Ústí nad Labem – WSM Liga má odehraná první čtyři kola. Pohled na týmové statistiky těší všechny fanynky a fanoušky Slovanu. Celkem patnáctkrát hráli ústečtí hokejisté v oslabení. Soupeřům nedovolili ani jednou skórovat. Aby toho nebylo málo, má Slovan nejvyšší procento využití přesilových her. Přesně 41,18 procenta.

Na úvod soutěže cestoval Slovan do nedalekého Mostu. V prvním severočeském derby měli domácí hokejisté tři vyloučené hráče. Jednu početní výhodu dokázalo Ústí proměnit. Na konci druhé třetiny snižoval náskok Mostu Ladislav Gengel. Slovan vyhrál na nájezdy 4:3.

• Marek Loskot

Druhé kolo znamenalo pro ústecký hokej první domácí zápas v dlouhodobé části. Soupeřem byla Kadaň. Utkání nabídlo gólové hody, padlo jich hned dvanáct. Devět branek vstřelil Slovan, tři z toho v početní výhodě. Přesilové hry dokázali postupně využít Patrik Poulíček, Petr Přindiš a ve třiapadesáté minutě Zdeněk Doležal. Ústí nad Labem ve své domácí premiéře porazilo Trhače poměrem 9:3.

Po domácí premiéře následovaly dva zápasy na ledě soupeřů. Nejprve se Slovan představil ve Frýdku-Místku, který je nováčkem soutěže. Během tohoto klání se konto přesilovkových branek rozrostlo o další dvě. Jaroslav Roubík se prosadil v šestnácté minutě jako první ústecký hráč v zápase. Ve druhé třetině jej napodobil Vladimír Brož. Slovan po dvou třetinách vedl 6:3, náskok ale neudržel a prohrál 6:7.

• Martin Volke

V zatím posledním odehraném zápase nastoupilo Ústí v dalším derby proti Litoměřicím. Zraněného Jaroslava Roubíka v sestavě nahradil Marek Loskot, který dostal důvěru v přesilové hře a dokázal se gólově prosadit. Podobně jako ve Frýdku-Místku Slovan také vedl. Po první třetině 4:2. Další branku v zápase však už nevstřelil, a tak prohrál 4:5.

Celkem 17 přesilových her mělo k dispozici Ústí nad Labem. Hned sedm početních výhod dokázalo proměnit. Procentuálním vyjádřením napsáno, úspěšnost přesilových her Slovanu 41,18 %. Lépe na tom v současné době není žádný tým z WSM Ligy. V tomto ohledu druhé České Budějovice z patnácti přesilovek využily pět, úspěšnost tedy mají 33, 33 procent.

• Ústí nad Labem - Všichni trenéři se již těší na nejmladší hráče našeho klubu HC Slovan Ústí nad Labem. Velmi rádi uvítáme do kolektivu i nové tváře, které zatím nemají s hokejem zkušenosti. Tréninky jsou vedeny kvalifikovanými trenéry a trenérkami převážně formou her a soutěží. Našim cílem je naučit děti všestranné sportovní přípravě (obratnost, rychlost, koordinace a další pohybové dovednosti). Důležité je také pro nás, aby se děti při tréninku bavily a měli radost z pohybu. Na tréninky, které budou v měsíci květnu a červnu probíhat suchou formou, mohou přijít kluci i holky ročníku 2017 a mladší. S tréninky začínáme dne 2.5.2024. Trénovat budeme vždy ve středu od 17:30 do 18:30 hod na umělé ploše uvnitř zimním stadionu (místo ledu), druhý trénink bude vždy ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 hod na umělé trávě naproti zimnímu stadionu. Sraz s trenéry bude vždy 15 minut před tréninkem na který potřebujete pouze sportovní oblečení, sportovní obuv a láhev s pitím. V případě jakýchkoliv dotazů kontaktujte telefonicky hlavního trenéra základny Václava Drahoráda na 725 550 601. Trenéři a trenérky se na všechny sportovce již těší.

• Ústí nad Labem - Dorost Slovanu, který v letošní sezoně nastupoval v lize dorostu ve skupině Západ zakončil sezonu 2023/2024 na sedmém místě tabulky a splnil tak své předsezónní cíle. Uplynulou sezonu zhodnotil ústecký odchovanec a trenér této kategorie Lukáš Místecký.