OFFLINE: Ptejte se na našem webu Michala Trávníčka
Slovan zkusí přetrhnout šňůru Dukly
30.09.2008 | Vít Čepický

Slovan zkusí přetrhnout šňůru Dukly

Ú s t í n/L. - Příjemné zpestření zápasového tempa první ligy v podobě utkání s reprezentační dvacítkou má Slovan již za sebou a chystá se na dalšího soupeře - HC Duklu Jihlava. Na ledě legendárního týmu z Vysočiny se Ústí popere o body ve středu 1.října v 17:30. Pokud se Lvům podaří být po zlepšujících se výkonech stoprocentními a uloupit všechny tři body, posunou se o další kousek v tabulce nahoru.

Úvod

„Přijede jeden z favoritů soutěže, kterému z loňského extraligového kádru zůstalo hodně hráčů. Přesto bych byl rád, kdybychom pokračovali ve sbírání bodů,“ říká hlavní trenér Dukly Karel Dvořák na stránkách místního klubu. Je otázkou, jestli se mu přání splní. Vždyť Ústí v posledních zápasech herně stoupá, což ostatně naznačuje i jeden z hlavních tahounů ústeckého týmu Pavel Janků v rozhovoru po posledním ligovém utkání s Havířovem: „V Jihlavě se budeme držet své hry. Máme výborně propracovanej systém, a když se nám daří ho dodržovat, tak to přináší úspěch. Doufám, že uděláme nějakou šňůru vítězství, kterou potřebujeme.“

Loňská sezóna

Pro hokejisty a fanoušky Jihlavy skončila uplynulá sezona poměrně brzy; tedy lépe řečeno by jistě před sezonou čekali alespoň o pár míst lepší výsledek. Umístění po základní části stačilo pouze na osmifinále Play Off, kde Dukla narazila na nováčka z Vrchlabí. Série hraná na tři vítězná utkání nejdříve jednoznačně vyznívala pro podkrkonošský celek, který po dvou domácích zápasech vedl 2:0 (3:1, 4:3) a měl Vysočinu na lopatě. Že se ale Jihlava vzdát nechce ukázala v prvním domácím zápase (7:2), ve druhém pak odložila konečný verdikt o osudu série zpět na severovýchod Čech (2:1). V domácím prostředí nicméně Vrchlabští nezaváhali a dokázali vyhrát, byť to bylo nejtěsnějším rozdílem (1:0). Tak tedy pro Duklu sezona skončila pod klasickým vyřazovacím pavoukem Play Off a konečné deváté místo znamenalo oproti minulému roku pohoršení o dvě místa.

Změny v kádru

Z hráčů, kteří opustili Jihlavu a zamířili hledat štěstí jinde, jmenujme například Jiřího Pilušu, kterému skončilo hostování ze Zlína, Radka Míku, který putoval tamtéž, či konec hostování brankáře Pavla Falty, který nyní hledá lapačkou puky ve slovenské Nitře. Do Boleslavi odešel Martin Krupka, Milan Kopecký se tamtéž vrátil z hostování. Vracel se i Ondřej Martinka do Litvínova.

Naopak hostovat na Vysočinu přišel Jaroslav Mareš ze Znojma. Ústí rozhodně ne neznámý Daniel Hodek dorazil s kufry směrem od Havlíčkova Brodu, Rostislav Malena opustil Brno. Juniorskou extraligu dobře zná posila ze severočeského Liberce - Libor Bezděk. Nu a zmiňme i nového asistenta trenéra Romana Mejzlíka.

Vstup do sezóny

Vpravdě ne špatný. Dukla má na svém kontě po sedmém kole 14 bodů za pět výher, z toho jednu v prodloužení, přestože první dva zápasy s Vrchlabím a Havířovem bodovat nedokázala. Nicméně následně se vzepjala k sympatické sérii a minimálně do zápasu s Ústím si bude držet neporazitelnost trvající již od 17. září. Z Vysočiny postupně odjížděly poražené celky Třebíče, Berouna, Poruby, Benátek a naposled Kadaně.

Vzájemné zápasy 2006/2007

Základní část

Jihlava - Ústí 3:4sn
Ústí - Jihlava 1:0
Jihlava - Ústí 3:2
Ústí - Jihlava 2:3sn

Play Off - čtvrtfinále

Ústí - Jihlava 3:2p
Ústí - Jihlava 5:2
Jihlava - Ústí 2:5
Jihlava - Ústí 0:3

Sestavy z posledních zápasů

HC Slovan Ústečtí Lvi: Salfický - Bolf, Tůma, Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman,Gýna, Macháček, - Šagát, Mikulík, Sklenička - Janků, Pazourek, Novák - Kloz , Špirko, Heřman - Havlíček, Hanzl.

HC Dukla Jihlava: Řehoř - Malena, Bílek, Ficenc, Musil, Štrach, Staněk - Man, Bakus, Hodek - Krupka, Dolníček, Rytnauer - Jonáš, Hanzal, Suk - Hradecký, Bezděk, Hrbatý

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

V Ústí se mi líbí, máme tu výbornou partu, říká Štěpán Havránek

Ú s t í n/L. - Před sezónou 2019-2020 přišel do Ústí nad Labem obránce Štěpán Havránek. Mladý... Celý článek

Souhrn úvodu juniorské sezóny s pěticí rozhovorů

Ústí n/L. – Vládní opatření nařídily z důvodu rychle se šířící nákazy nemocí Covid-19 zastavení... Celý článek

7. třída: Sedmáci nestačili na Litvínov

Ú s t í n/L. - V posledním zápase před nucenou pauzou, se naše sedmá třída utkala na zimním... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv