Chance Liga: VHK ROBE Vsetín - HC Slovan Ústí nad Labem 3:4sn | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Teď už jde o všechno, série s Jihlavou začíná
17.03.2007 | Kateřina Mádlová

Teď už jde o všechno, série s Jihlavou začíná

Ú s t í n/L. - A je to tady, sezóna 06/07 vrcholí. Už tuto neděli začíná první kolo play-off, ve kterém se Ústečtí Lvi střetnou s celkem z Jihlavy. Celá letošní sezóna je nesena v duchu spekulací a dohadů o tom, kdo chce či může postoupit do nejvyšší soutěže. Letos jsou podmínky nastavené tak, že snahu o vítězství v lize, které by zaručovalo přímý postup, lze předpokládat u všech týmů elitní osmičky. A tak závěrečné boje získávají o dost zajímavější příchuť. Jak se tohle vše promítne na led Lví arény, se dozvíme v neděli 18.3. od 17 hod.

HC Dukla Jihlava

Jihlavská Dukla, klub s více než padesátiletou tradicí, strávila drtivou většinu svého působení v nejvyšší soutěži. Ještě v roce 1991 dokázala dojít až za titulem mistra Československé republiky, ale od té doby se propadala stále níž. Od sestupu se jeden rok zachraňovala v baráži, podruhé jí pomohlo rozšíření ligy. V sezóně 98/99 už se klub zachránit nedokázal, v baráži prohrál se Znojemskými Orly a ocitl se v první lize. Ještě stále ale nebylo nic ztraceno, v následujícím ročníku chyběl Jihlavě k návratu mezi elitu jen krůček. Nepodařilo se, moravský celek si musel počkat. Dočkal se v sezóně 2003/2004, kdy prošel přes sestupující České Budějovice, ale už po roce se role obrátily a Jihlava se vracela zpět do I.ligy.
Letos postupuje do play-off ze sedmé pozice, ale netají se svými ambicemi zabojovat a pokusit se opět dojít až k vítězství v celé soutěži, které by zaručovalo přímý postup do extraligy. „Loni jsme byli druzí a vypadli jsme v prvním kole, letos můžeme být klidně osmí a postoupit do finále!“ naznačuje Jiří Dobrovolný, že postavení v tabulce není vše. Ačkoliv se v Jihlavě o kýženém návratu nemluvilo v souvislosti s touto sezónou, nyní vše nahrává alespoň k pokusu dojít až na vrchol. A kdyby se to podařilo, Jihlava před postupem rozhodně dveře nepřibouchne. „Nyní nejsem schopný přesně říct, jestli máme splněné všechny podmínky do detailů. Ale pokud se do extraligy dostaneme, tak samozřejmě musíme udělat vše pro to, abychom tam byli schopni působit,“ prohlašuje pro oficiální stránky Dukly Jihlava jednatel klubu Jan Zachrla.

Porovnání týmů

33-5-4-10 celková bilance 23-2-5-22
14-4-1-7 zápasy venku 5-2-1-18
19-1-3-3 zápasy doma 18-0-4-4
2. postavení v tabulce 7.
113 získané body 78
182:105 skóre 172:185
1 utkání bez vstřelené branky 1
10 utkání se shut-outem 3
9:0 (Havlíčkův Brod) nejvyšší výhra 10:1 (Kadaň)
1:5 (Prostějov) nejvyšší prohra 3:12 (Chomutov)
T. Martinec; 35b (9+26) nejproduktivnější hráč P. Kaňkovský; 71b (24+47)
M. Antoš; 17 nejlepší střelec O. Bakus; 30
T.Martinec; 26 nejvíce asistencí P.Kaňkovský; 47
J. Klobouček; 128 nejtrestanější hráč > M. Morava; 163
P. Přikryl - 93,8% úspěšnost brankáře M. Řehoř - 92,03%
P. Přikryl - 1,8 průměr inkas. branek M. Řehoř - 3,04
63 góly v přesilovkách 76
18,81% využití přesilovek 20,88%
17 góly v oslabení 9
10,35% střelecká úspěšnost 10,74%

Základní část

Letošní sezónu nezačala Dukla Jihlava zrovna nejlépe. Osm proher v řadě nenapovídalo tomu, že by letos mohla být úspěšná. Smolnou sérii protrhli až vítězstvím nad Kometou Brno, kdy ale už tým z lavičky dirigoval Petr Vlk, který nahradil Milana Chalupu. Výkony se oproti nepodařenému vstupu do soutěže znatelně zlepšily - přinejmenším na domácím ledě, kde se Jihlava stala téměř neporazitelnou (vítězství nad Kometou 2:0, Mladou Boleslaví 4:1 a 5:2, Ústeckými Lvy 3:2, Hradcem Králové 2:1, Chomutovem 4.2). Na cizích stadiónech to naopak ještě skřípalo, zj. z duelů s favority z první pětky odcházela se slušným přídělem branek a sklopenou hlavou (výsledky 9:4 a 12:3 v Chomutově, 7:3 v Hradci Králové, 9:2 v Brně), ale oproti tomu dokázala být rovnocenným soupeřem v zápasech v Ústí (1:0), Mladé Boleslavi (3:2). Výborná byla zj. třetí čtvrtina základní části, ve které se Jihlava dostala mezi elitní osmičku, kde se udržela i pro play-off, do něhož vstupuje ze sedmého místa.

Opory týmu

Jihlavskou branku téměř neopustil Milan Řehoř, který ve čtyřiceti osmi zápasech dosáhl průměru branek 3,04 a procentuální úspěšnosti 92,03, díky čemuž se ocitl na jedenáctém místě mezi všemi prvoligovými brankáři.
V obranných řadách nejvíce bodů posbíral Marian Morava hlavně díky přesným přihrávkám přetaveným jeho spoluhráči na góly (4 góly, 21 asistencí). O dva body za ním zaostává Jozef Lukáč s osmi góly a patnácti asistencemi. Nejvíce plusových bodů (4) v obraně získal Vojtěch Pekárek, který naskočil do čtyřiadvaceti zápasů. Po třech bodech mají Morava a Dobrovolný.
Mezi útočníky vévodí Petr Kaňkovský, a to v celé lize, kde s počtem sedmdesáti jedna bodů udržel první pozici před Lukášem Říhou z Prostějova. Nejproduktivnějšímu útočníkovi ligy sekundují spoluhráči Oldřich Bakus (55 bodů) a Ladislav Rytnauer (51 bodů).

Vzájemné zápasy

2006-2007
Jihlava - Ústí 3:4 pr. report
Ústí - Jihlava 1:0 report
Jihlava - Ústí 3:2 report
Ústí - Jihlava 2:3 pr. report

Předpokládané sestavy

Ústí nad Labem: Přikryl - Grof, Nádašdi, Jan Kudrna, Ficenc, Hořava, Houdek, Zápotočný, Klobouček - Janků, Pazourek, Antoš - Hluchý, Martinec, Klimt - Micka, Ivan, Liščák - Kloz, Slížek, Přeučil.
Jihlava: Řehoř – Míka, Morava, Duben, Lukáč, Dobrovolný, Pekárek. Šmarda – Rytnauer, Bakus, Čachotský – Řípa, Dušátko, Fiedler – Vlk, Hanzal, Lazořišák.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Z9: Slovan porazil Most

Most - Žáci ústecké deváté třídy dokázali vyhrát i na půdě soupeře. Hráče Mostu dokázali porazit... Celý článek

Slovan si připisuje vítězství na domácím ledě

Ú s t í n/L. - V rámci dalšího domácího utkání hostil Slovan soupeře z daleké Ostravy. Od začátku... Celý článek

Z9: Ústí porazilo Sokolov

Ú s t í n/L. - Ústecká devátá třída dokázala porazit v dalším zápase Sokolov. Na domácí půdě se... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv