Ústí nad Labem – První hokejová liga se přehoupla do druhé poloviny a Ústí nad Labem se již potřetí střetne s rivalem z jihu Čech, který stejně jako Slovan vyznává žlutomodré barvy. V sobotu 26. listopadu 2011 přijede na sever Čech tým s nejnižším počtem vstřelených branek v dosavadním průběhu první ligy. Ústečtí Lvi již nad Pískem dokázali dvakrát vyhrát a dokonce vychytat čisté konto. Jestli tomu tak bude i tentokrát, se dozvíte v sobotu od 17,30 hodin v ústecké Zlatopramen Areně.

• Hrající asistent: Radek Bělohlav

Žlutomodrý rival z jihu Čech se po polovině druhé nejvyšší hokejové soutěže pohybuje na dvanáctém místě se sedmadvaceti body. Písek má na svém kontě deset výher (pět tříbodových a pět dvoubodových vítězství) a šestnáct proher, z nichž jen ve dvou dokázal urvat alespoň jeden bod. Ze šestadvaceti odehraných kol nedokázali Písečtí vstřelit branku hned pětkrát (například 0:8 s Olomoucí, 0:4 a 0:5 s Ústím nad Labem) a stávají se tak týmem s nejnižším počtem vstřelených branek v první lize (Písečtí vstřelili pouze padesát branek). Z třinácti venkovních zápasů vyhrál Písek pouze jednou (3:1 se Šumperkem), třikrát remizoval (v samostatných nájezdech vyhrál 3:2 s Třebíčí, 4:3 v prodloužení s Mostem a 1:2 padl v prodloužení s Hradcem Králové) a devětkrát prohrál. Celkově tedy Písek venku získal pouhých osm bodů.

Opory píseckého kádru

Tahounem píseckého týmu je devětadvacetiletý Tomáš Nouza s devatenácti kanadskými body za osm gólů a jedenáct přihrávek. V týmových statistikách tak zaujímá první místo i v nejvyšším počtu vstřelených branek a také v počtu asistencí. O sedm bodů méně vlastní Zdeněk Šperger, který vstřelil góly čtyři a na osm jich přihrával. Čtveřici nejlepších sběratelů kanadských bodů uzavírají útočníci Jan Eberle s jedenácti body (4+7) a Vojtěch Mrkvička s body desíti (4+6).

Mezi nejproduktivnější obránce týmu patří ex-ústecký Roman Němeček s devíti body za dva góly a sedm asistencí. O bod méně má David Všetečka a tři kanadské body vlastní shodně Adam Lukačovič a Jan Kanov.

Přes tisíc minut v písecké bráně odchytal devatenáctiletý Vojtěch Sedláček, který na několik zápasů přenechal své místo o osm let staršímu Martinu Falterovi. Jednička písecké brány odchytala osmnáct zápasů, v nichž za svá záda z 529 střel pustila 58 gólů. Ve statistikách se tak řadí na šestnácté místo prvoligových gólmanů.

Vzájemná střetnutí

V loňské sezoně se oba žlutomodré týmy sešly hned dvakrát, přičemž Ústí nad Labem bylo na svém ledě suverénní a výsledkem 4:1 si řeklo o jasné vítězství. Horší situace nastala v jihočeském městě, kde došlo až k samostatným nájezdům, ve kterých byl úspěšnější tým domácí a Ústečtí Lvi tak odjížděli s jediným bodem za prohru 4:5sn.

Letošní střetnutí již byla pro Ústí nad Labem mnohem jednoznačnější. Ústečtí Lvi vyhráli obě vzájemná utkání a v obou zápasech neinkasovali ani gól. Ve Zlatopramen Areně Slovan vyhrál 4:0 a z píseckého stadionu si odvážel tři body za vítězství 5:0.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů z minulého vzájemného utkání naleznete zde.

Poslední utkání obou celků

• HC Slovan Ústečtí Lvi – SK Horácká Slavia Třebíč 4:3 (3:0, 0:2, 1:1)
    Branky a nahrávky: 5. Klobouček (Sedlák, Šagát), 12. Třetina (Daniel Boháč, Pazourek), 16. Třetina (Pazourek, Daniel Boháč), 44. Ludvík (Roubík, Šagát) - 32. Valenta (Sláma, Burian), 33. Havel (Dolníček, Laš), 54. Dolníček (Laš, Rangl).
    Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Francouz - L. Poživil, Holomek, Klobouček, A. Sedlák, F. Pavlík, Gureň, Jiří Suchý - R. Kovář, Pajič, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - Třetina, Pazourek, Daniel Boháč - Jakub Lev, Rod, Handlovský.
  • Piráti Chomutov – IHC KOMTERM Písek 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
    Branky a nahrávky: 16. Mrázek (Grof, Gajovský), 28. Hřebejk (Seman, Kraft), 13. Procházka (Havíř), 44. Heřman (Kraft) - 30. Žovinec (Eberle, Nouza).
    IHC KOMTERM Písek: Falter - Pavlíček, Žovinec – Všetečka, Havran – Kanov, Lukáč - Lukačovič – Antončík, Lunák, Slavík – Eberle, Bělohlav, Nouza – Polodna, Šperger, Kudrna – Nedorost, Vaniš Ferebauer - Mrkvička.