Ústecký tým míří do Kadaně, která stále čeká na výhru v přípravě
10.08.2016 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Ústecký tým míří do Kadaně, která stále čeká na výhru v přípravě

Ústí nad Labem – Hokejisty Slovanu Ústí nad Labem čeká další venkovní zápas. V úterý se tým Tomáše Mareše a Miroslava Macha představil v Benátkách nad Jizerou. O dva dny později, tedy ve čtvrtek, čeká Slovan další duel. V 18:00 vypukne zápas mezi Kadaní a Ústím. Utkání můžete sledovat prostřednictvím onlajnů.

Sportovní klub Kadaň, chcete-li SK Kadaň, je tradičním účastníkem druhé nejvyšší tuzemské hokejové soutěže. Od svého postupu na jaře roku 1998 ji hraje nepřetržitě. Ve střídavých vlnách se hokejisté Kadaně dostávají do vyřazovacích bojů a hrají o udržení. V sezóně 2015-2016 se tento tým dostal až do předkola, ve kterém nestačil na Ústí nad Labem. Ročník 2016-2017 se bude podle slov hlavního trenéra Jaroslava Becka vyvíjet odlišně.

Na aktuální problematiku hokeje v Kadani je potřeba se podívat poněkud v širších souvislostech. Piráti Chomutov zůstávají v extralize, nicméně jejich rozpočet šel po handrkování s politickým vedením města výrazně dolů. Chomutovský tým bude hospodařit s menším rozpočtem, a tak vzhledem ke spolupráci Pirátů s Kadaní, se škrty týkají rovněž Sportovního klubu Kadaň.

„Situace je pro nás velmi složitá. Řada juniorů už není pod smlouvou, a tak si hledali práci. Bylo nemožné docílit nějakého organizovanějšího systému tréninků,“ pravil hlavní kouč týmů, který následně dodal, že obhájit deváté místo bude velmi obtížné. „Jdeme do značného rizika, současná WSM Liga je velmi kvalitní soutěž. Náš výběr bude mít plné ruce práci, aby svou existenci v této soutěži obhájil,“ poznamenal Jaroslav Beck.

I přes neduhy všeho druhu se hokejisté z Kadaně začali připravovat na sezónu 2016-2017, kterou stráví ve WSM Lize. Aktuální soupiska vypadá takto. Mezi jmény je pochopitelně celá řada mladých méně zkušených hráčů. Ty jsou doplněny jmény podstatně známějšími. Jakub Trefný a Jaroslav Mrázek patří mezi nejzkušenější borce, které má trenér Jaroslav Beck k dispozici.

Trhači, jak si hokejisté Kadaně říkají, mají za sebou dva přípravné zápasy, v nichž nevyhráli ani jeden. Nejprve těsně podlehli Mostu, který o své výhře rozhodl dvěma góly v poslední třetině. V zatím posledním utkání se Kadaň postavila Litoměřicím. Stadion v zápase dominoval a slavil výhru 7:2. Sportovní klub na svou první výhru v letošní přípravě čeká. Pokud by se toto čekání ještě prodloužilo o zápas s Ústím, žádný fanoušek Slovanu by se jistě nezlobil.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan včera na hokej.cz

Ú s t í n/L. - Ústecký celek byl včera součástí rubriky s názvem Tohle je váš den. Jako první... Celý článek

Hlasuj o novém maskotovi Slovanu!

Ú s t í n/L. - Dlouho očekávaná možnost vybrat si maskota, je tu! Fanoušci budou mít možnost v... Celý článek

Aleš Furch zhodnotil venkovní trénink po delší pauze

Ú s t í n/L. - Ústecký celek nastoupil po desetidenní karanténě do tréninkového procesu. Bohužel si... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv