u Litvínova, které je specializované pro trénink hokejových brankářů. „Budeme mít trenéra brankářů, který pod sebou bude mít áčko, dorost i juniory. Byl jsem se tam podívat a ty metody jsou vynikající. I brankářská komise, která tam byla, to zhodnotila na velmi vysoké úrovni. Věřím, že to bude ku prospěchu všech gólmanů.“

A co nový člen realizačního týmu myslí o svých nových svěřencích? “Já jsem s nimi velice spokojen, jsou to kluci, kteří na sobě chtějí pracovat, chtějí se zdokonalovat.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Po reprezentační pauze cestujeme do Ostravy

Ú s t í n/L. - Reprezentační pauza je minulostí a hned po ní se představí Slovan na ledě ostravské... Celý článek

3. třída: Chomutovu dali hráči Ústí 20 gólů

Ú s t í n/L. - Celkem dvacet branek dokázali hokejisté ústecké třetí třídy vstřelit Chomutovu,... Celý článek

3. třída: Výhra nad Drážďany

Ú s t í n/L. - Žáci ústecké třetí třídy dokázali v zápase proti Drážďanům vstřelit šestnáct branek,... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv