Ú s t í n/L. - V Ústí byl na hostování z týmu Kladna, a právě proti svému celku ukončil působení na severu Čech. Jednadvacetiletý útočník vstřelil proti Rytířům dvě branky, a tak i díky němu dokázal Slovan porazit třetí Kladno 6:0. Po dvou minutách vedli ústečtí hokejisté po trefě Kružíka už o dvě branky a nenechali si cestu od kladenských hokejistů zkomplikovat. Seznam střelců zakončil svojí druhou trefou Kružík, který si tak trochu zkomplikoval návrat mezi své spoluhráče v Kladně.

Co jste před zápasem udělali jiného, že ten start byl takový?
My jsme hlavně věděli, že Kladno je jedním z favoritů na postup do Extraligy, takže jsme se na ten zápas chtěli určitě dobře připravit. Nevím, co jsme udělali jiného (smích), já bych řekl, že asi nic, ale určitě jsem rád, že to takhle dopadlo, a že jsme si to zezačátku pohlídali.

Jak moc taková výhra těší?
Určitě je to příjemná změna po těch prohrách (úsměv). Byla to vysoká výhra, což samozřejmě potěší, ale jak říkal trenér, dobré mužstvo se pozná tak, že ten výkon dokáže zopakovat. Takže by bylo určitě dobré to zopakovat dál a poprat se ještě o play-off.

Vy jste tady byl na hostování z Kladna, byla pro vás ta motivace ještě o to větší?
Já jsem se na ten zápas určitě těšil, byla to pro mě o to větší výzva, když to bylo proti mým celosezonním spoluhráčům. Určitě jsem si ten zápas užil a jsem rád, že tam hlavně něco padlo a také za tu výhru.

Vypsal jste v šatně nějakou odměnu?
Před zápasem vypisoval Tonda Melka, ale na rozlučku tady určitě něco nechám.

Vaše hostování v Ústí skončilo, tak jak se vám bude zpátky na Kladno vracet?
(smích) No upřímně se bojím nějakého bruslařského tréninku, že za ten trénink ani neuvidíme puky, ale je to sport, byli jsme takhle domluvení, takže si myslím, že to vezmu normálně a budu se snažit pokračovat ve výkonech.

V zápase s Kladnem jste dal dva góly, tak jste se svým výkonem spokojený?
Určitě jsem rád, že tam ty góly padly, ale hlavní je, že jsme vyhráli a bylo také pozitivní, že právě takto vysoko.

Jaká je vaše celková spokojenost s hostováním v Ústí?
Já jsem určitě spokojený se vším, v první řadě bych chtěl poděkovat klukům, protože je tady výborná parta, takže nebyl v kabině s nikým problém, ani s vedením. Chtěl bych tedy všem poděkovat za tu možnost, že jsem tady mohl být. Hlavně Ládíkovi (kustod Vladimír Brož, který právě procházel okolo, pozn. redakce), který mi tady hodně pomohl. Beru to pozitivně a těším se třeba i do budoucna, třeba mě sem nějaké cesty ještě zavedou (úsměv).

Za stavu 6:0 se špatně drží koncentrace, bylo určitou motivací udržet čisté konto pro vašeho brankáře?
Jak po první, tak i po druhé třetině jsme si řekli, že v tom stylu hokeje budeme pokračovat. Všechno nám vycházelo, nebo většina šancí, takže jsme se snažili hrát pořád stejně, nepolevit v tom výkonu a nakonec se to i povedlo, takže jsme za to rádi.

Byla tam vidět velká chuť pro hru, velká bojovnost. Bylo to to, co rozhodlo ve váš prospěch?
Já si myslím, že určitě, že bylo hlavní to, že jsme ten zápas nepodcenili, že jsme se na to od začátku připravili a hráli týmový hokej, od začátku až do konce. Nakonec bylo výborný, že jsme pomohli Vlčákovi, který zachytal výborně, k tomu, aby byl nějaký plusový bodík i pro něj v tom, že vychytal nulu.

Ve třetí třetině to vypadalo, že vám trochu docházely síly, bylo to i tím ostrým začátkem?
Ten styl hry se mění třetinu od třetiny, ale byli jsme rádi, že jsme dokázali reagovat na tým Kladna, který se snažil za každou cenu aspoň dát nějaký gól, aby ho to nastartovalo. Ale jsme rádi, že jsme to tempo udrželi, i když na konci trochu polevilo.