Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Tomáš Mareš: Budeme mít mladé mužstvo
29.04.2019 | Jan Prošek
Autor fotografie: Petr Berounský

Tomáš Mareš: Budeme mít mladé mužstvo

Ústí nad Labem – Hokejistům ústeckého Slovanu začala nepopulární, ale velmi důležitá, suchá letní příprava. Po úvodním tréninku poskytl rozhovor klubovému webu hlavní trenér Tomáš Mareš.

Jak byste popsal změny v kádru?
Mnoho změn zatím nebylo. Mužstvo se bude tvořit za pochodu. Ideálně během letní suché přípravy, pokud se to nestihne, tak během prvních tréninků na ledě.

Máte vytipované hráče, kteří by mohli do Ústí přijít?
Představu máme, ale vše je podmíněno financemi. Je to spíše otázka na pana Evana a Zdvořáčka. Hráčů, které bychom chtěli, je hodně, ale jsme limitovaní rozpočtem.

Fanoušci mají radost ze setrvání Jaroslava Roubíka. Jak důležitým je hráčem?
Jarda je ikonou klubu i celé Chance Ligy. Jsme moc rádi, že pokračuje dál. Podle všeho budeme mít znovu velmi mladé mužstvo, takže bude mít komu předávat bohaté zkušenosti. Věřím, že mladí hráči k tomu přistoupí dobře a budou se od něho učit.

Mnoho mladých hráčů, kteří se v minulé sezóně objevili v dresu Ústí, patřilo Chomutovu. Jak velkou komplikací je jeho sestup z extraligy?
Velkou, s některými z těchto hráčů jsme počítali. Co jsem vyčetl z novin, tak hokejový Chomutov změnil majitele a zatím ani nevím, zda bude hrát stejnou soutěž jako my. Dočetl jsem se, že má poměrně málo podepsaných hráčů, takže asi bude tvořit nový mladý tým. Myslím si, že vsadí na hráče, kteří jezdili v minulé sezóně sem, a my jsme o ně měli zájem i pro sezónu nadcházející. Komplikace to je, ale budeme si muset poradit jinak.

Kteří hráči mají v Ústí aktuálně podepsanou smlouvu?
Martin Volke, Vladimír Brož, Ondřej Smetana, Jarda Roubík, Jiří Severa, Václav Krliš, Martin Tůma, Martin Zdvořáček, Dominik Málek a Lukáš Zukal. Připravuje se s námi velké množství ústeckých juniorů, kteří bojují o místo v kádru. Všichni se tam nedostanou, což víme my trenéři, ale i samotní mladí hráči. Záleží jen na nich, jak se této šance zhostí.

O kolik míst v sestavě bojují junioři?
To nemůžu říct, protože to nevím. Starší podepsané hráče jsme doplnili tak, aby nás trénovalo okolo dvaceti. Uvidíme, jak se situace vyvine.

Od samého začátku se tým připravuje společně. Je to podle vás dobře?
Jsem zastáncem společné suché přípravy. Již v tomto období se vytváří parta. Je to náročné pro hráče, ale snažíme se trénink zpříjemnit různými hrami. Myslím si, že někteří hráči se v rámci individuální přípravy nepřipraví tak, jak by měli. Někteří jsou poctiví a svědomití, ale rozhodně ne všichni. Jsem přesvědčený, že i díky suché společné přípravě bude v Ústí znovu skvělá parta.

Těšil jste se na první trénink?
Doma jsem už nevěděl, co mám dělat (smích). Moc jsem se těšil, chybělo mi to.

 
 
Aktuálně na webu

Možný systém Chance ligy? Podobné rozdělení jako loni a nově play down

Z úterního jednání prvoligových klubů vzešel návrh, jak by mohl vypadat hrací model Chance ligy v... Celý článek

Obranné řady Slovanu posílí Jiří Drtina

Ú s t í n/L. - Vedení klubu uzavřelo smlouvu se zkušeným obráncem Jiřím Drtinou, který v minulé... Celý článek

Petr Eret bude hájit žlutomodré barvy

Ú s t í n/L. - Vedení klubu podepsalo smlouvu s Petrem Eretem, který v minulé sezoně nastupoval za... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv