Chance Liga: VHK ROBE Vsetín - HC Slovan Ústí nad Labem 3:4sn | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Tomáš Ficenc: Musíme zase začít dávat góly
19.09.2012 | Eva Skokanová

Tomáš Ficenc: Musíme zase začít dávat góly

Ve třetím kole mistrovských duelů čelili Lvi z Ústí nad Labem Jihlavské Dukle. Tři body tentokrát vybojovali domácí. „Byli jsme Ústí vyrovnaným soupeřem,“ myslí si Tomáš Ficenc.

Rozehřívací kola mají oba celky už za sebou. Ústečtí Lvi prozatím nepadli. Dnes jim cestu zkřížili jihlavští hokejisté. Jak zhodnotil dnešní výkony Tomáš Ficenc, který na hrudi nosí kapitánské C? „Náš soupeř byl dobrý. Hráli hodně aktivně, s čímž jsme měli ze začátku trošku problémy, ale ustáli jsme to. Sice dali rychlý gól, my na něj však po jejich chybách dokázali odpovědět. Do šatny se šlo za stavu 1:1. Myslím, že pak to bylo vyrovnané utkání. Ústí mělo v zakončení větší štěstí, asi tomu šli víc naproti.

Na jedné straně Koutský, na straně druhé Novotný. Téměř jako hra nervů. Kdo odejde s čistým štítem, kdo podrží tým a dovede ho k výhře? „Oba gólmani podali dobrý výkon. Náš brankář vychytal spoustu gólovek. Branky, které dostal mu vůbec nepadají na vrub, to je o našich individuálních chybách. Například když máme puk na holi, oni nám ho vezmou a dají z toho gól. Ale brankáři opravdu chytali výborně,“ hodnotí um brankářské opory důrazný obránce.

Diváci se nestačili ani pohodlně usadit na svých místech a už padla první branka. Jednička zářila na straně Ústí. „Nemyslím si, že bychom byli nějak dole a potřebovali nakopnout. Prostě nám zase dali rychlý gól, což se tady stává často. Ale od desáté minuty jsme se zvedli a byli jsme Ústí vyrovnaným soupeřem,“ má jasno čtyřiatřicetiletý Tomáš.

Jihlavští nezůstali nečině přihlížet. Do kabin hráči odcházeli za stavu 1:1. Ústí se dostalo do šance a výsledkem byl gól pro Jihlavu. „Už na ledě jsem si říkal, jak zafungovalo ono Nedáš - dostaneš. Něco na tom bude,“ potvrdila mínění přihlížejících opora Jihlavy.

Lvi ale nerezignovali. Sólo akcí Jaroslava Roubíka se opět dostali do vedení. Hokejisty čekalo posledních dvacet minut. „Šli jsme do toho, že musíme, tak jako vždycky. Byl tam rozdíl jednoho gólu, bylo to hratelné. Nastupovali jsme na led a chtěli to zvrátit, vyrovnat. Což se nám bohužel nepovedlo,“ vypráví o odhodlání dukelské kabiny její vůdce.

Po třech kolech se pomaloučku, polehoučku začínají vytvářet statistiky a tabulky. Kapitán hostí ví přesně, jak si jeho tým stojí: „První zápas jsme vyhráli s výrazným rozdílem. Teď jsme dvakrát prohráli. Jednou o jeden gól, nyní o dva. Musíme zase začít dávat góly, jako v prvním utkání. Asi jsme si nějaké měli schovat na zápas s Ústím. Je nutné přidat jak v defenzívě, tak vepředu. Více gólů dávat, než dostávat."

Ať už s výhrou nebo s prohrou je nutné hledat kladná místa utkání. „Rozhodně bych tým pochválil za bojovnost. Všichni hráči do toho šli naplno, nikdo to nevypustil ,“je všímavý „kápo“.

V Ústí nebyl Tomáš Ficenc poprvé. Jeden čas dokonce žlutomodrý dres oblékal. „Mně se tady hraje dobře vždycky. Ústecký stadion je taky fajn. Trošku to tu znám, takže je to v pohodě,“ říká Tomáš Ficenc.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan bojoval statečně a odváží si z Přerova jeden bod

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté zavítali ve čtrnáctém kole Chance ligy na led dalekého Přerova. K... Celý článek

Junioři: Napínavé drama nakonec ovládla juniorka Kobry Praha

Ú s t í n/L. - V jedenáctém kole ligy juniorů přivítal Slovan soupeře z Kobry Praha. Utkání patřilo... Celý článek

PREVIEW: V sobotu na sebe narazí Zubři a Lvi

Ú s t í n/L. - Oběma týmům se v poslední době daří. Slovan si doma poradil s Porubou, Přerov vyhrál... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv