Chance Liga: HC Benátky nad Jizerou - HC Slovan Ústí nad Labem 3:2 pp.
Štěpán Bláha: Bránit akce Vsetína je velmi náročné
18.11.2019 | Jan Prošek
Autor fotografie: Sporty Ústí

Ústí nad Labem - Slovan v zápase se Vsetínem vedl o dvě branky, ale nakonec získal jen bod po prohře 2:3 v prodloužení. Druhý ústecký gól vstřelil Štěpán Bláha, který po zápase řekl, že bránit akce soupeře bylo velmi náročné. Kladenský hráč ve službách Slovanu se musel vypořádat s výrazně větším kluzištěm.

Jak byste zhodnotil utkání?
Z minulé sezóny vím, že Vsetín je dobrý soupeř, jeden z aspirantů na postup do nejvyšší soutěže. Vsetín má ve svém kádru šikovné hráče. Do Ústí jsem jel s tím, že bude těžké soupeře bránit, což se také potvrdilo.

Vstřelil jste druhou ústeckou branku, mohl byste ji popsat?
Brácha výborně zapracoval puk ve středu hrací plochy, když vypíchl kotouč. Já jsem se k němu připojil a jeli jsme v přečíslení dva na jednoho. Dal mi to hned za modrou, měl jsem hodně času si připravit střelu a trefil jsem díru mezi betony.

Mířil jste?
No, spíš jsem zavřel oči a vystřelil. Věděl jsem, že si brankář Gába spíš hlídá horní rohy branky, nechodí tak často do rozkleku.

Tento gól padl v době, kdy měl Vsetín velkou převahu. Jak bylo obtížné tlaku čelit?
Velmi náročné to bylo. Myslím, že si soupeř na toto velké hřiště věřil. Hodně využívali obránce a často stříleli na branku. Náš výkon nebyl špatný, zblokovali jsme několik střel a díky obětavé hře jsme se právě dostali do situace, ze které jsme navýšili své vedení. Ústí vedlo o dva góly, nakonec bere ze zápasu jen bod…
Kluci hráli výborně, bod jsme si určitě zasloužili. Mohli jsme mít i tři, kdybychom nějaké další šance dokázali proměnit. I v prodloužení jsme měli nějaké příležitosti.

Vy trénujete s Kladnem a za Ústí hrajete zápasy?
Na Kladně trénuji a v případě zranění některého z hráčů nastoupím. Pokud Ústí potřebuje pomoct a trenéři mě sem pošlou, tak rád přijedu.

Ústecká ledová plocha je větší než ta kladenská. Jak si zvykáte na jiné rozměry?
Přechod mi trvá celou první třetinu. Tady v Ústí musím trochu ubrat na bruslení, abych pořád nelítal sem a tam. Ve zbytku zápasu je to pak už lepší. Na Kladně se dohrává každý kotouč, hodně se bruslí, tady se hraje více pozičně.