Ú s t í n/L. - Jednu z letošních posil, Jana Milfaita, jsme vyzpovídali po vítězném utkání s Benátkami nad Jizerou. V druhé třetině poslal Slovan vítěznou brankou do vedení. Na co se nejvíc těšil a jak zatím hodnotí přípravu ústeckého Slovanu?

Jak byste zhodnotil vítězné utkání?

Utkání hodnotím kladně, vyhráli jsme 2:1. Vyhráli jsme po druhé v přípravě, ale začátek nebyl dle našich představ. Prvních pět minut bylo šílených, každou naši lajnu zatlačili a hnali nás. Naštěstí jsme se z toho oklepali a myslím si, že jsme většinu utkání měli pod kontrolou, byli jsme lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli.

Pro Vás to bylo první utkání na ústeckém domácím ledě, jak jste se těšil na fanoušky?

Těšil jsem se na domácí stadion, přeci jen jsem nastupoval poprvé za Slovan před domácím publikem. Dal jsem za Slovan svůj první gól, takže věřím, že byli fanoušci s mým výkonem spokojeni (smích).

Zmínil jste Vaši branku, v druhé třetině jste poslal Slovan do vedení, popište nám tu situaci.

Skvělou práci vzadu odvedli beci, Brožák (Vladimír Brož) poslal dlouhou přihrávku na Tůmiče (David Tůma), ten mi to krásně protečoval na hokejku, to musím smeknout, sám jsem tak dobrou přihrávku nečekal. Nechci říkat, že jsem měl jednoduchou pozici, jel jsem sám na bránu a naštěstí to tam spadlo.

Měli jste k dispozici čtyři přesilové hry, které nebyly špatně sehrané, co chybělo ke skórování?

Hráli jsme v těchto formacích poprvé a přesilovky jsme ještě netrénovali, pouze jsem si před zápasem zběžně řekli, co bychom chtěli zkusit, jak založit hru a zavést kotouč. Jsme rádi, že jsme se dostávali do šancí a máme ještě nějaký ten týden na zlepšení.

Na čem je tedy ještě potřeba nejvíce zapracovat?

Tak samozřejmě ve všech oblastech. Zatím ještě pracujeme na kondici, ale myslím si, že bychom měli být v útočném pásmu silným týmem. Určitě také musíme pracovat na hře ve středním pásmu a v obranné hře.