OF3: HC Slovan Ústí nad Labem - VHK ROBE Vsetín 3:4 | Hokejka TV: Pro všechny permanentkáře zdarma | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Tomáš Mareš povede mladší dorost společně s Janem Čalounem
21.04.2011 | Zdeněk Kamínek ml.

Tomáš Mareš povede mladší dorost společně s Janem Čalounem

Ústí nad Labem - Muž, který šéfoval v uplynulé sezóně střídačce ústeckého mladšího dorostu a Výběru r. 1996 Ústeckého kraje, povede zmíněnou věkovou kategorii i v následujícím ročníku. Kouči Tomáši Marešovi již ale po boku nebude stávat Jan Daniš, jako bylo v letošní sezóně zvykem, nýbrž asistovat mu bude olympijský vítěz z Nagana a známá ústecká legenda, která si svou roli již odzkoušela u těch nejmenších (v základně), další zkušenosti posbírala i v kategoriích 7. a 8. třídy. Řeč je pochopitelně o Janu Čalounovi. Rozhovor nám podal budoucí "parťák" Čalouna, Tomáš Mareš, jenž vzpomíná na sezónu 2010/2011 a zmiňuje se i o plánech do budoucnosti, například o vyhlídkách do přístího ročníku, letní přípravě, prozradil i jméno kapitána.

Pane trenére, jak byste zhodnotil uplynulý ročník?
"Uplynulou sezonu hodnotím jako úspěšnou, v takové konkurenci je čtvrté místo dobré. Naším cílem bylo umístit se právě nejhůře na této příčce a před Litvínovem, a to se nám podařilo. Osobně jsem snil o druhé pozici, tím pádem se i zúčastnit závěrečného Mistrovství ČR mladšího dorostu, které se letos konalo v Pardubicích. Do 23. kola jsme náš sen plnili, ale zápasem v Karlových Varech, kam jsme odjeli bez sedmi klíčových hráčů, se nám vše začalo postupně bortit. Od tohoto zápasu to družstvo zabalilo a sezonu dohrávalo se střídavými výsledky. Sehráli jsme sice výborná utkání, ale řada došla i na potupné prohry (viz s Meteorem Třemošnou či Spartou Prahou). Myslím si, že ani pendlování hráčů mezi mladším a starším dorostem nám vůbec nepomohlo, spíše ublížilo. Je to ale věc názorů ... A na závěr bych chtěl dodat "pisálkům", kteří nás celou sezonu kritizují, že jsme letos získali o deset bodů více než družstvo mladšího dorostu v loňské sezoně, umístili se o dvě příčky výše a dali o čtyřicet šest branek více. Na druhou stranu jsme vícekrát inkasovali, obdrželi jsme o dvacet tři góly více."

Vyzdvihl byste někoho z řad jednotlivců?
"Z jednotlivců bych určitě vyzdvihl výkony brankáře Michala Chmela (úspěšnost zákroků 88,84 %, pozn. red.), který mě opravdu překvapil, celou sezonu chytal velmi spolehlivě a doufám, že bude pokračovat i v té následující. Z obránců bych pochválil Radomíra Vaňka, Dominika Málka, Radka Šimanovského a za poslední střetnutí i Jana Trončinského. Mezi útočníky vynikali dva: Martin Patzelt, který ovládl kanadské bodování (31+33) a Tomáš Andres (15+28), který jako hráč ročníku 1996 byl opravdu vidět. Než odešel do staršího dorostu, byl Milan Janák (8+9) největším tahounem našeho družstva a právě u něj si myslím, že přechod do vyšší kategorie mu ublížil. Uznání si zaslouží i Ondřej Sýkora (18+17) a Jiří Procházka (7+3), který patřil k největším bojovníkům družstva. V kádru se neztratili ani další mladí hráči, jako Jan Ordoš (6+6) či Ondřej Kopta (3+6)."

Bude nějaká změna v pravidlech mládežnických soutěží?
"Podle mého názoru žádné změny v pravidlech již nenastanou. Již nelze, aby mohli hrát tři hráči ročníku 1997 v příští sezoně za 8. třídu."

Jaké ambice Vám dalo vedení pro nadcházející ročník, jaké máte vyhlídky a povedete nadále mladší dorost s Janem Danišem?
"V příští sezoně dochází ke změně trenérské dvojice družstva mladšího dorostu. Tým povedu já spolu s Janem Čalounem. V letošní sezoně bylo v kádru družstva pouze šest hráčů ročníku 1996 a z toho nám dva nejlepší nečekaně odcházejí do jiných extraligových družstev. Naše cíle proto budou skromné. Důležité je, co nejdříve se zachránit v soutěži a rovněž předvádět hokej, na který se bude moci dívat. Budeme mít velmi mladý, spíše nezkušený celek, který ale bude mít velké srdce a bude chtít zápasy vyhrávat svou lví bojovností."

Jak se vyřeší pro příští sezonu otázka brankářů?
"Myslím si, že s gólmany bude ten nejmenší problém. Jak už bylo zmíněno, Michal Chmel byl a doufám, že bude jednoznačně největší oporou družstva a oba mladí brankáři z osmé třídy mu budou, jak se říká, šlapat na paty."

Jaká bude příprava "na suchu" a od kdy do kdy bude probíhat?
"Letní příprava bude probíhat od 2. května do 29. června 2011, bude velmi náročná, stejně jako vloni. Více se zaměříme na rozvoj rychlosti a na samotné nohy. Trénovat budeme pětkrát týdně a budeme využívat hřiště na Severní Terase, krásné hřiště na Střekově, tělocvičnu na ZŠ Vinařské, plochu ZS a hráčům neoblíbený Střížovický vrch. S Janem Čalounem jsme se nově rozhodli zařadit i kolečkové brusle ve Skoroticích."

Máte naplánované již nějaké přípravné zápasy?
"Od 31. 7. až do 6. 8. 2011 jedeme na soustředění do Roudnice nad Labem, kde nám loni byly vytvořeny vynikající podmínky ke trénování, a to jak na ledě, tak na suchu. Týdenní soustředění zakončíme během posledního dne prvním přípravným soubojem. Pravděpodobně to bude náš soupeř z loňska, HC Letci Letňany. Hned následující týden nás čeká další soustředění, a to v nedalekých Drážďanech, kde se budeme společně připravovat s domácími hráči. Soustředění taktéž zakončíme přípravným duelem s některým družstvem ze Saska. Po návratu domů sehrajeme dvě přípravná klání a poté nás čeká dvoudenní turnaj v Litvínově. Tam sehrajeme další čtyři utkání a budeme obhajovat druhé místo z loňského roku. Po tomto turnaji nás ještě čekají 3 až 4 přípravné zápasy. Jako generálku před samotnou soutěží jsme si tentokrát vybrali utkání s družstvem Litoměřic."

Máte jasno už o hokejistovi, který bude nosit "céčko" na hrudi?
"Kapitánem družstva, i když to ještě neví, bude Ondřej Kopta."

 
 
Aktuálně na webu

Letní příprava je potřeba, uvědomuje si David Tůma

Ú s t í n/L. - Na startu letní přípravy jsme po tréninku vyzpovídali Davida Tůmu, jednu z... Celý článek

Přihlášení na HSM 2021

Ú s t í n/L. - Po několika měsících usilovné práce a příprav, je to tady. Máme pro Vás online... Celý článek

Letošní sezóna bude těžká, ale opět se chceme poprat o play-off, říká trenér Mach

Ú s t í n/L. - Před novou sezónou jsme vyzpovídali trenéra týmu Miroslava Macha. Po krátkém shrnutí... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv