Chance Liga: VHK ROBE Vsetín - HC Slovan Ústí nad Labem 3:4sn | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Srdce, volá Sklenička! Kapitán žádá i větší bojovnost
21.09.2013 | Martin Pešout

Srdce, volá Sklenička! Kapitán žádá i větší bojovnost

Ú s t í n/L. - Ústeckým Lvům nevyšel vstup do sezóny podle představ, na zvrat ale ještě není pozdě. „Nechceme být v tabulce dole, máme na víc,“ tvrdí kapitán Slovanu Zbyněk Sklenička.

Ústí v prvních třech zápasech nebodovalo naplno, v sobotu ho čekal těžký střet s ambiciózní Jihlavou. Už na severu Čech zažili klidnější chvilky… „Musíme zlepšit nasazení a bojovat, jinak to nepůjde,“ komentuje kapitán.

Poslední porážka s Berounem příznivce Slovanu nepotěšila, co s nevýrazným vstupem do sezóny udělat?
V poslední době jsme trochu v křeči, nedaří se nám v útoku ani obraně. Je to frustrující pro všechny, protože chceme vyhrávat a diváci chtějí vidět hezký hokej, což se v poslední době neděje. Takže nemůžeme být šťastní.

Jak zapracovat na vzestupu týmu?
Musíme to urvat bojovností, srážet se a bojovat. Každý si ale hraje svoji hru, nikdo nejde do souboje a soupeři se nás ani nebojí. Ostatní týmy hrají proti nám příliš v klidu. Všechno vychází z tréninků. Co nebudeme dělat na tréninku, těžko předvedeme v zápase. Ale ještě je na hodnocení brzy, máme za sebou teprve tři ostré zápasy. Náš tým se ještě trochu sehrává, nechci se ale na to vymlouvat.

V minulosti jste byli zvyklí na komfortnější hokej…
Musíme zlepšit nasazení, urvat body zarputilostí. Těžko někoho budeme přehrávat. Je potřeba být důraznější v útoku i obraně.

Slovan má problémy s obranou, vy máte s defenzivní hrou zkušenosti, naposledy jste hrál ale v útoku…
Máme pár zraněných hráčů, nastupuji v útoku na levém křídle, což je pozice spíše třetího beka, takže se do útoku moc nedostanu. Sám jsem v dosavadních zápasech mohl být výraznější.

Dříve si soupeři jezdili do Ústí pro gólové příděly, tým i nyní má ale určitě na lepší než současné jedenácté místo…
Jsme smíření s tím, že v lize nebudeme tolik excelovat jako dříve. Musíme do hry ale dávat větší srdce, hodně střílet, bojovat. Nechceme být v tabulce dole. Máme na klidný střed tabulky. Jdeme zápas od zápasu, nezbývá než makat.

V minulé sezóně jste naskakoval i za Litvínov, budete pomáhat Vervě i letos?
Do Litvínova mám střídavé starty, ale netuším, jestli se tam objevím či ne. Záleží na nich, jestli zavolají. V Ústí hrajeme na tři obranné lajny. Pravidlo o nasazování mladých hráčů nám starším moc nepomáhá.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Slovan bojoval statečně a odváží si z Přerova jeden bod

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté zavítali ve čtrnáctém kole Chance ligy na led dalekého Přerova. K... Celý článek

Junioři: Napínavé drama nakonec ovládla juniorka Kobry Praha

Ú s t í n/L. - V jedenáctém kole ligy juniorů přivítal Slovan soupeře z Kobry Praha. Utkání patřilo... Celý článek

PREVIEW: V sobotu na sebe narazí Zubři a Lvi

Ú s t í n/L. - Oběma týmům se v poslední době daří. Slovan si doma poradil s Porubou, Přerov vyhrál... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv