CHA Liga: SK HS Třebíč - HC Slovan Ústí nad Labem 22. 2. 2020 od 17:30 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem - SKLH Žďár nad Sázavou 21. 2. 2020 od 18:45 hod.
Snad Ústí splní své cíle, tvrdí Milan Mikulík
26.01.2012 | Martin Pešout

Snad Ústí splní své cíle, tvrdí Milan Mikulík

Ú s t í n/L. - Na severočeské derby mezi Ústím a Chomutovem zavítal i bývalý hráč Ústeckých Lvů Milan Mikulík. Ten ve městě na Labi strávil poslední tři sezóny a bojoval za Slovan ještě v jarní baráži. „Ústí vyhrálo zaslouženě,“ hodnotí Mikulík prvoligový svátek z pohledu diváka.

Mikulík v uplynulých třech letech odehrál ve žlutomodrém dresu proti Chomutovu spoustu zápasů. Rivalitu a dramatické okamžiky z duelů obou soupeřů tak dobře zná. Poprvé však souboj obou celků sledoval už jako hráč Mladé Boleslavi, kam po minulé sezóně zamířil. „Pro diváka to byl skvělý zápas. Hrálo se nahorů dolů. Jen škoda, že nepadlo více branek,“ rozebírá středeční duel. „Ústí zápas zvládlo na výbornou. Hrálo dobře směrem dozadu a zaslouženě vyhrálo,“ dodává.

Odchovanec vítkovického hokeje byl spokojen i s diváckou kulisou. Do Zlatopramen Areny dorazilo přes čtyři a půl tisíce fanoušků. Největší letošní návštěva na zápas v první lize! „Super atmosféra. Fanoušci vytvořili fantastické prostředí,“ přitakává.

„Ústí se od minulých sezón příliš nezměnilo. Jsou tu stejní trenéři, kteří pokračují ve své práci. Chomutov v utkání hodně bránil, Ústí naopak útočilo a celkově si s tím poradilo,“ všímá si Mikulík.

Jedenatřicetiletý hokejista bývalý tým stále sleduje. „Na výsledky Ústí se vždycky podívám. Mám tu spoustu kamarádů. Je dobře, že se jim daří a přeji jim, aby splnili cíle, které si dali před sezónou,“ tvrdí.

A jak je spokojený s novým angažmá v Mladé Boleslavi? „Šel jsem tam s plánem hrát v extralize a to se mi splnilo. Pravidelně nastupuji, dostávám prostor. Navíc jsme se nedávno odlepili z posledního místa, s čímž jsme spokojení. Snad se vyhneme baráži,“ přeje si Mikulík.

Milan Mikulík působil v Ústí v letech 2008-2011. Za tři sezóny odehrál ve žlutomodrých barvách 158 zápasů, ve kterých zaznamenal 115 kanadských bodů (36+79). Po minulé sezóně přestoupil do Mladé Boleslavi, která se s Ústeckými Lvy střetla v baráži.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

8. třída: Slovan nestačil na Litvínov

Ú s t í n/L. - Žáci ústecké osmé třídy v dalším zápase nestačili na soupeře. Na domácí půdě... Celý článek

8. třída: Dramatický zápas vyhrála Roudnice

Roudnice - Dvacet branek viděli diváci, kteří přišli do Roudnice nad Labem na zápas mezi Roudnicí a... Celý článek

8. třída: Ústí si poradilo s Louny

Ú s t í n/L. - Žáci Ústecké osmé třídy dokázali vyhrát další zápas. V domácím prostředí si poradili... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv