CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov 18.9.2019 18.00 | ELJ: HC Kobra Praha - HC Slovan Ústí nad Labem 20. 9. 2019 18:45 hod.
Sparta odjela s porážkou
23.08.2012 | Jan Prošek

Ú s t í n/L. - Další z mnoha přípravných zápasů se odehrál na domácí půdě ve Zlatopramen Areně. Utkali se junioři Ústí a Sparty. Mač skončil výhrou domácího týmu 2:1 po nájezdech.

Zápas začal ve velkém tempu. Oba týmy hýřily aktivitou. Šancí na gól bylo hodně. Hráči stříleli od modré čáry. Když zjistili, že takhle to nepůjde, přistoupili blíž k brankám. Oba brankáři byli plně zaměstnaní. Třetina končila bez branek.

Na začátku třetiny se do šancí dostala Sparta, ale Ústí také organizovalo útočné výpady. Druhá třetina vypadala dost podobně jako ta první. Hrál se velmi vyrovnaný hokej. Oba týmy se dostávaly do útočného pásma, jenže gólová radost se ne a ne dostavit.

Třetí třetina přinesla změnu. Ve 44. minutě se k puku dostal hráč s číslem 9, Štěpán Kuchynka, který rozebral obranu hostů, dostal se před brankáře a vystřelil. Puk skončil za gólmanem a Ústí se posunulo do vedení 1:0. Probíhala 55. minuta, když se Ústí dostalo do oslabení. Hosté přesilovku využili. K puku se probojoval Procházka, který vyrovnal na 1:1. V závěru poslední třetiny se k puku probojoval Piewak s číslem 11, ale trefil tyčku branky. Konec zápasu se dohrál v poklidném tempu.

Po šedesáti minutách platil nerozhodný stav, a tak na řadu přišly nájezdy. V nich o výhře Ústí rozhodl Tomáš Vávra.