Chance Liga: VHK ROBE Vsetín - HC Slovan Ústí nad Labem 3:4sn | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Téměř po dvou letech opět na místě činu, do Ústí letí Draci ze Šumperka
23.09.2011 | Michaela Seifertová

Téměř po dvou letech opět na místě činu, do Ústí letí Draci ze Šumperka

Ú s t í n/L. - Naposledy v lednu loňského roku měli diváci možnost spatřit v Ústí nad Labem modrožlutý tým ze Šumperka. Poté však pro tým nastaly krušné chvíle, neboť se Draci nevyhnuli baráži a spadli do druhé ligy. Tou však v největší rychlosti prolétli a opět se vrátili do první ligy, kde se budou chtít udržet déle než pouze jeden rok. V sobotu, 24. září 2011 od 17,30 hodin, tak přijedou do Zlatopramen Areny bojovat o cenné body.

Změny v kabině Draků

Po vítězné baráži a postupu do druhé nejvyšší hokejové soutěže se šumperské vedení snažilo především zachovat vítězný kádr, který se o postup do první ligy zasloužil. A to se také stalo. Brankářské duo tvoří Tomáš Štůrala, který vloni první půlku sezóny působil v Třebíči a ke konci základní části přešel do Šumperka, a Roman Boška, jenž bude jako dvojka krýt záda Štůralovi.

Základním kamenem obrany je kapitán Aleš Holík, který v loňské sezoně ovládl kanadské bodování druhé ligy, a Tomáš Sedlák se svými druhy Radislavem Ondráčkem a Janem Tesaříkem. Zadní řady doplňuje Tomáš Drtil a Martin Novotný. Novými posilami jsou Aleš Křetínský, který vloni působil v Hradci Králové, a Michael Zacpálek, jenž do rodného Šumperka přichází z pražské Sparty.

Tažnou sílu Šumperka tvoří útočné trio Jakub Hulva, Marek Haas a Adam Červenka, kteří se Drakům upsali i pro tento rok. Pro svou ofenzivní činnost je obávaný i Michal Velecký, který svými góly drtí soupeře a vloni se stal nejlepším střelcem ligy. Útočné řady doplňuje i dvojnásobný mistr světa Roman Meluzín, který je zároveň i asistentem trenéra. Po vyhrané druhé lize se Drakům upsali i Vladimír Cink, Michal Skoumal, Daniel Vrdlovec a Jan Matějka. Jednou z útočných posil, kterou Šumperk získal, je Karel Plášek, vloni působící u Orlů ve Znojmě, ale pomáhající i Plzni a Písku.

Přípravná utkání Šumperku

Draci ve své přípravě odehráli třináct zápasů, z nichž tři patřily do mezinárodního turnaje BAk cupu, kde se Šumperk utkal s Hradcem Králové, Trutnovem a polským vicemistrem extraligy GKS Tychy. Ze třinácti utkání Draci zvítězili jen čtyřikrát, pětkrát remizovali a čtyřikrát prohráli. Z vysoké výhry 7:3 se mohli radovat nad Havlíčkovým Brodem, který jim ale na svém hřišti oplatil úplně stejnou mincí. Z remizovaných utkání padlo deset branek s Prostějovem (5:5), menší gólový přísun zažili diváci s Třebíčí (2:2) a Hradcem Králové (1:1). Se zmiňovaným polským vicemistrem prohrál Šumperk 4:2, ale ve vzájemných soubojích se potkal i s polským týmem Jastrzebie a Oswiecim.

V kanadském bodování mužstva se z útočníků blýskl Jakub Hulva se svými 14 body (6+8), ale také Michal Velecký s deseti body (9+1) a Marek Haas s devíti body za tři góly a šest asistencí. Z obránců v bodování vynikl Aleš Holík s šesti body (1+5), Radislav Ondráček s body pěti (1+4) a Tomáš Sedlák se čtyřmi body (1+3).

Poslední zápasy šumperských Draků

Salith Šumperk odehrál jako ostatní týmy čtyři zápasy, z nichž dva se konaly na ledě Draků a dva na ledě venkovním. Hned v úvodu ligy sežehli Rebelové křídla Draků 7:0, ale poté se šumperští Draci oklepali a ve zbývajících třech bojích vyhráli. Na domácím ledě si podali Jihlavu 3:1 a na nájezdy zdolali i Kadaň (4:3sn). Po skalpu Jihlavy si opětovný nováček ligy vyšlápl i na favorita ligy, Chomutov, který na severočeském ledě porazil 3:4 v samostatných nájezdech.

Sestavy z posledních zápasů

HC Slovan Ústečtí Lvi: Francouz - L. Poživil, P. Hořava, Klobouček, Zeman, Gureň, Kučný, Vobořil, Sklenička - Třetina, Alinč, Pazourek - Šagát, Roubík, Ludvík - Kovář, Pajič, Daniel Boháč - Jakub Lev, Rod, Handlovský.

Salith Šumperk: Štůrala - Křetínský, Holík, Ondráček, T. Drtil, Novotný, Sedlák, Tesařík, Zacpálek - Brunec, Skoumal, Meluzín, Hulva, Cink, Červenka, Vrána, Velecký, Vrdlovec, Plášek, Mičulka, L. Drtil.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Z9: Slovan porazil Most

Most - Žáci ústecké deváté třídy dokázali vyhrát i na půdě soupeře. Hráče Mostu dokázali porazit... Celý článek

Slovan si připisuje vítězství na domácím ledě

Ú s t í n/L. - V rámci dalšího domácího utkání hostil Slovan soupeře z daleké Ostravy. Od začátku... Celý článek

Z9: Ústí porazilo Sokolov

Ú s t í n/L. - Ústecká devátá třída dokázala porazit v dalším zápase Sokolov. Na domácí půdě se... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv