Ú s t í n/L. - V dalším kole první ligy přivítají hokejisté Slovanu na svém ledě tým brněnské Komety. Budou se tak snažit zapomenout na porážku v Mladé Boleslavi, která ukončila unikátní sérii 17 zápasů, ve kterých Lvi bodovali. Další skvělá šňůra však stále trvá. Posledních devět domácích utkání totiž Lvi vyhráli a dosáhli v nich impozantního skóre 46:11. Zda se podaří udržet tuto sérii se ukáže již ve středu 15. prosince. Utkání začíná tradičně v 18:00 hod.

8 utkání se shotoutem 3
7:1 (Hradec) nejvyšší výhra 6:0 (Hradec, Havířov)
4:5 (Mladá Boleslav) nejvyšší prohra 0:6 (Písek)
P. Fink 23 (10+13) nejproduktivnější hráč M. Černý; 21b (11+10)
D. Hodek, V. Jankových 11 nejlepší střelec M. Černý, P. Moskal, D. Appel; 11
M.Koudelka; 16 nejvíce asistencí M. Černý; 10
P. Přeučil; 63 nejtrestanější hráč D .Appel; 91
L.Sáblík – 94,32% úspěšnost brankáře P. Maláč – 92,36%
L.Sáblík - 1,33 průměr inkas. branek P. Maláč – 2,32

Kometa Brno

Kometa se v posledním období zmítá v křeči. Její poslední vítězství je již měsíc staré, naposledy brala tři body ve 23.kole doma s Olomoucí. Vzápětí ztratila svou domácí neporanitelnost, o což se zasloužila Opava, která Kometu porazila 3:4. Od tohoto utkání se Brněnští nemohou zvednout a výsledkem je pět porážek ze sedmi utkání a pouhé tři body. Náznak zlepšení příliš neukázalo ani poslední střetnutí, ve kterém Kometa zdolala poslední Třebíč až v prodloužení, ačkoliv ještě pět minut před koncem vedla 2:0.

Přesnou muškou disponují v brněnském mužstvu především Michal Černý, Patrik Moskal a David Appel. Všichni mají shodně jedenáct branek. K vedoucímu triu se nejvíce blíží devítigólový Richard Brančík a Milan Baranyk se sedmi přesnými trefami. Z obránců boduje nejčastěji Pavel Staněk (3+4). Velkou oporou je gólman Pavel Maláč, který se drží na pátém místě v hodnocení brankářů a úspěšně tak dal zapomenout na loňskou nevydařenou sezónu v Prostějově.

V 6.kole, kdy zde Kometa hrála naposledy, se hrál divácky velmi atraktivní zápas, ve kterém útok střídal útok. Pojďte se tedy podívat na duel, který by nemusel být pouze o souboji ústecké ofenzívy s obrannou hradbou na modré. Na ledě se také díky ústeckému Štěpánkovi a brněnskému Meluzínovi objeví dva mistři světa.

Vzájemné zápasy

2004/2005
Ústí - Brno 4:2
Brno - Ústí 2:1p
Předpokládané sestavy

Ústí n./L.: Sáblík - Pavlas, Mazanec, Kudrna, Kočí, Drábek, Štěpánek, Kříž, Vála - Hodek, Koudelka,Přeučil - Fink, Pazourek, Šaffer - Jankových, Sýkora, Kudrna - Buďa,Lipina, Dragoun - Čaloun.
Brno: Maláč - Mikel, Vyrůbalík, Elsner, Lhotský, Staněk P., Sloboda - Černý, Brančík , Fadrný - Appel, Meluzín, Nohel - Baranyk, Šebek, Moskal.

• Ú s t í n/L. - Do Ústí nad Labem zavítal soupeř ze Slaného. První zápas vyhrálo Slaný vysoko 11:1. Domácím se však povedlo vytvořit tří brankový náskok, ale hosté jej v závěru během krátké chvíle smazali a v prodloužení vstřelili vítěznou branku. Deváťáci Slovanu tak berou z utkání pouze bod. Poslední zápas nadstavby čeká naše deváťáky v neděli proti Litoměřicím, kdy půjde o přímý souboj o druhé místo, které by nám zajistilo účast v závěrečném play-off o účast v extralize.

• Dorostenecký Try-out

20. 3. 2024

Ústí nad Labem - Ve středu 27.3. na zimním stadionu v Ústí nad Labem se koná Try-out do kategorie dorostu pro sezónu 2024/2025. Dorost bude již třetím rokem účastníkem 2.nejvyšší soutěže. Try-out se týká hráčů ročníku 2008 a 2009.