Ú s t í n/L. - Přemožitel Chomutova a celek, který má v první pětici tabulky bodování ligy hned tři zástupce - do Ústí se chystá Dukla Jihlava. Pátý tým soutěže si po posledním úspěchu věří, nicméně v Ústí ho nečeká nic lehkého. Slovan, zdá se, po severočeském derby opět našel herní pohodu, kterou bude chtít ve středečním zápase potvrdit. Utkání startuje ve středu 9. prosince v obvyklých 18:00.
20-4-1-2 celková bilance 12-3-2-10
1. postavení v tabulce 5.
69 získané body 44
95:49 skóre 77:71
8:1 (Šumperk) nejvyšší výhra 7:2 (Třebíč)
0:5 (Benátky) nejvyšší prohra 2:5 (Třebíč)
1 utkání bez vstřelené branky 2
5 utkání se shut-outem 0
Rok Pajič; 22b (12+10) nejproduktivnější hráč Tomáš Čahotský; 32b (13+19)

Aktuální forma obou celků

Ústí nad Labem nevstupovalo do odehraného derby jako favorit, situace se ale za týden rapidně změnila. Slovan si v bitvě, která zvedala fanoušky ze sedadel, poradil v prodloužení s Chomutovem a dokázal obrátit zápas z 0:2 na 4:3. To týmu dodá sebevědomí, které ústečtí prodali i v následujícím zápase v Havířově. Problémy zmítaný klub porazili Severočeši jasně 3:1 po převaze, kterou nejlépe dokládá poměr střel - 48:18. Přesto byl zápas dlouho vyrovnaný a Ústečtí stvrdili svoji dominanci až v samém konci utkání.

Také Jihlavě se poslední dobou daří. Z posledních sedmi zápasů padla jen jednou s Olomoucí - v prodloužení. V základní hrací době pak skončily nerozhodně i následující tři zápasy, které Dukla vyhrála až na samostatné nájezdy. Zajímavou sérii tak ukončil až poslední zápas s Chomutovem. Když Jihlavští vedli již 4:1, zdálo se, že o výsledku utkání je rozhodnuto. Podkrušnohorci se však nadechli k náporu a dokázali srovnat. Minutu poté však rozhodl svým druhým gólem Čachotský a body zůstaly na Vysočině. Nejen k radosti Jihlavanů, ale i ústeckých fanoušků.

Opory Jihlavy

Jednoznačně nejproduktivnější hráč Dukly? Tomáš Čachotský. Lídr nejen klubového bodování, ale i prvoligového. Čachotský přidal k třinácti brankám dokonce devatenáct přihrávem a udržuje si s 32 body průměr více jak bodu na zápas. Tradičními tahouny Jihlavy jsou Oldřich Bakus a Daniel Hodek. Za lídrem bodování zaostávají pouze o dva body, oba se shodně třináctkrát trefili a přidali k tomu sedmnáct asistencí. Pravda, Bakus to stihl v jednadvaceti odehraných zápasech, zatímco Hodek nastoupil zatím ve všech.

Známá jména najdeme ale též v obraně. Té statisticky vévodí Rostislav Malena (2+15, +2), z extraligového působení Slovanu si fanoušci jistě pamatují Tomáše Ficence (2+3, -12). Branku hájí zkušený Milan Řehoř s úspěšností přes třiadevadesát procent. Zajímavostí je, že si ve 22 zápasech stihnul připsat 12 trestných minut.

Předchozí vzájemný zápas

24. 10. měřil Slovan síly s Jihlavou naposledy a vezl si z Vysočiny tři body za výhru 3:1. Ústečtí zápas vyhráli díky třetí třetině. Jako první otevřel skóre ve 42. minutě Janků, o minutu později zvyšoval Mrázek. Když se poté trefil ještě Mrázek, bylo rozhodnuto. Dukla sice ještě dokázala gólem Rytnauera skóre korigovat, k ničemu dalšímu se ale nedostala.

Sestavy z posledních zápasů

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Kříž, Vobořil, Gýna, Sklenička, Janků, Alinč - Pazourek, Hovorka, Hanzl - Dragoun, Šagát, Pajič, Heřman - Pšurný M., Kloz, Pšurný R.

HC Dukla Jihlava: Řehoř - Ficenc, Malena, Staněk, Dobrovolný, Chvátal, Takáč, Kašpar - Hodek, Hubáček, Čachotský - Rytnauer, Dušátko, Bezděk - Haluza, Mareš, Polcar - Hrbatý, Zeman, Kotlík.

Zápas bude řídit hlavní sudí Jakub Smitka, na čarách mu budou asistovat Aleš Hejl a Ondřej Žídek.