Ú s t í n/L. - Starší dorostenci Slovanu odehráli druhé přípravné utkání. Po Chomutovu se jejich soupeřem stalo Kladno. Ani proti Rytířům se jim nepodařilo vyhrát. Žlutomodří prohráli 4:8, dva přesné zásahy zaznamenal Roman Navarra.

1. 8. 2013, 17:30 hod.

HC Slovan Ústečtí Lvi – Rytíři Kladno 4:8 (0:4, 3:2, 1:2)

Branky a nahrávky:30. Macek, 35. Navarra (Rubeš), 37. Tůma (Navarra), 45. Navarra (Tůma, Drha) – 2. Chlávek (Šiltilangl), 4. Keszi (Kružíik), 8. Kružík (Keszi), 13. Kavkal (Keszi, Havelka), 23. Kružík (Puml), 37. Kružík (Keszi, Míka), 48. Vendis (Kavkal), 52. Kružík (Balcar, Puml). Vyloučení: 4:7 Využití:0:1. Diváci:137. Průběh utkání:0:5, 2:5, 2:6, 3:6, 4:6, 4:8.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Rychtář – Hucek, Hübsch, Melichar, Loukota, Drha, Koval, Kopta, Macek, Navarra, Kašek, Gruber, Amirov, Rubeš, Tůma, Zdvořáček, Ozom, Xamin.

HC Rytíři Kladno:Vladař, od 33. Schröder – Míka, Sacovský, Balcar, Havelka, Vlan, Chlávek, Libecajt, Klas, Keszi, Puml, Kružík, Vendis, Kavkal, Hajný, Šilthánel, Patyk, Bláha, Čermák, Janeček, Kadlec.

Komentář k zápasu

Zápas pro domácí nezačal vůbec dobře, po první třetině platil stav 0:4. Do branky Rychtáře se postupně trefili Chlávek, Keszi, Kružík, a Kavkal. Ani po přestávce se výkon Lvíčat příliš nezlepšil, a tak skórovalo Kladno. Pátou branku svého týmu zajistil Kružík. Krátce před polovinou zápasu se prosadili i domácí. Krásnou individuální akcí se prezentoval Macek. Žlutomodří rázem ožili. Ve 35. minutě se po Rubešově přihrávce prosadil Navarra. Kladenský Kružík však vymyslel rychlou odpověď a hosté vedli o čtyři branky. Uběhlo třicet vteřin a Tůma snížil. Po dvou třetinách prohrávalo Ústí 3:6. Vstup do třetí periody se Slovanu povedl, Navarra prostřelil brankáře Schrödera. Rytíři si zápas zkušeně hlídali a vstřelili ještě dvě branky. Sedmou branku Kladna zajistil Vendis a Kružík dokonal v 52. minutě svůj hattrick.

Ohlasy trenéra:

Vít Borůvka (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Jedná se o úvod sezóny, jsme pár dnů na ledě. Kluci hráli sebevědoměji než předchozí utkání. Podle mého názoru jsem viděl zlepšení v herních dovednostech, víc si dovolili. Vstřelili jsme čtyři branky, což je pozitivní. Každá branka hráče motivuje do další práce. I když jsme prohráli, je výsledek lepší než z minulého zápasu."