Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Trestné střílení byl pro mě největší nervák, říká po vychytané nule Adam Brízgala
26.11.2019 | Tomáš Suchánek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Trestné střílení byl pro mě největší nervák, říká po vychytané nule Adam Brízgala

Ú s t í n/L. - Slovan přivítal v pondělí v rámci 28. kola na domácím ledě Trhače z Kadaně a v severočeském derby slavil vítězství. Lví podíl na zisku třech bodů měl muž s maskou v brance Slovanu Adam Brízgala. Ten pochytal celkem pětadvacet střel Trhačů a navrch k tomu lapil i nařízené trestné střílení. Zapsal si tak vůbec své první čisté konto v ústeckém dresu a nejen o utkání se nám rozpovídal.

Adame, jak jste viděl dnešní vítězné utkání s Kadaní z branky?
Já jsem rád, že jsme se konečně zvedli a vyhráli. Už tady byla trochu ponorka a toto vítězství nám určitě pomůže, ale je škoda, že jsme v první třetině nepřidali ještě třetí branku, protože šancí jsme na to měli spoustu. Nakonec jsme se „trápili“ až do třetí třetiny. Kdybychom dostali branku, zápas by ještě mohl vypadat úplně jinak.

Jaký byl pro Vás dnes nejtěžší moment v cestě za čistým kontem?
Pro mě byla nejsložitější situace okolo samostatného nájezdu v první třetině. Nejprve to tam „Krejča“ (pozn. red.: Daniel Krejčí) dobře zalehl v brankovišti, jinak by z toho byla jistá branka. Takže já jsem byl vlastně za nájezd rád a naštěstí jsem ho poté vychytal a dopadlo to dobře. Ale byl to asi největší nervák pro mě dneska.

Jak moc si vážíte své první nuly v sezoně a celkově své první ústecké nuly?
Vážím si jí hodně, kluci mi dnes pomohli a jsem za ní strašně rád.

Další utkání hrajete hned ve středu s Prostějovem, můžete se od této výhry bodově odrazit?
Já hlavně doufám, že nám tato výhra pomohla psychicky, že se nám ulevilo. Ta šňůra porážek, to už bylo trochu na hlavu, takže já si myslím, že se nám hlavně psychicky ulevilo.

Jak vnímá brankář sérii proher, když se mu například podaří zachytat dobrý zápas a na body to prostě nestačí?
Je to těžké, jelikož i když mám dobrý zápas, ale prohraje se, tak já jsem ten poslední, kdo může té brance zabránit, a tak je to vždy částečně i moje chyba a jde to za mnou. Občas je to psychicky náročné.

Jak byste porovnal Extraligu s Chance ligou z pohledu muže s maskou, který si zachytal letos už v obou soutěžích?
Je to rozdíl. V Chance lize je hodně přečíslení, ale dokážu zde přečíst jednotlivé herní situace, kdy přijde střela, kdy nahrávka. Naopak v Extralize jsou hodně často střely překvapivé a rychlé, to je asi největší rozdíl pro brankáře.

Sledujete v průběhu sezony své osobní statistiky?
Abych řekl pravdu, příliš ne. Spíše rodiče sledují mé statistiky a vždycky mi hlásí, jak na tom jsem.

Představu nebo přání, kde byste se chtěl pohybovat s procentuální úspěšností zákroků máte?
Pokud by to bylo nad 90procentní úspěšností (pozn. red. - aktuálně 90,57%), tak by to bylo dobré. Není to excelentní číslo, ale pořád si myslím, že s tou vytížeností, kterou mám, to není špatné číslo.

Když odbočím od aktuálního dění. Vy jste působil od roku 2016 dva roky v americké nejvyšší mládežnické soutěži USHL, jak na tyto dva roky vzpomínáte a jak byste je popsal?
Je to určitý rozdíl oproti České republice. Do té soutěže se vybírají opravdu nejlepších z nejlepších a ti hráči mají obrovskou kvalitu, liga má velikou úroveň a byl to pro mě velký skok. Rychlost hokeje, úzké kluziště. V přípravě brankářů je to ale hodně podobné, jako u nás. Trenér brankářů s Vámi udělá video, brankářský trénink, pobavíte se o těch věcech, to je hodně podobné.

Co bylo pro Vás hlavním impulsem k tomu vrátit se loni z Ameriky zpět do Čech?
Já jsem po dvou letech cítil, že návrat do první ligy na Kladno mi přeci jen dá více. Posbíral jsem nějaké zkušenosti a cítil jsem, že mám na to už i věk zkusit dospělý hokej a myslím si, že se to podařilo.

 
 
Aktuálně na webu

Aktualizuj si playlist Slovanu na domácích zápasech

Ú s t í n/L. - Chodíte pravidelně na utkání Slovanu a chcete upravit playlist, který se hraje na... Celý článek

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv