Chance Liga: VHK ROBE Vsetín - HC Slovan Ústí nad Labem 3:4sn | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Třetina proti svým: Byl to zvláštní pocit, říká
19.09.2011 | Martin Pešout

Třetina proti svým: Byl to zvláštní pocit, říká

Ú s t í n/L. - Deset let patřil do Havlíčkova Brodu, stal se ikonou týmu z Vysočiny. A v pondělí poprvé nastoupil proti svým. Premiéra to byla vítězná, Miroslav Třetina se podílel na vítězství Ústeckých Lvů 5:1. „Výsledek je trochu zkreslující, Brod hrál dobře,“ kontruje jedenatřicetiletý forvard.

Asi málokdo by po první třetině čekal, že se pondělní hokejové menu promění v tak jednoznačnou záležitost. Hosté z Havlíčkova Brodu vstoupili do utkání aktivně a s domácím favoritem rozehráli zcela otevřenou partii.

Pak se to poněkud otočilo, že?

Trochu to možná ovlivnila neuznaná branka Havlíčkova Brodu. Začali velmi dobře, věděli, že u nás nemohou pouze bránit. Očekávali jsme to. Když jsme se dostali do vedení, zlepšili jsme hru. Je cenné, že jsme dostali pouze jeden gól. Strhli jsme to bojovností. To na soupeře platí.

Havlíčkův Brod rozdával v poslední době góly jak na trhu. Šumperku uštědřil sedm, Chomutovu pět. Tentokrát to ale bylo jiné...

Hrával jsem v Brodě deset let a vím, že hrají velmi útočně. Měli jsme i trochu štěstí, přece jen v první třetině jsme to měli nahnuté a gólman Francouz nás podržel. Pak jsme se zvedli, pomohly nám ubojované góly v brankovišti. Splnili jsme to, co po nás trenér chtěl.

Poslední třetina byla už lehce exhibiční, v podstatě jste dvacet minut nepustili soupeře z obranného pásma. Evidentně jste si zápas užívali...

Je povzbuzující, když vedete a jde vám to. Od stavu 2:0 jsme věděli, že už to nepustíme. Věřili jsme si v osobních soubojích. Hráli jsme doma, hokej se hraje pro lidi. Chtěli jsme dát co nejvíce gólů, abychom fanoušky přilákali na stadion.

Hned zkraje sezóny jste nastoupil proti „svému“ Havlíčkovu Brodu. Jaké to bylo?

Nechtěl jsem být přemotivovaný. Ale byl to zvláštní pocit. Hrál jsem proti klukům, se kterými jsem pět šest let hrál. Musel jsem vypsat do banku nějakou částku, neminulo mě to (smích).

Po třech kolech vládnete lize, máte plný počet bodů. Takže zatím vše podle plánu, co myslíte?

Máme devět bodů, ale hlavně jsme rádi, že jsme dostali pouze tři branky. Trenér po nás chce, abychom hráli zezadu, góly přijdou. Gólmani chytají parádně. Stane se, že uděláme chybu, někdy si zbytečně hrajeme s pukem v pásmu.Toho je třeba se vyvarovat.

V přípravě jste byl nejlepším střelcem týmu, formu jste si přesunul i do sezóny...

V létě jsem bojoval o místo, takže mi nic jiného nezbývalo (smích). Nyní začala sezóna a je jedno, kdo dává góly. Máme čtyři vyrovnané lajny. Máme sílu v každém útoku, to je vynikající. Hlavní je, když budeme vyhrávat. Jsem tu od toho, abych bojoval, chodil před branku. Jsem v lajně s Honzou Alinčem, který umí skórovat, stejně tak David Pazourek. Já jsem na ledě od důrazu.

Ve středu vás čeká derby s Chomutovem. Pikantní je, že oba celky se nacházejí ve zcela rozdílném rozpoložení...

Na derby se těšíme, snad přijde hodně lidí. Máme devět bodů, věříme si, jedeme tam vyhrát. Musíme hrát zezadu. Současně máme šikovné hráče, máme kvalitu na to, abychom Chomutov přestříleli. Musíme být trpěliví a nepropadat panice. Víme, že góly přijdou a počkáme si na ně.

V létě jste přestoupil do Ústí, jak se na severu Čech zatím aklimatizujete?

Přechod do Ústí byl obtížnější, poprvé jsem přestoupil dál od domova. Minulou sezónu jsem dohrával ve Slavii, což nebylo nějak daleko. Šel jsem do Ústí, do týmu, který má extraligové ambice, to je hlavní. A skvělé zázemí a stadion extraligových parametrů. Jen ta extraliga tu zatím chybí.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan bojoval statečně a odváží si z Přerova jeden bod

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté zavítali ve čtrnáctém kole Chance ligy na led dalekého Přerova. K... Celý článek

Junioři: Napínavé drama nakonec ovládla juniorka Kobry Praha

Ú s t í n/L. - V jedenáctém kole ligy juniorů přivítal Slovan soupeře z Kobry Praha. Utkání patřilo... Celý článek

PREVIEW: V sobotu na sebe narazí Zubři a Lvi

Ú s t í n/L. - Oběma týmům se v poslední době daří. Slovan si doma poradil s Porubou, Přerov vyhrál... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv