Sportovní aukce: Aukce dresů z přípravných utkání
Slovan zajíždí do předposlední Třebíče
13.01.2012 | Michaela Seifertová

Slovan zajíždí do předposlední Třebíče

Ústí nad Labem – V nejbližších pěti dnech podstoupí Ústečtí Lvi dva venkovní zápasy. V tom prvním se Slovan podívá na Vysočinu, kde ho čeká nelehký boj s Třebíčí. Ta sice v novém roce ještě nevyhrála, ale již na svém ledě Ústí nad Labem porazila. A jistě bude chtít říjnový scénář zopakovat. Ústečtí Lvi však mohou navázat na své novoroční výkony a zasadit Třebíči smrtící úder. Utkání mezi Ústím nad Labem a Horáckou Slavií vypukne již tuto sobotu, 14. ledna 2012, od 17,30 hodin v jihovýchodní části Vysočiny.

39. kolo

sobota, 14. 01. 2012,
17,30 hod.
6-6-9-17
celková bilance
28-3-2-5
13.
postavení v tabulce
1.
39
získané body
92
87:117
skóre
174:74
3
utkání bez vstřelené branky
0
2
utkání se shut-outem
7
5:2 (Jihlava) a 3:0 (Kadaň)
nejvyšší výhra
9:0 (Most)
2:8 (Litoměřice)
nejvyšší prohra
1:3 a 4:6 (Chomutov) a 3:5 (Olomouc)
David Dolníček; 25 b. (12+13)
nejproduktivnější hráč
Jaroslav Roubík; 45 b. (22+23)
David Dolníček; 12
nejlepší střelec
Jaroslav Roubík; 22
Marek Laš; 15
nejvíce asistencí
Martin Šagát; 30
David Dolníček; 56
nejtrestanější hráč
Jan Klobouček; 70
Šimon Hrubec - 92,53 %;
Martin Štefl - 90,48 %
úspěšnost brankáře Pavel Francouz - 93,67 %;
Zdeněk Orct - 93,37 % a
Michael Petrásek - 96,30 % a
Vladislav Koutský - 91,98 %
Šimon Hrubec - 2,91;
Martin Štefl - 3,33
průměr inkas. branek Pavel Francouz - 1,84;
Zdeněk Orct - 1,64 a
Michael Petrásek - 1,11 a
Vladislav Koutský - 2,32
1216 (87) střely na branku (góly) 1444 (174)
31 góly v přesilovkách 37
18,24 % využití přesilovek 21,89 %
1 góly v oslabení 7

Aktuální forma Třebíče

SK Horácká Slavia Třebíč

 • Rok založení: 1928
 • Klubové barvy: bílá, červená a modrá
 • Předseda klubu: Dr. Daneš Burket
 • Trenér: Kamil Pokorný
 • Asistent: Radek Novák

Již od počátku ligy se tým z Vysočiny pohybuje na chvostu tabulky s tím, že aktuálně okupuje třinácté místo. Poslední Most ztrácí na předposlední Třebíč třináct bodů, třináctá Třebíč na dvanáctý Beroun bodů pět. Z osmatřiceti zápasů dokázali Třebíčští za plné tři body vyhrát pouze šestkrát a jejich bilance domácích zápasů je o dvě příčky horší než bilance venkovních utkání. Z posledních pěti domácích zápasů vyhrála Třebíč pouze dvakrát, když porazila Kadaň a Písek. S Hradcem Králové a Berounem vybojovala alespoň bod. V novém roce však Třebíčští ještě nevyhráli, a tak se budou na domácím ledě snažit vybojovat nějaký cenný bod.

Opory třebíčského mužstva

Nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem třebíčského týmu je David Dolníček, který má na svém kontě pětadvacet kanadských bodů za dvanáct gólů a třináct asistencí. Druhým nejproduktivnějším hráčem týmu prozatím stále zůstává Ondřej Havlíček, který momentálně brázdí extraligové vody, kde svými zásahy trápí kdejakého gólmana. S dvaceti kanadskými body se na společném třetím místě uhnízdili Vilém Burian s Markem Lašem, který je díky patnácti asistencím i nejlepším nahrávačem týmu. Pětici nejúspěšnějších útočníků uzavírá se čtrnácti kanadskými body Lukáš Havel se sedmi góly a sedmi asistencemi.

Posledních pět zápasů Třebíče

 • Šumperk - Třebíč 4:2
 • Třebíč - Písek 3:2
 • Benátky - Třebíč 2:1
 • Třebíč - Havlíčkův Brod 3:5
 • Chomutov - Třebíč 4:2

Nejlepším obráncem Horácké Slavie je s dvanácti kanadskými body David Rangl, který předčí i své kamarády v útočných řadách. S osmi kanadskými body zabírá stříbrnou pozici Jakub Kania, Lukáši Slámovi patří místo bronzové. Pětici obránců uzavírá symbolicky s pěti kanadskými body Martin Sobotka, o bod méně má Vladimír Brož, který patří v obranných řadách ke stálé opoře: odehrál totiž sedmatřicet utkání.

Největší oporu skrývají Třebíčští v brance. Jedničkou je dvacetiletý Šimon Hrubec, který odchytal valnou většinu zápasů a se svými statistikami se drží na šestém místě v prvoligové tabulce gólmanů. Před ním přední příčky okupuje jen ústecký Francouz s Orctem, olomoucký Kašík se Žigárdym a benátecký Stejskal. Třebíčské jedničce kryje záda pětadvacetiletý Martin Štefl.

Vzájemná střetnutí

Loňská sezóna rovná se samostatné nájezdy. Oba dva zápasy totiž Ústí nad Labem a Třebíč nedokázaly rozhodnout v šedesáti minutách. Ba dokonce ani pětiminutové prodloužení jim k tomu nestačilo. Uchýlit se muselo až k samostatným nájezdům, které vždy bylo šťastnější pro domácí tým. Ústí nad Labem tedy ve Zlatopramen Areně vyhrálo 3:2sn, v Třebíči však padlo 4:5sn.

A jakoby prokletí jménem Třebíč pronásledovalo Ústecké Lvy i tuhle sezónu. K prvnímu vzájemnému střetnutí zajížděl Slovan na Vysočinu, kde se během šedesáti minut nedokázalo rozhodnout o vítězi. V prodloužení vše vzal do svých rukou ústecký odchovanec, hájící třebíčské barvy. Vladimír Brož rozhodl utkání a Ústečtí Lvi tak odjížděli z Třebíče s jediným bodem - 2:3p. Na domácím ledě si již Slovan svou reputaci vylepšil. V první třetině vsítili Lvi do branky Třebíče tři góly a o zápasu se již zdálo být rozhodnuto. Třebíčští však v druhé periodě snížili na rozdíl jediné branky. Ústečtí si však svůj náskok udrželi, oba týmy přidaly ještě jednu branku a Slovan nakonec z ledu odcházel s těsnou výhrou 4:3.

Statistiky, reportáž a ohlasy trenérů z minulých utkání naleznete zde a zde.

Poslední utkání obou celků

 • Piráti Chomutov – SK Horácká Slavia Třebíč 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
  Branky a nahrávky: 14. Gajovský (Procházka, Mrázek), 20. Gajovský (Procházka, Grof), 41. Jíra (Procházka), 46. Procházka (Gajovský, Jíra) - 13. Paták, 58. Havel (Laš, Sobotka).
  Sestava SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec - Kadela, Sláma, Brož, Sobotka, Rangl, Dietz - Havel, Dolníček, Laš - Vondráček, Dočekal, Látal - Heřman, Stejskal, Přibyl - Paták, Sedláček, Čech.
 • HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Stadion Litoměřice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
  Branky a nahrávky: 30. Čermák (Sklenička, Třetina), 42. Daniel Boháč (Gureň, Pazourek), 46. Daniel Boháč (Pazourek, Gureň).
  Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Koutský - Klobouček, K. Černý, L. Poživil, P. Hořava, Gureň, Sklenička, Dan Růžička, Dominik Boháč - Šagát, Roubík, Ludvík - R. Kovář, Rod, Lev - Třetina, Daniel Boháč, Pazourek - S. Treille, Čurilla, M. Čermák.
 
 
Aktuálně na webu

Slovan Ústí nad Labem zná své soupeře v rámci přípravy

Ú s t í n/L. - Trenéři Slovanu Tomáš Mareš a Vladimír Evan rozložili přípravná utkání od druhé ligy... Celý článek

Ústecký Slovan bude spolupracovat s Jágrovým Kladnem

Ú s t í n/L. - Hokejové kluby Slovan Ústí nad Labem a Rytíři Kladno se dohodly na partnerství a... Celý článek

Budu se soustředit na výkony v Ústí, říká nováček Procházka

Ú s t í n/L. - Dalším hráčem, který bude hájit barvy Slovanu je Ondřej Procházka. Jednadvacetiletý... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv