Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - AZ RESIDOMO Havířov 23.02.2019 16:00 | HSM 2019: Článek zde
Trenéři: Jsme přesvědčeni, že jsme mohli získat více bodů
08.10.2018 | Redakce

Trenéři: Jsme přesvědčeni, že jsme mohli získat více bodů

Sestavování týmu v letošní sezóně nebylo jednoduché, protože Slovan prochází generační proměnou a věříme, že kvalitním a náročným tréninkem budeme do budoucna úspěšní, sdělili redakci trenéři A týmu Vladimír Machulda a Jan Čaloun.

Jak hodnotíte začátek sezóny?

Čaloun: Co se týče postavení v tabulce, tak určitě současný stav není optimální. Je třeba si uvědomit, že tým prochází generační obměnou a nikdo nedokáže říci, kdy se dostaví výsledky. Tým si zvyká i na odlišné tréninkové dávky, z kterých můžeme v budoucnu těžit. Máme velmi mladé mužstvo, vyjma hráčů Roubíka, Vágnera, Melky a Vrdlovce. Spousty kluků ještě loni hrálo juniorskou soutěž, tudíž mají minimální zkušenosti se seniorským hokejem. Tito mladí hráči potřebují mít disciplínu, řád a dostatek náročných tréninků.

Machulda: Až na výjimky, jsme v žádném utkání vyloženě herně nepropadli. Prohráli jsme šest zápasů o gól, kdy se v utkáních projevila naše herní nezkušenost a z toho pramenily chyby, které rozhodly vyrovnaná utkání v náš neprospěch. S mužstvem denně pracujeme na odstraňování všech detailů a chyb ze zmíněných utkání.

To znamená, že přichází generační obměna Slovanu do budoucna?

Machulda: Ano, chceme pracovat s hráči, kteří budou chtít i v budoucnu hrát za Slovan. Musí, ale splňovat tréninkovou náročnost, herní disciplínu a charakter.

Jak si představujete tvář současného a budoucího Slovanu?

Čaloun: Za uplynulé roky prošlo Slovanem spousty vynikajících hráčů, kteří působí v ambiciózních klubech první ligy a extraligy. V ekonomické situaci Slovanu není možné tyto hráče v Ústí udržet a z tohoto důvodu musíme a chceme pracovat s mladými hráči a hledat nové Roubíky, Vrdlovce, Vágnery atd. Musíme si uvědomit, že se v první lize v posledních letech zvedla sportovní úroveň a my na tento fakt musíme být připraveni. Určitě chceme do budoucna zapracovávat ústecké odchovance, nicméně je důležitá jejich odpovídající sportovní výkonnost včetně přístupu k tréninkovému procesu.

Ano, tomu rozumíme, ale diváci určitě chtějí vítězství Slovanu?

Machulda: Chápeme diváky, ale myslíme si, že za předvedenou hru, nasazení a bojovnost se nemusíme stydět a věříme, že každodenním tvrdým a poctivým tréninkem body přijdou a tímto chceme divákům poděkovat za vaši podporu. Jsme přesvědčeni, že většina hráčů pochopila naše náročné požadavky a musíme zdůraznit, že nálada a soudržnost i přes nepříznivé výsledky je v týmu dobrá.

Jak vypadá současný zdravotní stav mužstva?

Čaloun: Na marodce jsou Jan Látal (angína) a Jaroslav Roubík (naražená žebra z utkání s Přerovem) a Lukáše Zukala v současné době trápí nachlazení.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Přijďte podpořit Slovan v posledním utkání sezony

Ú s t í n/L. - Sobota 23.2.2019 bude pro Slovan ve znamení posledního utkání v letošnímu ročníku... Celý článek

Slovan těsně nestačil na Jágrovo Kladno

V rámci 58. kola Chance ligy vyjel ústecký celek na led kladenských Rytířů. Za Kladno nastoupil... Celý článek

Dorost nestačil na Litvínov "B"

Ú s t í n/L. - Ústečtí dorostenci v zápase proti Litvínovu "B" nevstřelili ani branku, prohráli... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv