Sportovní aukce: Aukce dresů z přípravných utkání
Udrží Lvi unikátní venkovní sérii?
07.12.2004 | Karel Greiner

Udrží Lvi unikátní venkovní sérii?

Ú s t í n/L. - Po týdnu míří Ústečtí Lvi opět na sever Moravy. K utkání již 29.kola zajíždějí do severomoravské metropole Ostravy, kde se utkají se Sarezou. Hokejisté Slovanu zatím bodovali ve všech utkáních hraných na kluzištích soupeřů a ze čtrnácti zápasů získali 34 bodů. V této statistice jsou pak nejlepší v celé soutěži. Zda se jim podaří udržet nastolený trend se ukáže ve středu 8.prosince od 17:00 hod.

Porovnání týmů

13-1-3-1-11 celková bilance 22-0-2-2-2
3-1-0-0-1 posledních 5 zápasů 4-0-1-0-0
4-0-0-1-9 zápasy venku 10-0-2-2-0
9-1-3-0-2 zápasy doma 12-0-0-0-2
5. postavení v tabulce 2.
45 získané body 70
84:84 skóre 97:36
1 utkání bez vstřelené branky 1
5 utkání se shotoutem 8
8:2 (Olomouc) nejvyšší výhra 7:1 (Hradec)
2:7 (Třebíč) nejvyšší prohra 2:3 (Č. Budějovice, Beroun)
P.Šebesta; 23b (8+15) nejproduktivnější hráč P.Fink; 23b (10+13)
R.Procházka; 11 nejlepší střelec D.Hodek, P.Fink, V.Jankových; 10
P.Šebesta; 15 nejvíce asistencí M.Koudelka, P.Fink; 13
L.Duba; 77 nejtrestanější hráč P.Přeučil; 61
R.Hamrla - 92,05% úspěšnost brankáře Sáblík - 94,81%
R.Hamrla - 2,57 průměr inkas. branek Sáblík - 1,23

Sareza Ostrava

Sareza, nebo-li Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, jak zní rozklad jména klubu, je jedním z překvapení letošní sezóny. Prvoligový nováček se drží na výborné páté pozici a zejména na vlastním ledě je téměř neporazitelný. To poznali i hráči Slovanu, kteří se Sarezou remizovali 3:3, když Ostravští prokázali svoji houževnatost a třikrát stáhli jednobrankové vedení soupeře. Odvézt si z ostravské čtvrti Poruba tři body se tak doposavad podařilo pouze Českým Budějovicím (3:5) a Berounu (1:4).
Významný podíl na úspěších mají posily, které do týmu přišly před sezónou. Prvních šest míst kanadského bodování, s výjimkou pátého Galečáka, zaujímají právě “plody“ letní přestupové politiky. Nejúspěšnější je Pavel Šebesta s dvaceti třemi body (8+15), hájící v předešlém ročníku barvy Slezanu Opava. Následuje exprostějovský Radek Procházka s vyrovnanou bilancí jedenácti branek a jedenácti přihrávek. Třetím je pak další bývalý Jestřáb Martin Janeček s šestnácti body (9+7). Další pořadí zaujímá bývalý hráč Kadaně Lukáš Duba (7+9) a první pětici uzavírají již zmiňovaný Libor Galečák (6+6) s bývalou oporou Olomouckých a nejproduktivnějším bekem týmu Jakubem Grófem (6+6), jehož jméno se v letním přestupovém období objevovalo i v úvahách o možných posilách pro Slovan. Raketový start měla v dresu Sarezy také nejnovější posila se Slezanu Opava Dalibor Sochorek, jenž ve čtyřech zápasech, které stihl za Ostravské odehrát, vstřelil již pět branek a na jednu přihrál.
V brance si udržuje postavení jedničky Robert Hamrla, který odchytal dvacet šest utkání. V celkovém hodnocení dle procentuální úspěšnosti gólmanů je na desáté pozici, čtyři vychytané nuly ho pak řadí na třetí pozici za bezkonkurenční Sáblíka (8 shotoutů) a Cháberu (7 shotoutů).

Vzájemné zápasy

2004/2005
Ostrava - Ústí 3:3
Ústí - Ostrava 4:1

Předpokládané sestavy

Ostrava: Hamrla - Vrtík, Buček, Gróf, Holík, Chmelíř, Toms, Vajda - Janeček, Pavlačka, Duba - Procházka, Sochorek, Čech - Holuša, Glas, Klimek - Valčák, Gelačák.
Ústí n./L.: Sáblík –Pavlas, Mazanec, Kudrna, Kočí, Drábek, Štěpánek, Vála, Kříž - Hodek, Koudelka,Přeučil - Fink, Pazourek, Šaffer - Jankových, Sýkora, Kudrna - Buďa,Lipina, Dragoun.

 
 
Aktuálně na webu

Nový hrací model Chance Ligy!

Ú s t í n/L. - Výkonný výbor Českého hokeje schválil nový herní model Chance Ligy. Základní část se... Celý článek

Tady jsem doma, říká Vladimír Brož

Ú s t í n/L. - Ústecká obrana se rozrostla o dvě věže. Po Ondřeji Smetanovi své pocity z návratu do... Celý článek

Do Ústí se vracím rád, říká Ondřej Smetana

Ústí nad Labem - V minulé sezóně Kališníkem, v té následující Slovanem. Do organizace Slovanu se... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv