Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Frýdek-Místek 4:2
Třetina katem Pirátů: Bylo to jako v play-off
26.10.2011 | Martin Pešout

Třetina katem Pirátů: Bylo to jako v play-off

Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi sice měli namále, domácí pevnost ale stejně zůstává nedobytná! I díky dvěma trefám Miroslava Třetiny, který vrátil Slovan v severočeském derby zpět do hry. Ústečtí hokejisté tak i po prvoligovém „El Clasicu“ drží nadále domácí neporazitelnost. „Chomutov hrál velmi zodpovědně,“ tvrdí hvězda středečního klání s dvěma brankami na kontě.

První gólový zásah si sám vybojoval, při druhé neomylně zavěsil za Hanuljakova záda. Miroslav Třetina zažil velmi povedený večer. Zatímco v prvním zářijovém severočeském derby se spíše řešil jeho incident se sudím Floriánem, při tom druhém se proslavil střelecky.

Prohrávali jste o dvě branky, přesto jste nakonec zvítězili. Slušný obrat...

Začali jsme špatně, snažili jsme se s Chomutovem hrát otevřenou hru. Toho využili, takže nám poté nezbylo nic jiného, než se tlačit do útoku. Naštěstí to vyšlo.

Sám jste v utkání zanechal výraznou stopu, především vaše první branka, při které jste snížil na 1:2, zaujala.

Jsem moc rád, že to tam padlo. Jednalo se o kontaktní branku, která nás nastartovala. Byli jsme v oslabení, po získání puku jsem ho chtěl co nejdéle udržet. Beci Chomutova ale byli vcelku nedůrazní, navíc Rok Pajič na sebe navázal hráče, takže jsem se ocitl sám před Hanuljakem a naštěstí ho překonal.

I váš druhý gól byl nesmírně důležitý. Přinesl prodloužení...

Robin Hanzl mě famózně našel na kruzích tak přesně, že na mě už pouze zbylo, abych to správně trefil. Asi bych z gólů neměl takovou radost, kdyby padly za rozhodnutého stavu a my prohráli třeba 2:6. Takhle jsme se první brankou vrátili do zápasu a druhou srovnali.

V domácím prostředí jste nadále neporazitelní, tentokrát byl však Chomutov hodně težkým soupeřem...

Chomutov si už byl vědom, že mezi námi narůstá bodová propast. Hrál tedy velmi zodpovědně. Bylo to jako v play-off. Bohužel jsme na jeho hru dokázali reagovat až od poloviny utkání. Hrálo se nahorů dolů a to Chomutovu vyhovuje.

Souboje s Chomutovem jsou vrcholem soutěže, splnil zápas vaše očekávání?

Takové zápasy mi vyhovují. Když přijde hodně lidí a je to vypjaté. Takže když dorazilo přes čtyři tisíce fanoušků, vstřelil jsem dva góly a ještě jsme vyhráli? Víc jsem si ani nemohl přát.

Jak jste se cítili při přesilovkách? Chomutov většinu z nich bez potíží přežil...

Určitě se na ně připravovali, dívali se na videa. Nám se v početních výhodách příliš nedařilo. V první polovině zápasu nám to herně nešlo, což se projevilo i v přesilovkách. Asi jsme si tolik nevěřili, nepodrželi puk. Chomutov to zvládal.

Při posledním derby jste měl skandál s rozhodčím Floriánem, proběhlo středeční klání už podle vašich představ?

Tohle derby jsem si užil se vším všudy. Minule jsem to přece jen měl trochu pokažené tím incidentem ze závěru utkání.

Sice se jedná o základní část a to hlavní přijde až v play-off, přesto skalp Chomutova povzbudí, že?

U nich jsme prohráli, takže by nám na psychice nepřidalo, kdybychom s nimi ztratili další zápas. V play-off se účty ze základní části mažou, ale stejně se vám lépe dýchá, když víte, že soupeře dokážete porazit.

Jak se vám po příchodu z Havlíčkova Brodu v Ústí hraje? Zdá se, že se probouzíte i střelecky...

Máme především čtyři vyrovnané pětky, které tvoří konkurenci. Každý musí naplno makat. Od toho se to odvíjí. Chomutov stále tvrdí, že se rozehrává, míchá se sestavou, hledá optimální složení. Věřím, že ho do konce sezóny nenajde. Začátek sezóny se mi osobně vcelku povedl. Sice jsem nedával góly, ale herně to šlo. Věděl jsem, že tu jsou větší střelci, přesto jsem věřil, že se to zlomí. V Brodě jsem bodoval více, ale jsem v Ústí, abych získal týmový úspěch, o ten individuální nejde.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan vybojoval na domácím ledě důležitou výhru proti Frýdku

Ú s t í n/L. - V rámci 22. kola se Slovan utkal na domácím ledě s Frýdkem-Místkem. Utkání začalo... Celý článek

PREVIEW: Souboj o důležité body, Slovan hraje proti Frýdku-Místku

Ú s t í n/L. –Zápasový kolotoč pro ústecké hokejisty pokračuje dál. V rámci 22. kola Chance Ligy... Celý článek

Miroslav Mach: Cílem je pro nás stále předkolo play-off

Ú s t í n/L. - Dvacet střetnutí ústeckého Slovanu, letošní specifické sezony Chance ligy je za... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv