Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Ústečtí Lvi se poprvé doma ocitnou pod drobnohledem kamer
17.10.2007 | Karel Filas

Ústečtí Lvi se poprvé doma ocitnou pod drobnohledem kamer

Ú s t í n/L. - Několik premiér si ústecká Zlatopramen Lví aréna odbude při čtvrtečním souboji Ústeckých Lvů s Litvínovem. Předně půjde o první soutěžní extraligový duel blízkých severočeských rivalů. Jiškřivé podkrušnohorské derby bude prvním zápasem z Ústí, ve kterém se představí v televizním studiu Buly. Městský stadion již v posledních letech nabídl televizním divákům některé duely, barážový souboj se Vsetínem v předloňské sezoně, rozhodující finále s Chomutovem na jaře nebo reprezentační vstup do sezony. Nyní bude zápas poprvé hlavní náplní hokejového magazínu. „Ústečáci, nezůstávejte doma u TV a přijďte nám pomoc,“ volá marketinkový manažer klubu Přemysl Zeman.

Poprvé se bude z Ústí vysílat živě extraliga, poprvé na ČT2 budou moci vidět ústeckou arénou v utkání domách borců televizní diváci v celé republice. Poznají to i diváci přímo na stadionu? Čekájí je nějaká omezení?
Když opomenu přítomnost samotných kamer, tak při každém přímém TV přenosu bude umístěn v rohu areny vůz partnera O2 Extraligy Škoda Auto. Kamery jsou na tribuně sever a jih umístěny citlivě, aby nepřekážely návštěvníkům při utkání. Na fanoušky žádné zvláštní omezení nečeká.

Už se z Ústí vysílala baráž, loňské finále. Ale až nyní bude zápas součástí tradiční magazínu Buly? Změní se tím pro návštěvníka zápasu něco, třeba ve srovnání se zmiňovanými utkáními?
Ten koncept TV utkání zůstává prakticky pořád stejný. Určitou výhodu pro klub i štáb České televize je znalost požadavků a přípravy na samotný přenos. Není to pro nás absolutní novinka, jako při baráži se Vsetínem.

Kde bude přenosový vůz? Pokud na parkovišti, ubere místa na parkování?
Přenosový vůz bude umístěn za severní tribunou, u bývalého obchodu Julius Meinl. Parkoviště tedy nebudeme blokovat.

Kdo rozhodl, či konzultoval někdo umístění kamer. Víte už nyní, kolik a kde v hledišti budou? Odkud budou komentovat komentátoři?
Umístění kamer konzultuje režie ČT s pracovníky Městských služeb ve Zlatopramen areně. Hlavní kamera bude umístěna na severní tribuně, tzv. reversní kamera pro opakované záběry je na jižní tribuně. U ledové plochy v rozích kluziště jsou další dvě kamery. Jde celkově o standardní rozložení kamer, které se neliší od ostatních extraligových aren. Komentátoři (Michal Dusík a Josef Zajíc – pozn. red.) min. 2 hodiny před utkáním jsou již na místě a zjišťují aktuální sestavy obou soupeřů. Budou mít stanoviště přímo u hlavní kamery na severní tribuně.

Muselo se něco na zimním stadionu kvůli přenosu předělávat?
Samozřejmě jsme se museli přenosům ČT přizpůsobit. Pro hlavní kameru instalujeme speciální plošinu. Ledovou plochu jsme zhoblovali, aby reklamy našich partnerů byly při přímém přenosu viditelnější.

Nemáte obavy, že televizní přenos ovlivní návštěvu zápasu?
Vzhledem k atraktivnosti utkání výraznější snížení návštěvy neočekáváme. Již teď (rozhovor vznikal ve středu dopoledne – pozn. red.) registrujeme zájem o tento duel. Čekáme kolem 5.000 diváku, i více.

Chcete něco vzkázat divákům, aby se Ústí dobře přezentovalo?
Diváky srdečně zveme na historicky první vzájemné derby s Litvínovem. Bude to jistě atraktivní souboj, podpořený bouřlivou atmosférou. Přejeme si, aby utkání proběhlo ve sportovní atmosféře, bez zbytečných prohřešků. Proto posílíme i bezpečnostní opatření. Ústečáci, nezůstávejte doma u TV a přijďte nám pomoc přímo do Zlatopramen arény!

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

První body jsou na světě, Slovan obral Jestřáby z Prostějova

Prostějov - V rámci třetího kola Chance ligy odcestoval Slovan do vzdáleného Prostějova. Ústečtí se... Celý článek

Druhý vítězný zápas v řadě, juniorka zdolala i Kralupy

Ú s t í n/L. - V rámci třetího kola Ligy juniorů přivítala ústecká juniorka na svém ledě soupeře z... Celý článek

První domácí utkání sezony okořenil nový maskot Viktor, státní hymna

Ústí nad Labem - První domácí utkání Slovanu v novém ročníku Chance ligy 2021/2022 se neslo ve... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv