online přenosu.">
Ú s t í n/L. - V posledním kole první hokejové ligy se Lvi dokázali přehoupnout na první místo tabulky, což mnohé pohladilo na duši, avšak boje pokračují dál. Aby si Lvi své umístění udrželi, musí vyhrát v každém utkání. Jako první příležitost se jim naskytne souboj s HC Rebel Havlíčkův Brod, na jehož led Lvi nastoupí v sobotu od 17:00. Zda si Lvi na Rebelech smlsnou stejně, jako ve Zlatopramen Aréně, to můžete sledovat na online přenosu.
11-2-4-9 celková bilance 11-8-4-3
6. postavení v tabulce 1.
41 získané body 53
98:87 skóre 90:57
1 utkání bez vstřelené branky 0
0 utkání se shut-outem 4
8:1 (Litoměřice) nejvyšší výhra 6:0 (Benátky n. J.)
4:8 (Ústí nad Labem) nejvyšší prohra 2:4 (Hradec Králové)
Třetina Miroslav 34b. (14+20) nejproduktivnější hráč Hanzl Robin 20 b. (7+13)
Třetina Miroslav; 14 nejlepší střelec Čurilla Marek; 11
Třetina Miroslav, Němec Vojtěch; 20 nejvíce asistencí Hanzl Robin; 13
Vošmik Petr - 53 min nejtrestanější hráč Petr Kanko – 65 min
Suchan Jaroslav – 90.89 % úspěšnost brankáře Dušan Salfický – 96,32 %; Zdeněk Orct – 91,58 %
Suchan Jaroslav – 3,26 průměr inkas. branek Dušan Salfický – 1,18; Zdeněk Orct – 2,47

Aktuální forma Havlíčkova Brodu

Už od druhé poloviny listopadu má Havlíčkův Brod velké problémy, co se výher týče. Ze šesti utkání zvítězil jen jednou, a to proti Hradci Králové. Největší porážku však Havlíčkův Brod utržil od Slovanu – 4:8. Ačkoli výsledky Brodu nejsou příliš pozitivní, drží se na skvělém šestém místě. Přitom na třetí místo ztrácí pouhé tři body.

Kádr Havlíčkova Brodu

Frontmanem týmu je bezpochyby Miroslav Třetina, jenž se svými čtyřiatřiceti body suverénně vede klubové statistiky. Po šestadvaceti odehraných zápasech je to důkaz toho, že je důvod, aby si jej obránci soupeře pečlivě ohlídali. Druhým tahounem je Vojtěch Němec. Ten na Třetinu ztrácí jen tři kanadské body a je stejně úspěšným nahrávačem.

Dle tabulek je nejlepším obráncem Brodu Marian Morava. Není to žádný brankový střelec, ale dokáže přesně nahrát na hůl svého spoluhráče, a tak má na kontě už dvanáct asistencí. Bod za ním je Petr Šenkeřík, jenž už těch gólů vstřelil o něco víc. Oba borci jsou ale důležitými opěrnými sloupy celého týmu.

Celkem 1325 minut má už odchytáno Jaroslav Suchan. Jeho průměr inkasovaných branek převyšuje číslo tři a jeho procentuální úspěšnost také není zrovna ideální – 90,89%. Záda mu kryje Stanislav Neruda, který má velmi podobné statistiky.

Ačkoli se to nemusí zdát, Havlíčkův Brod má několik skvělých hráčů, kteří vedou celý tým. Zda ale hra na několik hráčů stačí, to už je otázka jiná. Statistiky ale hovoří jasně a soupeř by si na některé hokejisty měl dát pozor.

Vzájemný zápas v letošním ročníku

Zatím jediné měření sil proběhlo letos ve Zlatopramen Aréně, a to na konci října. Tehdy Lvi ukázali, kdo je králem džungle a vykoupali Havlíčkobrodské v opravdové záplavě gólů. Výhra 8:4 toho byla dostatečným důkazem. U gólů se vystřídal skoro celý kádr Lvů, hattrick si připsal Rok Pajič. U soupeře dvakrát skóroval Vojtěch Němec, který se mu v zápasových statistikách vyrovnal dvěma góly a jednou asistencí.

Poslední zápasy obou týmů

HC Vrchlabí – HC Rebel Havlíčkův Brod 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Kubeš (Chaloupka), 18. Gajovský (Látal), 44. Beck (Hubáček, Poživil) - 1. Třetina (Zohorna), 54. Švaňhal.

Sestava HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan (Neruda) - Kempný, Šenkeřík, Sova, Morava, Vošmik, Pavlík, Soldán, Jelínek - Meidl, Třetina, Zohorna, Stromko, Knotek, Rytnauer, Sedlák, Zábranský, Švaňhal, Fiedler.

HC Slovan Ústečtí Lvi - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 37. Šagát (Hořava, Hampl), 58. Hanzl (Kloz, Klobouček), rozhodující nájezd Němeček - 3. Dolníček (Ostrčil, Dudáš), 40. Ostřížek (Burian).

Sestava Ústí nad Labem: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, L. Poživil, P. Hořava, Sklenička - Hovorka, Čurilla, Diviš - Janků, Mikulík, Pazourek - Šagát, Pajič, Hampl - Kloz, R. Hanzl, Handlovský